Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kötelezhet e az iskola osztály...

Kötelezhet e az iskola osztályzó vizsgára, ha megvan minden jegyem?

Figyelt kérdés

Nos ez tényleg egy számomra nagyon fontos jogi kérdés lenne.A helyzet az, hogy rámszállt az iskola a hiányzásaim miatt.Pontosabban az osztályfőnök akinek valami személyes baja is van velem és az igazgatónak rengeteg valótlan dolgot mond rólam.A lényeg,hogy nem értem el a 200 orát sem ,de már vannak tantárgyak amikből túl léptem a 30% hiányzást.Ezek közül az órák közül a legtöbbnél az osszes jegyem megvan. Ugyanannyi mint bárki másnak és megvan a minimum 3 jegy is.Az iskola szabályzatában az áll,hogy ,,Ha egy tanulónak egy tanítási évben/félévben az igazolt és igazolatlan mulasztása együttesen meghaladja a 250 tanítási órát(ez nem vonatkozik rám), Vagy az iskolai nevelés-oktatás szakképesítés megszerzésére felkészítő szakaszában az elméleti tanítási órák 20% százalékát, vagy egy adott tantárgyból a tanítási órák 30% át, és emiatt a tanuló teljesítménye a tanítási év közben nem volt érdemjeggyel minősíthető, fél évkor osztályzó vizsgát kell tennie.Ugye rám az utóbbi vonatkozik mivel még nincs félév.Arra lennék kíváncsi ,hogy ha megvannak a jegyeim amik kellenek minimum 3 ha jól tudom akkor ennek ellenére is jogosan írnak elő osztályzó vizsgát félévkor?

Kérem aki jártas az ilyen jogi dolgokban vagy törtēnt vele ilyen kérem segítsen.Köszönöm előre is.



2016. dec. 18. 14:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól mert megvannak a jegyeid még kötelezhet, mert mint kimásoltad, 30% hiányzástól mondhatja azt, hogy nem lehet téged lezárni. Attól, mert van 3 jegyed még hivatkozhat erre. Egyébként ezt a minimum 3 jegyet se tudom honnan veszik sokan, én még nem láttam leírva, bár ettől lehet igaz.
2016. dec. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
ez nem jogi dolog. Ha megvan a 30%-od, a szaktanár illetve a tantestület egyéni döntésköre, hogy úgy ítéli meg hogy így is értékelhető vagy, vagy előírja az osztályozóvizsgát. Ebbe neked semmi beleszólásod nincs, a tanárok hatásköre.
2016. dec. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Azokból a tárgyakból, amikből elérted az iksz százalék hiányzást, igen
2016. dec. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért egyszerűbb ellógni, aztán a joggal takarózni? ...


Egyébként a tanárok nem hülyék, csak a te kedvedért nem fognak a saját idejükből a baromságodra időt pazarolni (mert ugye egy osztályozóvizsga előkészítése, levezénylése és kiértékelése nem 2 perces munka, amiért ráadásul nem jár több pénz). Ha többen vagytok, akkor muszáj valamit kezdeni vele, akkor viszont mehetsz osztályozóra.


Egyébként hogy sikerült "200 órát se" hiányozni már az első félévben? ...

2016. dec. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hányadikos vagy?
2016. dec. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha a hiányzásás az adott óra 20%-át kiteszi akkor osztályozó vizsgát tetethetnek a tanulóval:)


A szám 20-30% közé esik akkor:)

2016. dec. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kötelezhet. A törvény csak megengedi, hogy bizonyos feltételek esetén ne tartsák meg az osztályozóvizsgát, nem teszi kötelezővé az elhagyását.
2016. dec. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sokat voltam beteg sajnos...es volt hiányzásom sport miatt is.Egyik kérdezőnek válaszolva

2016. dec. 25. 01:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!