Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire veszik szigorúan a...

Mennyire veszik szigorúan a felvételi követelményeket az NKE Rendészettudományi karán?

Figyelt kérdés

Régóta érdekel a nyomozói munka, mindig is szerettem a nyomozós filmeket, sorozatokat, logikai, gondolkodós feladatokat, rejtvényeket, stb..., szóval úgy gondoltam, a bűnügyi nyomozó foglalkozás illene hozzám. Egy helyen van ilyen képzés, ha minden igaz, NKE RTK-n. Megnéztem a felvételi követelményeket, és hát pont azok a tárgyak kellenek, amiből nem vagyok valami jó. Matek, magyar, töri. Matekkal nincs gondom, nyelvtanból is 5-ös vagyok, töriből (angol nyelven) 4-es körül, irodalomból viszont csak 2-es. Viszont van középszintű angol és infó érettségim (95% mindegyik), idén megyek emelt angolra. Jövőre szeretnék matek, magyar és töri mellett földrajz(szintén angol nyelven), német és fizika középszintűt is tenni, persze 5-ösre. (Matekot és németet lehet hogy megpróbálom emelten). Ha elérem a megadott ponthatárt, de a magyar és a töri nem jól sikerül, attól még felvehetnek, vagy az nélkül esélytelen?

Fizikailag nem hiszem, hogy problémám lenne, 175 cm vagyok, kb. 68-70 kg (18/F). Igaz, nem egy izomagy, de kis edzéssel javulhat. Állóképességem nem rossz, heti 3x 1 órát szoktam futni. Ha lenne értelme, esetleg elkezdenék valami küzdősportot is.

Szívesen várok véleményeket, tapasztalatokat, főleg aki ezen a karon tanul/tanult. Köszönöm előre is! :)


2016. dec. 2. 20:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A felvételi követelményben a tárgyak azt jelentik, hogy kiválasztasz kettőt (mondjuk van egy 80 százalékos törid és egy 70 százalékos matekod - érettségid), és összeadod őket. Így van 200 pontból 150-ed. A felvételi tárgyak teljesen kötöttek, nem lehet rajtuk változtatni, de csak kettő eredménye lényeges. Tehát választhatsz a magyar és a töri közül a matek mellé, illetve a jobbik eredményeid fognak beszámítani.

Másik 200 pontod van az érettségi átlagodból és a jegyeidből (mondjuk vegyük úgy, hogy 80 az érettségi átlagod, akkor egyszer van 80 a kétszázból, és a másik száz pontod a 11.-12. év végi eredményeidből jön össze, ez mínusz jegyenként két pont, tehát a magyar kettesed (irodalom és nyelvtan átlaga számít) miatt veszítesz élből hat pontot, ha javítasz rajta idén egyet, akkor összesen tízet, a töri négyessel összesen 84).

Emeltért csak akkor kapsz plusz pontot, ha felvételi tárgy, tehát németből ne menj emeltre, bár a nyelvvizsga pontot megkaphatod érte, ha 60 fölött sikerül. Megvan az ötödik tárgyad az infóval, ezért egyébként a fizika, földrajz, (német) érettségi tök fölösleges, csak hátráltatod magadat vele.

Száz pluszpontot gyűjthetsz össze, egy nyelvvizsga 28, egy emelt (a matekot érdemes) 50, ha minimum négyesre sikerül. Mondjuk vegyük úgy, hogy 78 pluszpontod van.

150+80+84+78=392 pont, ennél nyilván erősebben is tudod, nagyjából szemléltetni akartam csak, hogy hogyan működik a pontszámítás. Ha a felvételi ponthatár fölött vagy, bent vagy, ami pedig még ennek az akadálya lehet, az alkalmassági vizsga; készülj rá. A rendőrség nem asztronautákat képez, ha jó az állóképességed és fitt vagy, senkit sem érdekel az izomzatod vagy a magasságod, csak tudd hozni az elvárt szintet. Sok sikert hozzá! :)


Egyébként viszont, ha megengedsz egy megjegyzést, neked, a jövő nyomozójának ajánlok egy kis gyúrást az infógyűjtésre, lényegkeresésre, mert nem szégyen, ha elsőre nem látsz át valamit, de nekem erősen az jött le a szövegedből, hogy sorozatosan félreértettél dolgokat. Ez is megesik mindenkivel, csak szerintem gyúrj rá erre. :D

2016. dec. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat!

Szeretem a német nyelvet, szívesnen tanulom, na meg ma már a nyelvtudás sokat számít, szóval mindenképp szeretnék belőle érettségizni. Nem tudtam, hogy az emelt németet beszámítják-e plusz pontnak, ezért gondoltam, hogy meg kéne próbálni, de ha nem, akkor a 28 nyelvvizsgapont miatt szerintem nem érdemes kockáztatni, középszinten százalékosan több pontom lenne valószínűleg, mint emelten a 28-al együtt. De remélem, az angol emelt számít 50 pontnak. A fizikát is szeretem, de az végül is nem létfontosságú, lehet hogy kihagyom. A földrajz viszont muszáj, mivel az emelt angol mellé le kell legalább 2 tárgyból érettségizni angol nyelven, hogy meglegyen a C1 típusú nyelvvizsga. Az egyik a töri, az kötelező, és mellé vagy civilizáció vagy földrajz, és mivel az utóbbit jobban szeretem, ezért ezt választottam. Vagy még egy megoldás ha a törit magyarul teszem le, és mellé civilizációt is és földrajzot is, de ez már nagyon sok lenne.

A megjegyzésednek kifejezetten örülök, de nem tudom, mit értettem félre, kíváncsi vagyok, elmagyaráznád? :)

2016. dec. 15. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!