Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gazdaságinformatikus szakirány...

Gazdaságinformatikus szakirányok közül melyik lenne jobb választás?

Figyelt kérdés
Logisztikai informatikus és Pénzintézeti informatikus szakirányok közül kell választanunk, melyiket ajánlanátok inkább? Bármelyikről ha hallottatok valamit, van benne tapasztalatotok, vagy ismerősötök dolgozik benne, akkor szívesen venném a segítségeteket.:)
2016. dec. 30. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
2016. dec. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Ott tanulsz a BGE-n nem tudom hány éve és nem tudod melyik miről szól? Melyiket csinálnád inkább szívesen?


"ismerősötök dolgozik benne"

Nincs ilyen munkakör, hogy logisztikai vagy pénzintézeti informatikus, csak olyanok, amikhez az ott tanult készségek kellenek. Tényleg durva, hogy ennyit sem tudsz.

Olyan van például, hogy beszerző vagy rendszerszervező. De még lehetne párat sorolni.

Mi nem tudjuk, hogy mi tetszene neked, erről szól az első pár év a szakirány választás előtt, hogy megtudd.

2016. dec. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezt mi nem tudjuk.

Mi jönne be neked, az extrovertáltabb munkakörök, mint a beszerzés, ahogy előttem is írták. Telefonálgatás, beszállítókkal kapcsolattartás, tárgyalások esetleg fuvarszervezés meg persze a SAP, persze logisztikában is vannak csak adminisztrációs/karbantartós melók. Vagy inkább az introvertáltabb munkakörök, mint a kontroller, hogy 8 órát ülsz az excell, sql adatbázisok, R, sas és társai előtt.

2016. dec. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#1: Köszönöm a linket, nem olvastam még, pedig előtte rákerestem azért googleben.:)


#2: Hány éve tanulok itt? Egy éve drágám, nem kell nekem esni, nem ez a hatodik évem ahogy a legtöbb embernek. Képzeld nem voltak éveim eldönteni, vagy kitapasztalni, hogy melyik milyen, és senki nem mondta el, hogy ennek ez az előnye, annak meg az a hátránya. A diákok egyáltalán nem összetartóak, ha kérdezek valamit rendszerint nem válaszolnak. Úgyhogy ennyit arról, hogy tudnom is kéne bármiről. Azért köszönöm a félig hasznos válaszodat.


#3: Köszönöm a hasznos válaszodat, át fogom gondolni.:)


A kérdésemet igazából lehet nem jól fogalmaztam meg, igazából az is érdekelne, ha valaki logisztikai, vagy banki munkahelyen van, attól függetlenül, hogy nem gazdaságinformatikus végzettséggel. Például olyasmit hallottam, hogy a bankban nem igazán "engedik" a szabadságot, nem tudom mennyire igaz. Valamint mennyire vannak telítődve a helyek, milyen a közeg, nehéz-e beilleszkedni -mert ilyenről is hallottam.

2016. dec. 30. 21:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet egységesen egy egész szféráról eldönteni, hogy ott csak olyan munkahelyek vannak, ahova nehezen lehet beilleszkedni. Például a budapesti Morgan Stanley-ről semmi ilyesmit nem írnak:

[link]

Biztos logisztikai cégeknél is vannak olyan osztályok, hogy ha odakerülnél, menekülnél onnan pár hónap után az emberek miatt. Szerintem ezt így nem lehet egységesen megállapítani.

2017. jan. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat.:)
2017. febr. 28. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!