Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogosan gondolom így, vagy én...

Jogosan gondolom így, vagy én vagyok a szemét?

Figyelt kérdés

Az egyik egyetemi csoporttársam (kolis szobatársam is egyben) szinte kivétel nélkül, az összes zh-n, vizsgán rólam próbál puskázni), és egyébként órákra sem jár be nagyon. Körülbelül 2 napot, ha fent szokott lenni Pesten, szerintem az ösztöndíját buszjegyre költi, de mindegy, ez nem tartozik ide..

Vagy most pl. van egy tárgyból jegymegajánlás, de ő konkrétan egy darab órán sem volt bent, az anyagot is elvárja, hogy küldözgessem neki mindenből.

A leginkább azon akadtam ki, amikor láttam, hogy a beadandómat szinte egy az egyben lemásolta formailag, még a betűtípust is), de a leginkább azon akadtam ki, hogy beugrón nekem még volt 2 kérdésem hátra írásbelin, és még én lettem leb*szva, hogy miért nem kerestem ki neki azon nyomban a megoldást, és utána is szidott, hogy miért nem segítek neki zh-kon. Én meg mondtam neki, hogy ez nem csapatmunka, vagy tanuljon, vagy csináljon magának puskát, de nekem ez az egész nem ér annyit, hogy lebukjak miatta.

Minden téren kihasználja az embert, ahogy csak lehet, én meg már ott tartok, hogy nem is írok neki vissza, mert tudom előre, hogy csak kéregetni akar.

Most akkor emiatt szemét lennék?


2016. dec. 3. 11:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem vagy szemét. Nekem gimiben volt hasonló a padtársam. Állandóan rólam másolt, lényegében minden nap hívott a lecke miatt, amit sokszor telefonon kellett neki lediktálnom, stb.

Ebbe egy idő után bele lehet fáradni. Most vagy megmondod neki, hogy vége vagy tovább tűröd.

Ignorálni nem jó, mert én is azt csináltam sokszor, hogy már fel sem vettem a telefont, ha ő hívott. De akkor meg másnap bunkóskodott miatta. Magától nem esik le neki, hogy bizonyos ponton túl szemtelenség.

2016. dec. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez kellemetlen, nekem is volt már hasonló osztálytársam de szerencsére nem voltunk lakótársak is. Egyrészt azzal, hogy téged másol a te munkád megbízhatóságát is lerontja (persze egyetemi tömegképzés esetén erre kicsi az esély, de mégis megeshet).


Másfelől tényleg nehéz úgy a zh-t megírni, hogy közben állandóan lesi a papírod, takarod a kezeddel, meg el kel neki fordítani, nem kezdhetsz új papírra amíg ír.. Így tulajdonképpen a te teljesítményed fogja vissza.


Én megkérdeztem osztálytársamtól, aki hasonlót csinált, hogy minek jött egyáltalán egyetemre, ha derogál neki tanulni? Nem fogok a saját káromra segíteni, nem nagyon érdekel ha bukik egy évet se nem az én ügyem. Plusz megmondtam ismerősömnek, aki szintén segített neki néha, hogy jobb lenne ha nem tenné.


A segítségkérés még rendben van, szeretek is segíteni főleg akkor, ha nem értik a tananyagot, vagy zh előtt egy héttel összeülünk tanulni e végett. De hogy zh alatt segítsek valakinek az egész dolgozatát megírni az abszurd, egy kérdésben legfeljebb segítek. Főleg ha ilyen paraszt módon teszik.

2016. dec. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy szemét.

Nekem is volt ilyen csoporttársam. ZH alatt egyszerűen levegőnek néztem (ha nagyon csesztetett, azt mondtam, nem tudom és kész).

Sokan pályáztak a jegyzeteimre is - ezt úgy "oldottam meg", hogy ha valaki odajött és személyesen elkérte, persze odaadtam, de nem "reklámoztam", hogy milyen segédanyagokat csináltam. Lehet, hogy gonosz dolog, de úgy voltam vele, ne én dolgozzak 10 másik helyett!

Más kérdés, hogy én sem nagyon kértem jegyzetet másoktól, kb. egy alkalom / félév. Ha nem mentem be valahova, megoldottam és kész - vagy számoltam a következményekkel.

Amúgy lakótársat "kiszolgálni" különösen veszélyes, egy ismerősöm már járt úgy, hogy az ő beadandóját nem fogadták el, a másolóét meg igen:S

Szóval építsd le, keress másik szobatársat stb.

2016. dec. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%
Egy valamit jó, ha tisztázol magadban: azt lehet kihasználni, aki hagyja magát. Ő ilyen. Ki is mondod, le is írod. Vizsgáld meg saját magad, hogy miért hagyod ezt tenni magaddal és mi késztet arra, hogy egyáltalán foglalkozz vele? Köszönésen kívül nem kell kapcsolatot tartani olyan emberekkel, akik negatívan befolyásolják az életed. Ez egy lecke, nem egyetemi, de lecke. Szidhatja itt mindenki a csoporttársadat, attól még te vagy a balek, aki hagyja magát szivatni, már megbocsáss! Felelősség vállalással kezdődik a felnőtt lét. Ami veled történik, azért TE vagy a felelős. Hagytad magad, kihasználtak, szidtak, és te nem tettél semmit. Ez az igazság. És ezen érdemes gondolkodni. A másikon nem.
2016. dec. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy szemét! Ezekből lesznek a jövő mérnökei, vezetői. Dögöjjön meg, élősködő féreg!
2016. dec. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!