Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Létezik ilyen? (ELTE-PANNON)

Létezik ilyen? (ELTE-PANNON)

Figyelt kérdés
Az ELTE egyik osztatlan tanárszakára jelentkeztem.Körülmények változása miatt átfelvételiznék a Pannonra,majd utolsó évben vissza az ELTE-re (meg a gyakorlatot is ott).Lehetséges ez valamilyen módon? Esetleg hogy mondjuk,az angol szakot ott végezzem,a másik szakomat meg levelezőn? (ott nincs olyan szak)

2016. máj. 26. 18:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez így komolytalan. Így, ebben a formában, kizárt, hogy működjék.
2016. máj. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy minden kreditet elfogadnak, máshogyabban épülnek egymásra a tárgyak, szóval el lehet csúszni ezzel a módszerrel pár szemesztert, de elméletileg semmi se tiltja, hogy elkezd valahol az egyetemet, átjelentkezz majd megint oda jelentkezz. Csak újra kell felvételizned minden váltásnál. Ha két külön szakra jelentkezel az lehet, hogy pl. Pannon anglisztika és elte mondjuk germansztika, de ha úgy érted pl. hogy az angol-német tanár azt nem lehet így ketté szedni. Illetve egy felvételi eljárás alatt csak egy helyre kerülhetsz, szóval a másodikat egy év csúszással tudod csak elkezdeni.
2016. máj. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tegyük fel,hogy sikerülne..ELTE-s diplomát kapok?
2016. máj. 26. 18:35
 4/8 anonim ***** válasza:
HA annyira ELTE-s diplomát akarsz, akkor járj oda..
2016. máj. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem tehetem..4évig nekem vidéken KELL lennem.Bár rajtam múlna..
2016. máj. 26. 21:50
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor nem lesz ELTE-s diplomád.
2016. máj. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, ha ott fejezed be akkor ELTE lesz a diplomán mint kiállító, habár ha ennyire vidéken kell lenned simán megcsinálhatnád a Pannonon végig, ennyire nem számít az egyetem neve. Ezzel a módszerrel tuti csúszni fogsz, nem ismered az adott egyetemek mintatervét, melyik ELTE tárgyakat fogadja el a PE és melyiket nem meg vica versa (plusz elég könnyű enélkül is szemesztereket elcsúszni). Akkor inkább legyen egy Pannonos diplomád 5-5,5 éve alatt, mint ELTEs 6-7 év alatt.
2016. máj. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A probléma ott kezdődik, hogy aligha fognak minden tárgyat elfogadni neked a végén. Nálunk más tárgyak is vannak a tanegységlistában, mint a Pannonon. Emellett, ne haragudj, de honnan veszed, hogy több év után, bírni fogod egy léptékekkel erősebb egyetemen? Mi van, ha kibuksz utolsó évben?

Nem értem, mi ez az diploma-láz. Max. két humán tárgynál (jelen az az idióta, aki töri-magyar szakos) nézik meg, hogy hol végeztél, mert azok eléggé telítettek, bár alapvetően nagyon kevés tanár van...

Összegzésképp: Ha itt akarsz diplomát, akkor járj ide. Ezzel az ugrálós, elég komolytalan taktikával többet veszíthetsz, mint nyerhetsz, főleg egy olyan kiforrott rendszerben, mint a jelenlegi osztatlan tanárképzés.

2016. jún. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!