Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogviszony megszüntetés!...

Jogviszony megszüntetés! Lehetséges visszatérítés nélkül? (többi lent)

Figyelt kérdés
Alapképzésre járok és ez a 3.félévem, viszont nem tudok dolgozni mellette s nem is tetszik.Jelentkeznék máshová inkább. Nem akarom, hogy az állami féléveim elmenjenek. Azt olvastam önhibán kívül kell ott hagynom az egyetemet, nem kell visszafizetni. Mi lehet ilyen önhiba??

2017. jan. 1. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:
3 félévet ígyis- úgyis buktál. És vissza kell fizetned, csak akkor nem, ha másik szakot kezdesz.
2017. jan. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szeptembertől szeretnék kezdeni egy másik szakot. Osztatlan képzésre szeretnék jelentkezni ahol 14 félévet kapnak a támogatottak. Így kapok 11 félévet gondolom, Viszont nem azért hagyom ott , mert hülye vagyok hozzá, hanem mert nem érdekel és messze is van tőlünk. Viszont akkor a 12.félévem kb.1millió forint lenne. A visszafizetés pedig 660 000. Viszont azt hallottam hogy annak a felét kell fizetni.Csak ebből is nem tudom mi igaz. Akkor jobban járok ha ezt visszafizetem. Nem?
2017. jan. 1. 18:52
 3/6 anonim ***** válasza:
de hiába fizeted vissza, az nem azt jelenti hogy visszakapod azt a félévet. A visszafizetés azt jelenti hogy nem teljesíted a szakot, otthagyod. Ezért nem kell visszafizetni ha más szakra jelentkezel.
2017. jan. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor mindent értek :) Ha szeptemberben kezdek máshol, megkapom a 11 félévem osztatlan képzésre a 14 helyett, s az utolsóban pedig majd átsorolnak :) akkor ez lesz az ún. legjobb megoldás. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2017. jan. 1. 18:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Írj egy levelet az Oktatási Hivatalnak a visszafizetés kérdéséről.

Azt kérdezd meg, hogy eddig 3 félévet jártál BSc képzésen egyetemre állami ösztöndíjasként. Ha kifizetnél ebből 1 vagy akár 3 félévet, akkor a továbbiakban 1-gyel , illetve 3-mal több félév állna a rendelkezésedre az állami ösztöndíjasként való igénybevételre?

Van-e erre lehetőséged?

Lehet, hogy van. De akkor nem a felét kell visszafizetned, hanem a teljes összeget félévenként, ez kb annyi, mint amennyit a költségtérítésesek fizetnek az adott szakon. Mert ez esetben megérné 1 esetleg 2 (vagy akár 3) félévet visszafizetned, ha biztos felvesznek az osztatlanra.

2017. jan. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
utolsó, ilyen nincs.
2017. jan. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!