Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi lesz velem? Van esélyem jó...

Mi lesz velem? Van esélyem jó egyetemre bejutni és ott valamennyire érvényesülni?

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok, matek-fizika szakon. Kolis vagyok, és egyáltalán nem tudom magam rávenni hogy leüljek tanulni. Ez nagyon bánt. Szeretném ha lenne belőlem valaki, de egyre rosszabbak a jegyeim. Jó egyetemre akarok menni, de egyelőre magyarból 3-masra állok, fizikából meg most írtam egy egyest, pedig abból szeretnék emelt érettségit tenni. Nagyon lusta vagyok, ami nagyon bánt, szenvedek a bűntudattól állandóan, de nem tudok megváltozni. Barátnőm sincs.

2016. dec. 13. 20:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Reál szakokra könnyű bekerülni, mivel hiány van, így alacsony a pontszám. Viszont ilyen szorgalommal és alaptudással villgyorsan ki fogsz hullani. Tapasztalat sajnos
2016. dec. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egy kicsit részletesebben el tudnád mesélni a tapasztalataidat?
2016. dec. 13. 21:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, az ilyen körökből baromi nehéz kilábalni, főleg azért, mert a legnagyobb ellenséged a sztoriban te magad vagy. Nincsen más recept, mint hogy kényszerítsd le a torkodon. Nem tudom, sportolsz-e, de az edzés is ilyesmi, hogy az első párba belehalsz, és alig várod, hogy abbahagyhasd, aztán ha nem engeded el, és rendszert csinálsz belőle, egyre könnyebb lesz, úgyhogy szintet lépsz, és így leszel folyamatosan egyre jobb. Gyakorolj sokat, írj le mindent magadnak, kérj segítséget, ha nem megy. Az alaptudás megszerzése annyira nem nehéz, legyél céltudatos, és próbálj mindent rendszerezni a fejedben. Attól, mert most írtál egy egyest, még nem veszélyeztetett az emelt érettségit, csak azt az anyagrészt még párszor nagyon alaposan át kell nézned. Hogy nincs barátnőd, az nem releváns a történetben. Statisztikailag valamikor majd biztos, hogy lesz.


Sok sikert! :)

2016. dec. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az előző jól mondja. Amugy egyetemen döntő a szorgalom..komolyabb mérnöki szakokon azok akik nem a sorsa akarják rabizni h átmennek e a vizsgán napi szinten tanulnak..Kezd el kicsiben s minden másnap többet tanulj..elsőre.nehez majd könnyebb lesz
2016. dec. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Nagyon ösztönzőek, különösen a 3-mas. Mindenkinek ment a zöld kéz :)
2016. dec. 26. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!