Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy ne izgulja...

Mit csináljak, hogy ne izguljak annyira szóbeli vizsgák előtt és közben?

Figyelt kérdés

9 vizsgám van még hátra, ebből 7 szóbeli. Az a problémám, hogy hiába tanulom meg rendesen az anyagot, itthon is felmondom hangosan; mire odakerül a sor, hogy felelnem kéne, leblokkolok és nem jut eszembe semmi vagy egyszerűen összefüggéstelenül, ide oda csapongva jutnak eszembe dolgok, remegek, és egyértelműen látszik rajtam (legalábbis én úgy vélem), hogy kényelmetlen számomra a vizsgaszituáció és hogy nagyon-nagyon izgulok.Sokszor emiatt kaptam rosszabb jegyet :/

Szóval a nagyon alapos felkészülésen kívül mit tudnék csinálni, hogy ne legyen ez az egész ekkora kínszenvedés? Nyugtatót és társait ne írjon senki, azokkal nem akarom mérgezni magam :D


2016. dec. 30. 13:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Háát, erre nincs tuti módszer, leginkább az, hogy találd ki a tuti szöveget, amivel megmagyarázhatod magadnak, hogy nem kell parázni. Mindig pihenj a szóbeli előtt, és jutalmazd meg magadat egy csokival vagy valamivel.
2016. dec. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Egy idő után biztosan hozzászoksz majd. Nem rossz az, ha valaki magabiztosan tud beszélni más emberek előtt a munkahelyén, így szerintem jó dolog a szóbeli, hiába is tűnik jelenleg kényelmetlen helyzetnek.


Nem tudom te hogy vagy vele, de én például ha teljesen tudom az anyagot, akkor nem izgulok. Nincs miért, hisz nem fognak olyan kérdéseket feltenni, amikre nem tudom a választ. Viszont tudom miről beszélsz, gimiben még az írásbelik előtt is úgy izgultam, mintha az életem múlna rajta, hiába volt mindenki teljesen higgadt körülöttem.


Gondolj arra, hogy ez csak egy vizsga, ha nem sikerül akkor mész legközelebb, nem éri meg túlstresszelni, hisz szerencsére nem csak egy lehetőségünk van ilyenkor.

2016. dec. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!