Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg olyan jó az egyetemist...

Tényleg olyan jó az egyetemista élet?

Figyelt kérdés

Én nem jártam oda,de látva,hallgatva másokat nagyon bánom.

Mindig van idejük és pénzük szórakozni,utazni,külföldi ösztöndíjak,új barátok, jókedv,öröm stb.

mellett van idejük levizsgázni van aki dolgozik is.

Számomra csoda minden egyetemista,hogy hogy tudja mindezt összehozni.

Tuti nagy kaland lehet külföldön tanulni?

Felső oktatáson kívül erre,hogy lehet sort keríteni?



2016. dec. 10. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

nem, nincs mindig időnk.

nincs mindig pénzünk.

nem járunk mindig szórakozni.

nem kap mindenki ösztöndíjat.

nem megy mindenki külföldre.


tévképzeteid vannak.


ellenben új barátok, jókedv az van ha úgy áll hozzá az ember, és a szabadidejét amikor van, okosan osztja be.

2016. dec. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem tudom kiket ismersz, de nem mindig fenékig tejfel az élet.

nem mindig van idő szórakozni, legalábbis annak nem, aki komolyan veszi a tanulást

pénz van, de azért, mert megdolgozom érte, tehát mikor nem tanulok, akkor általában dolgozom

levizsgázni van idő, van akinek sikerül, van akinek nem...

2016. dec. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

En szeretem az egyetemista eletet. Jo a kozosseg, szeretem, amit tanulok. Az, hogy van ido szorakozni meg igaz is lehet szorgalmi idoszakban, a penz mar nem feltetlenul. Aki nehez szakra jar es nem tud dolgozni, vagy a szulei nem tudjak anyagilag tamigatni, annak nem biztos, hogy lesz penze, meg akkor se, ha z egyetemista kocsmak.nevetsegesen olcsok.


Mire szeretnel sort keriteni? A bulizasra? Vagy a baratokra?

2016. dec. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 dq ***** válasza:
100%

Jaja, buli fanta haverok az egész. Még itthon is.

Legalábbis akit a szülei tartanak el, arany élete van ebben a szakaszban.


Aki magát tartja el annak nyilván nem igazán lesz ideje dolgozni + tanulni + szórakozni is.

2016. dec. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Még pénzem lett is volna szórakozni (mert ahhoz, hogy én jól érezzem magam, nem kell sok pénz) DE! időm kevés volt rá:( - persze évfolyamtól és órarendtől függött.

Új környezetben új ismeretségek persze voltak, de ez bármilyen új közösségbe lépve így van.

A vizsgáim többnyire sikeresek voltak.

Valamennyit dolgoztam mellette, de nem sokat, és a végzős évemben már azt is fel kellett adnom.

Külföldi tanulmányutat nem vettem igénybe, mert ez a szakomon azzal járt volna, hogy egy évet ki kellett volna hagyjak itthon (semmilyen kötelező tárgyat / gyakorlatot nem ismertek volna el). Az ide jövő külföldieken viszont azt láttam, hogy kb. csak a bulizás érdekelte őket, az egyetemen nem ragadt rájuk kb. semmi (és ugye még nyelvet sem akartak tanulni). Összesen egy külföldi diákkal találkoztam, aki konkrét tanulmányi céllal érkezett ide.

Összességében tényleg jó az egyetemista élet, de egyáltalán nem olyan, és egyáltalán nem azért jó, ahogy kívülről sokan elképzelik. Az embernek nagy szabadsága van kis felelősségvállalás mellett, próbálgathatja a szárnyait, próbálgathatja, hogy miben jó, mihez van kedve, az egyetemen kívül is képezheti magát stb. És ha valami nem jön össze, akkor sem kell olyan nagy árat fizetni érte, mintha "élesben" bukott volna el.

2016. dec. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

Nem tudom hova járnak ezek az egyetemista ismerőseid, de nekem marhára nem így néznek ki a hétköznapjaim..

Pénzem diákhitelből van, amit értelemszerűen nem szórakozásra és utazgatásra költök, hanem megélhetésre. Amit kapok ösztöndíjat, azt merészelem egyedül hobbira költeni, ami némi sportolás.

Nálunk nincs lehetőség külföldi ösztöndíjra.

Senki nem dolgozik ezen a szakon, mert nem lehet. Már csak órarend miatt sem, mikor sokszor 5-kor vagy később végzek és akkor még nem tanultam. Vannak sulik, ahol kb nem is kell, elegendő vizsga előtt 1-2 nappal átforgatni az anyagot - én nem ilyen szakra járok. Nálunk rendszeres a számonkérés, és vannak olyan vizsgáim, amikre úgy készülök vizsgaidőszakban 2 hetet napi 10-12 óra tanulással, hogy már nem ismeretlen az anyag.

Úgyhogy nem, marhára nem akkora buli minden egyetemista élete. Akié meg igen, na annak a végzettsége pont annyit is ér. Én például biztosan elmondhatom magamról, hogy a diplomámmal bárhol el fogok tudni helyezkedni és már kezdőként lesz annyi fizetésem, mint az átlag magyarnak 50 év munkatapasztalat után. Szóval megéri vért izzadni, de nagyon várom már, hogy véget érjen. Semmi buli nincs benne.

2016. dec. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%

Az egyetemi lét tényleg nagyon jó. Azonban mindenki kicsit másképp éli meg.

Nagyon-nagyon sokat kell tanulni a komolyabb szakokon. Igen lehet külföldre menni, ha van nyelvvizsgád és jó az átlagod is.

Akik állandóan buliznak vagy sokat dolgoznak az egyetem mellett azok nagyon sokat buknak is és jóval több év alatt tudnak csak végezni.

És hát vannak levelező szakok is, ami egész más mint a nappali, de tanulni, diplomát szerezni úgy is lehet.

2016. dec. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!