Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hogyan tanultok emeltszintű...

Ti hogyan tanultok emeltszintű kémia és biologia érettségire? Ugy erzem, en erre nem vagyok képes!

Figyelt kérdés

Bevallom őszintén, altalanosban nagyon rossz tanuló voltam, kémiabol epp hogy atcsusztam ketesekkel, azt is csak a tanar joszivüsege miat!

Most egészsegügyi szakközepbe jarok, es össze szedtem magam, mivel azt tanulom ami erdekel.

Elkezdtem felkeszülni az emelt szintű biosz és kemia erettsegire, de valamiert mindig ugy erzem, hogy en hülye vagyok ehhez! Nagyon megszerettem mindkettőt, erdekel is, azomban a kemia mindig kifog rajtam. Tanulom, tanulom, es megsem tudok semmit! Nem birom megerteni az anyagot! Még az elmelet csak- csak megmarad a fejemben, na de a szamitasok mindig kifognak rajtam. Lehet, hogy azert, mert matek kell hozza, abbol viszont szinten nem dicsekedhetek a tudasommal. Nem tudom mit kezdjek.

Fontos nekem, ugyan is mindig orvos szerettem volna lenni, es ez az almom. Az egeszsegügyi reszhez nagyon jo fejem, van es ügyes is vagyok benne ( nem nagyképusegböl mondom! :D ), na de a kemia az...!

Mit tanacsolnatok?



2016. dec. 21. 12:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Jársz esetleg különtanárhoz, vagy fakultációra? Hányadikos vagy?
2016. dec. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

De igen, képes vagy!! :D

Én egyébként magántanárhoz járok, nagyon sokat segít, és a kémia meghálálja a belefektetett energiát, csak nem látszik elsőre. Legrosszabb esetben meg hagyj ki egy évet (engem totál megbénított a félelem, amikor először ott voltam, szóval most májusban kémiázom újra). Ha sokat gyakorolsz, és megpróbálsz mindent nagyon pontosan rendszerezni a fejedben, nem lesz vele problémád. :)

2016. dec. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%
Én orvosin vagyok. Kapd össze magad kicsit fejben. Az érettségitől parázol? Szerintem 10-szer annyi anyagot tanultam meg a mai anatómia demonstrációra...:D Mindent meg lehet csinálni.
2016. dec. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Velem is ez volt!😃 De! Nem egyszerre csináltam meg a kettőt hanem először emelt biosz, abból a gimiben jártam előkészítőre, elkezdtem a mentőtiszti fősulit, majd következő évben a kémiát. És 11. második felétől jártam külön tanárhoz, (akkor nekünk már iskolába nem volt). Megértettem belőle mindent. Én azt tanácsolom hogy ne egyszerre csináld ha soknak érzed, és járj külön tanárhoz.😃

Ha bármi kérdésed van írj nyugodtan! Üdvözlettel egy rezidens!

2016. dec. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
5%
Egészségügyi szakközépből jobb is ha nem mész orvosira. Úgy sem bírnád. Be sem fogsz jutni. Válassz valami mást!
2016. dec. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
97%

Utolsó, szavak nincsenek arra, hogy mennyire undorító dolognak tartom valaki lehúzását, csak azért, mert neked pocsék kedved van vagy nem is tudom.

Kérdező, szerintem ne hallgass rá, mindenkinek ugyanannyi esélye van, mert a biosz-kémia emelt dönti el, hogy kit vesznek fel és kit nem, akárki felkészülhet rájuk, akárhányszor megismételheted, szóval, ha orvos akarsz lenni, ne add fel! :)

A Gyakori meg néha csúnya és sötét hely tud lenni.

2016. dec. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de ebben nem kertem a velemenyedet, es nem is nagyon erdekel!

Többieknek pedig köszönöm szepen!

Egyebkent jartam, vagyis jarok is különtanarhoz, csak most az ünnepek alatt kis szünetet tartunk, mivel ő neki is rengeteg dolga van.

2016. dec. 24. 11:19
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Helyes, szerintem jó úton vagy akkor. :) Sok sikert májusra! :)
2016. dec. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi, de csak ket ev mulva erettsegizem! :)
2016. dec. 24. 14:25
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a legszuperebb úton vagy. :D Sok sikert akkorra! :D
2016. dec. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!