Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a tanuló nem...

Gannicus23 kérdése:

Mit tegyek ha a tanuló nem akar testnevelés órán dolgozni?

Figyelt kérdés
Testnevelőtanárként dolgozom egy általános iskolában. Az egyik osztályban egy tanuló folyamatosan nem hoz felszerelést, nem hajlandó dolgozni. Bármit mondok csak nevet, nem érdekli semmi. Szüleivel is beszéltem már, de hiába, nem történt semmi változás. Az osztálytársai is cikizik, már őket idegesíti, hogy mindenki dolgozik csak ő nem. A vezetőség nem igazán tesz semmit az ügyben. Órai munkáját nem is tudom értékelni, hiszen semmit nem hajlandó csinálni. Ilyen-olyan okokat hoz fel, hogy fáj a hasa a a háta vagy a lába, persze egyetlen orvosi igazolást nem hozott még egyszer sem. Jogos lenne ha megbuktatnám?

2016. dec. 15. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy jogos.
2016. dec. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 health visitor ***** válasza:
Biztos van a gyereknek felszerelése? Én szociális területen tanulok, sajnos sok olyan eset van, amikor nincs megfelelő ruházatuk, és ezt azzal palástolják, hogy nevetgélnek, illetve hárítanak, és a szülők sem hajlandóak bevallani, hogy nem tudják biztosítani a felszerelést. Én a helyedben négyszemközt beszélnék a gyerekkel higgadtan, megkérdezném miért nem dolgozik. Esetleg felajánlanám neki, hogy álljon be egyszer sima ruhában, és ha tetszik neki az óra, akkor legközelebb már hozza a felszerelést. Vagy harmadik opcióként felajánlanám, hogy válasszon egy játékot, és álljon be játszani, hátha megjön a kedve.
2016. dec. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Volt, hogy utcai ruhában tesizett de azt sem akarta. Játszani semmit. Nem érdekli semmi sem, csak elüldögél magának és kész. Nem akar semmit sem csinálni, magatartásával nincs baj, mert nem szövegel, de semmire nem hajlandó, csak rázza a fejét.
2016. dec. 15. 22:42
 4/5 health visitor ***** válasza:
A többi órán is ilyen?
2016. dec. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 gyula1971 válasza:
49%

Ha a szülők és az igazgató sem tud mit mondani,előtte jelezni kell,hogy meg fog bukni.

Ha valamiből osztályozás van,arra vetkőzzön le legalább.


30-éve jó nagy pofont kaptunk volna,ha másodszor nem vetkőzünk le.

2016. dec. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!