Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sajnos a bajos tárgyfelvétel,...

Sajnos a bajos tárgyfelvétel, lustaság, lógás, bulizás miatt az első félévemen az egyetemen legjobb esetben 12 kreditem lesz. Ez így nagyon gáz vagy lehet még pótolni ha összekapom magam?

Figyelt kérdés
2016. dec. 17. 01:16
 1/4 s55 ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehet. Az egyetem attól egyetem, hogy nagyobb a döntési szabadságod, magad osztod be az idődöt, magad veszed fel a tárgyaidat stb. Nyilván ahhoz, hogy elvégezd, meg kell szerezened a krediteket, de egy rosszul sikerült első félév egyáltalán nem jelent hatalmas bajt, azonban a továbbiakban mindenképp több energiát fordíts az egyetemre. Szóval szedd össze magad és hajrá:)
2016. dec. 17. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem az első félévben 25 kreditem lett,mert ennyit tudtam felvenni a kötelező tárgyakból,de ezeket teljesítettem is.


Arra kell figyelni,hogy az előírt kreditmennyiség fele meglegyen,mert ha nem akkor átraknak költségesre.

Az én időmben legalábbis így volt.

Az,hogy most ez az első félévre vonatkozik vagy az első évre,nem tudom.

Arra mindenképpen ügyelj,hogy az év végén legalább összesen 30 kredited meglegyen,mert ugye 60 az előírt.

2016. dec. 17. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet pótolni.

De ha szerencsétlen a tárgyak egymásra épülése, akkor könnyen lehet, hogy csúszol egy évet (ez a legrosszabb lehetőség).

2016. dec. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csúszás miatt problémás, de vannak egyéb buktatók is pl. ha államin vagy az első 2 szemszterben összesen 36 kredit kell vagy áttesznek önköltségesre. Illetve nem tudkm ez mindenhol igaz-e de ha az első 3 szemeszter alatt min. 45 nincs meg vagy az első szemeszteres tárgyakat a harmadik szemeszter végéig nem csinálod meg megszűnik a hallgatói jogviszony. Szóval azért most már húzz bele, mert komoly követekzényei lesznek ha nem teljesítesz jobban. Sok sikert!:)
2016. dec. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!