Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki biológiáról...

Van itt olyan, aki biológiáról orvosi szakra váltott? Egyáltalán megéri orvosira menni manapság?

Figyelt kérdés
Még csak az volt az első félévem, de mindig eszembe jut, hogy átiratkozhatnék az orvosira, természetesen akkor kémiából emelteznem is kellene (bioszból szerencsére megvan, 89%-os érettségi). Mi volt a döntő faktor?
2016. dec. 24. 20:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Átiratkozni nem tudsz, csak újra jelentkezni. Én nem biológiáról, hanem más szakról tértem át az orvosira, a döntő faktor pedig az volt, hogy kórházi gyakorlaton döbbentem rá, hogy én orvos akarok lenni.
2016. dec. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is biológiáról váltottam orvosira és nagyon jó döntés volt. A döntő faktor az volt hogy nem akartam biológus lenni. Meg sokszor voltunk laborban és nagyon nem szerettem ott lenni . Már akkor mondtam magamban hogy én ezt nem szeretném életem végéig csinálni.
2016. dec. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a döntő faktor az, hogy az ember ezt szeretné csinálni. :) Az orvosi tipikusan az a dolog, ami a nagy energiabefektetéshez képest alacsony keresettel jár, szóval technikailag nem éri meg, mégis nagyon keresett egyetemi szak, mivel rengetegen szeretnének segíteni másokon vagy érdekli őket az orvostudomány. (meg persze még ezer más ok miatt lehet orvosnak lenni, de vegyük a legideálisabb okokat, azért szerintem a legtöbb orvosisban ott munkál egy ilyen segítsünkmásokon szellem)
2016. dec. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!