Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az öngyilkosság minden esetben...

Az öngyilkosság minden esetben bűn? Mi van, ha az illető azért lesz öngyilkos, mert nincs más kiút a sors kegyetlen csapásai elől?

Figyelt kérdés
2011. nov. 7. 01:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Van-e más kiút? Nem lehet eldönteni. - - Lényegesebb kérdés inkább, hogy van-e, aki talán tudna segíteni, illetve van-e energiád: érzel-e még belső késztetést, tudsz-e örülni az életnek, a pillanatainak. Vagy inkább szenvtelenül viseled az életet, a természetet.


Az öngyilkosság bűn-e? Ahány vallási és morálfilozófiai irányzat, annyi vélemény. Az európai kultúrában általában annak számít, Aquinói Szent Tamás gyökereztette meg ezt, merthogy Istentől való az életünk és csakis ő veheti el tőlünk.


Szerintem Magyarországon sajátságos okai lehetnek annak, hogy sokan gondolnak az öngyilkosságra:

1) a társas kapcsolatok, konfliktusok rossz kezelése,

2) saját érzelmi dolgaink elhanyagolása, felszínes kezelése

3) felszínes vélekedés az életről, annak lényegéről

4) felszínes értékrend


stb. Hátha segít: nézd meg A hetedik kör c. filmet. Letölthető torrenttel.


Nem tudhatom, mik a konkrét okok, elnézést ha okoskodásnak tűnt.

2011. nov. 7. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
67%

Mondjuk mi másért szoktak még öngyilkosok lenni?? 'Nehéz az élet' címszó alatt elég sok öngyilkosság történik, meg lelkiismereti problémák miatt-de ennek ugyanaz az oka...

Bűn. Onnastól, hogy a gondolat megszületik a fejedben. Az Ég a gondolatot látja, amivel egy tettet véghez viszel, vagy nem viszel véghez. Emellett ha még tudod is, hogy bűn..

2011. nov. 7. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem nem bűn. Mindenki szabadon rendelkezik a saját életével, akkor is, ha van Isten. Gyávaság meg ritkán lehet, mert nehéz elkövetni.
2011. nov. 7. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
53%
ja és úgy értettem a sajátságosat hogy magyarországra különösen jellemzőek, sokkal jobban mint más országra, az első kettő kifejezetten, nem vesszük komolyan saját problémáinkat és aztán egyszer csak nézünk hogy nyakig vagyunk a szarban
2011. nov. 7. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is ki akartam nyírni magamat de a család visszatartott gondolatban ott és akkor, olyankor az ember nem filózik azon hogy bűn vagy nem, csak azon hogy eléggé össze szedje a bátorságát hozzá ill van olyan mély pont is hogy már az sem kell.
2011. nov. 7. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Virág6 ***** válasza:
76%
Én úgy tudom a vallás szerint bűn.Ha nem lennél vallásos,akkor meg azért bűn,mert tönkre teszed a családod.Lehet hogy ők is idegileg ki lesznek.
2011. nov. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
70%
nem bűn. és mindig van kiút.
2011. nov. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
36%
Automatice a Pokolra kerülsz, semmi Purgatórium, semmi 'de meg tudom magyarázni, volt okom rá' -esély.
2011. nov. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem nem bűn - az a bűn, ha valaki vagy valami belehajszol.
2011. nov. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
62%
Ez egy tudatos és akaratlagos cselekedet, mindig van választásod. Nem arra teremtettél, hogy véget vess az életednek; ezzel pedig felszólítod az Urat, hogy rossz munkát végzett, és köszönöd szépen, önszántadból mész a Pokolba. Mindenkinek megvan a maga keresztje, és úgy teremtettünk, hogy el tudjuk bírni.
2011. nov. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!