Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy adjam le az emelt szintű...

.Sz. kérdése:

Hogy adjam le az emelt szintű biológia és kémia érettségit (2017)?

Figyelt kérdés

Eddig nem tanultam emelt szinten a kémiát és biológiát, de mindkettőt emelt szinten szeretném leadni 2017 májusában az ugye mostantól 5 hónap. Szerintetek menne ?

Írnátok könyveket amit érdemes elolvasnom?



2016. dec. 2. 18:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, lehetséges, bár azért kicsit el vagy már késve, szóval sok áldozatot követel.

Biológia:

Mozaik (nem az érettségi összefoglaló, hanem az évfolyamos könyvek - de nem kell belőle minden, kövesd a követelményrendszert)

Nagy Etele összefoglalója vizsga előtti ismétlésre kitűnő!

Egyesek szeretik a Panemsuli könyvét, de a legtöbb tanár úgy tartja, hogy kevés, számomra meg eléggé átláthatatlan volt, a Mozaik szerintem sokkal jobban tagolt.

Kémia:

Mozaik (nem az évfolyamos könyvek, hanem az érettségi felkészítő)

Villányi: felkészülés a kétszintű érettségire - szerintem vizsga előtti hetekben jó ismétlésre

Villányi: Ötösöm lesz kémiából példatár (kb. 670. feladatig)

A szükséges kísérletek leírását több gimnázium is kidolgozta, jobb többet is átnézni, és rájössz, számodra melyik a leginkább logikus.

+ a régebbi érettségik

2016. dec. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :) Megteszek mindent amit tudok.
2016. dec. 2. 21:16
 3/3 E1992 ***** válasza:
Én szoktam felkészíteni emelt szintre mind2 tárgyból. Írj, ha kérdésed van ezzel kapcsolatban vagy igényt tartasz erre a felkészítésre. :)
2016. dec. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!