Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megbuktam az egyetemen. Nincs...

Megbuktam az egyetemen. Nincs kiút. Legszívesebben öngyilkos lennék. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Légy szíves ne töröljétek a kérdést! Nincs senkim ezen a világon,aki meghallgatna/támogatna csak itt tudom leírni ami bánt.


Szóval ez az egész történet akkor kezdődött,amikor a szüleim sorozatosan veszekedtek,pénz miatt, megcsalták egymást stb. Nem volt otthon kaja,se fűtés se melegvíz. Lógtam a suliból nem tanultam az előtt 4,8-nál sosem volt rosszabb átlagom. Pánikbeteg lettem pszichiáter kezel miatta a mai napig. Az érettségi elsőre nem sikerült így egy évig dolgoztam. Utána nagy nehezen kiszenvedtem és bejutottam a Semmelweis-re. Kénytelen voltam elköltözni nem bírom ezt a nincstelenséget de másodszorra bukok meg az első évben. Tudom az én hibám egy szarcsimbók vagyok! Már lassan minden volt osztálytársam végez mindenki sikeres én még mindig csak itt szenvedek. Ennek tetejében barátokra se volt időm,mert vagy dolgoztam vagy suliba voltam vagy tanulni próbáltam. Persze volt,hogy hetekig átlag 2 órát aludtam éjszakánként. Nem bírom ezt tovább így!Teljesen kilátástalan az egész életem. Tudom lehet könnyebb szakot csinálni stb.,de nem leszek vele úgyse boldog mert így elveszik vele a szenvedélyem ami motivál hogy egyáltalán felkeljek reggel a szánalmas életembe. Nem megy ez így,hogy eltartsam magam mellette és persze köpködnek rám,hogy de mennyi egyetemista dolgozik suli mellett. Van valami megoldás? Vagy inkább a halál? egy 21 éves lány...


2016. dec. 10. 13:57
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Azt elhiszem, hogy orvosi mellett nem tudsz dolgozni.

Három lehetőséged van:

- kihagysz legalább egy évet (vagy akár többet), dolgozol, és félreteszel arra, hogy amikor tanulsz, ne kelljen dolgoznod (vagy csak kevesebbet vagy legalább hozzá tudj tenni valamit a költségeidhez, amit diákhitellel egészíthetsz ki) Ne érdekeljen, hány évesen fogsz végezni, ha ez az álmos, még nagyon fiatal vagy, ha 25 évesen kezded újra az orvosit, még akkor sem késel le semmiről.

- felveszel diákhitelt (ez nyomaszthatja az embert, de orvosként valószínűleg nem jelent majd gondot a visszafizetés)

- más szakmát választasz

Ne edd magad, felesleges!

2016. dec. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Sok bölcsész persze, hogy tud egyetem mellett dolgozni de szakok között óriási szakadék van. Te az egyik legnehezebb ha nem a legnehezebb egyetemi szakot választotad ami önmagában is becsülendő. A diákhitel tényleg egyfajta megoldás. Azzal és szoctammal amire te jogosult vagy havi 80at ki lehet préselni. Ha következő félévben már jól tanulsz jöhet osztondij is bár az lehet a két első félév miatt már nem fog osszejonni nem tudom ott hogyan számítják. Emelett ha havi csak pár napot dolgozól ossze lehet szedni egy százast és ha albérletbe költözöl de csak egy szobát igényelsz ki lehet gazdálkodni. Igen nehezen de lehetséges.

A bukás pedig nem szégyen. Nagyon kevesen fejezik be az egyetemet időben, plane azol akik ilyen nehez helyzetben vannak.

Minden tisztelett megérdemlsz és remélem, hogy rendeződnek a dolgok.

2016. dec. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
84%
Szia ! Én magam is egyetemista vagyok, nekem is a szüleim elvannak válna, nem állunk túl jól anyagilag, viszont kibírható. Én is minden nyáron, vagy ha a szabadidőm engedi, dolgozok egyfolytában, hogy segíthessem édesanyámat. Javaslatom: fagyaszd be az évet, az alatt elmész valahova dolgozni ami naggyából elegendő a tandíj kifizetésére. Esetleg ha kapsz olyan állást, ahol jól megtudod beszélni a főnökke, hogy csak a szabadidőd függvényében tudsz dolgozni(de ez rendkívül megterhelő lenne). Szóval szerintem hagyj ki egy vagy két évet, és utána mire össze tudtad szedni magad úgy kezd el újra. :)
2016. dec. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb, amit tehetsz, hogy megpróbálod nem semmibe nézni magad. A megoldást kell keresni, bármilyen szituációban is vagy. Akár 1-2 félév külföldi munka, mellyel elegendő tőkéd lenne az egyetemre. Diákhitel is lehetséges.


De érdemes átgondolni, hogy tényleg végig tudnád csinálni, ha minden körülmény adott lenne hozzá? Mert az sem baj, ha nem. Csak jó, ha az ember tisztában van a saját teherbírásával.

2016. dec. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Látszik erőd felett teljesítesz. Mindenhol meg akartad állni a helyed. Sajnos a tanulás nem úgy jött össze a sok probléma miatt. A helyzet az, hogy a körülményeinkről nem tehetünk. Nem mindenki születik be az angol királyi családba, ahol nincs nincstelenség. Ne másokhoz mérd magad. Ne szégyelld a körülményeidet, mert nem tehetsz róla. Ne akarjál más lenni, olyan amilyen nem lehetsz. Ne add fel a céljaidat. Csinálj egy tervet, hogy hogyan tudod folytatni az egyetemet, mi kell hozzá, milyen sorrendben fogsz haladni, mik a legfontosabb teendőid. Próbáld meghatározni, hogy a célodat elérd milyen lépéseket kell megtenned, mi a legbölcsebb, amit megtehetsz és mi az amit csak később tudsz megtenni.


Egy érdekes gondolat, ha gondolod olvasd el: [link]

2016. dec. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Sikerült egyenesbe kerülnöd?Érdekelne,hogy mi történt veled.

2017. jún. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szia! Most újrajelentkeztem,kijavítottam egy érettségimet nem vittem túlzásba de 10%-ot javítottam.Dolgozni most is dolgozok de most jutottam el arra a szintre hogy végre nem tudok aludni :D eddig ha vízszintbe kerültem 15 órát lazán aludtam,egész napokat is akár. Most vissza költöztem vágyok a szabadságra,de nem ölik egymást a családtagjaim csak túlélem még ezt a pár évet legalább már van félretett pénzem. Majd próbálkozok kolival vagy még ki tudja mi lesz.Aranyos vagy hogy érdeklődtél :)
2017. júl. 4. 05:49
 8/9 anonim válasza:
Engem is nagyon erdekel mi tortenik veled. Picit hasonlo helyzetbe kerultem: orvosi, elso ev, evisnetlo,kerdojelek...Kerlek irj meg magadrol. :)
2017. júl. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
engem is érdekel, hogy mi van veled; írj még magadról
2019. jún. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!