BME vegyészmérnöki?

Figyelt kérdés
Mennyire éri meg idén jelentkezni erre a képzésre? Mennyire nehéz bent maradni? Tapasztalatok, vélemények?

2017. jan. 5. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem elég színvonalas. A többség azért elvégzi (még ha egy kicsit hosszabb idő alatt is, mint lehetne) szóval szerintem a többi BME-s mérnökszakhoz képest kisebb a lemorzsolódás. A legtöbben mesterszakot is elvégzik, szóval érdemes úgy tervezned, hogy maradsz mesterszakra is. Sokféle szakterület van, amiben bele lehet mélyedni. Az elején lehet kicsit fárasztó meg unalmas az alapokat megtanulni, de ha kitartó és szorgalmas vagy, előbb-utóbb szerintem sikeres lehetsz a szakmában.
2017. jan. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
#1 jól írja, tényleg alig-alig van aki abbahagyja, az már jobban elképzelhető, hogy egy-két félév csúszás összejön. Sokan mennek utána masterre, szakiránytól függő, hogy mennyire éri meg, de van olyan kollégám is, aki BSc után elment dolgozni. Az első 2-3 félév nehezebb, utána is vannak szórótárgyak, de már kevesebb a bukás.
2017. jan. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%

Mi 360-an indultunk 80-an végeztünk vegyészmérnök MSc-n, mérnökként 7 év tapasztalattal nettó 119 700Ft-ot keresek, sajnos havi és nem heti szinten.


Nehéz elhelyezkedni, kihalásos elven működnek a munkahelyek, de ha van ismerősöd aki pátfogásába fogad, vagy benned látja utódját, akkor hajrá!

2017. jan. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

Kedved Előző Hozzászóló!


Én mostanában fogok végezni vegyészmérnökként.

Valami nagyon sántít abban, amit leírsz. Először is a három magyar egyetemre (BME, DE, PE) összesen nem vesznek fel annyi embert vegyészmérnök MSc-re mint amennyit írtál. Másrészt az elvégzési arány is jóval meghaladja a 50%-t (legalábbis a BME-n biztos).


Másrészt az elhelyezkedési lehetőségek is viszonylag jók, szerintem nettó 150-250 ezer körüli kezdőfizetés lehet régiótól/szakterülettőé függően. Nyilván nem egy IT/villamosmérnök szint, de azért elfogadhatónak mondható.

2017. jan. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És ha mégse jönne össze itthon elhelyezkedni, még mindig ott van a külföldi munka lehetősége. Magabiztos angol nyelvtudás alap elvárás (egyre inkább itthon is). Mivel Európában Németországban a legfejlettebb a vegyipar a német nyelvtudás is jól jöhet.
2017. jan. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia én 2001-ben kezdtem, akkor nagyon felkapott volt még, mára tényleg visszaesett a jelentkezők száma, nálunk csak MSc volt (Bsc nem!), így mindenki arra ment!


A fizetés sajnos nekem és meg 6-7 embernek akikkel tartom a kapcsolatot ilyen tartományba esik max. +60 000

Munkatársaimat a nagy öregeket annak idején zavarta, hogy 162 000-et kaptam kezdőként, némelyikük 15 év után kapta, megértem őket engem is zavar, hogy ennyi idő után annyit kapok, mint akit most vesznek fel!


Másrészről a végzési arányban "statisztikailag" igazad van, viszont a normál időintervallumban végzőket tekintve az arány jelentősen rosszabb!

2017. jan. 27. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!