Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Honnan tudom, hogy a mezomer/k...

Honnan tudom, hogy a mezomer/konjugációs hatás vagy az induktív hatás a nagyobb?

Figyelt kérdés

Az induktív hatás ugye a szigma kötéseken keresztül hat, + illetve - előjelű, attól föggően, hogy "adja" az elektront vagy "elveszi" a rendszertől. Ez oké.


A mezome/konjugációs hatás pedig a pí- és a nemkötő elektronokon keresztül hat. Itt is akkor + az előjele, ha a telítetlen rendszer elektronsűrűségét növeli - azaz adja az elektront, és akkor - ha csökkenti a rendszer elektronsűrűségét, tehát elszívja az elektronokat.


De hogy lehet egy atomnak v. atomcsoportnak egyszerre -induktív hatása és +mezomer hatása pl? Vagy fordítva? Mitől függ, hogy melyik a nagyobb, és én ezt honnan tudom?



2016. dec. 18. 17:52
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!