Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik lenne szerintetek az...

Melyik lenne szerintetek az értelmesebb választás? Eltén jog vagy Corvinuson nemzetközi gazdálkodás?

Figyelt kérdés
Idén fogok érettségizni, mindkettő érdekel csak nem tudom melyikben van több potenciál. A jogász pályát érdemes egyáltalán választani? (mert sok helyen hallom azt h már így is rengetegen vannak, viszont elvileg egy idő után beindul és lehet vele nem is olyan rosszul keresni.) A nemzetközi gazdálkodásnál pedig inkább azt hallom , hogy a corvinus divategyetem. Hosszútávon szerintetek melyik éri meg jobban?
2017. jan. 5. 19:58
 1/2 anonim ***** válasza:
nemzetközi gazdálkodással több a lehetőség ! mindenképp azt válaszd ha teheted
2017. jan. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 mostvagysoha válasza:
100%

Mindkettővel nagyon jól jársz, ha el tudod végezni, viszont ezeken a szakokon nagyon sok embert kiszórnak, szóval nehéz lesz. A jogon nem kell matek,inkább a töri, meg az is fontos, hogy jól tudj magolni, míg a közgázon nem annyira kell a töri, inkább a matek. Corvinus diploma sokat ért mindig is és sokat is fog, Mo. top1 gazdasági egyeteme, aki ezen az az egyetemen egy ilyen - nem alibi - szakot elvégez, annak lesznek lehetőségei az életben. Jogból mindenképp az ELTE-t ajánlanám, de nem amiatt mert néhány munkáltatónak ez bejön, hanem mert sokkal magasabb szintű tudást ad, mint mondjuk a Pázmány vagy a Károli. Alapvetően a mai híres,( hírhedt) befolyásos jogászok mind az ELTE-ről kerültek ki.

Ja és az ne befolyásoljon mert valaki azt mondja, hogy sok jogász van és nehéz vele elhelyezkedni. Hidd el, ha jó vagy benne, el tudsz helyezkedni, könnyen jó fizuért. Az ilyen emberektől, akik a jelenlegi legjobb szakmákban is csak a negatívumot látják, feláll a hátamon a szőr. Pl az orvosi pálya ellen is száz meg száz érvet lehet felhozni, mégis az egyik legnemesebb, legmegbecsültebb, legfontosabb szakma, 100 %-os elhelyezkedési mutatóval, és bár a környező országokhoz képest alacsony fizetéssel, azért én még hozzá tenném, hogy éhező orvost nem láttam..

Szóval hidd el, ha ezek közül az egyiket elvégzed, és szereted, jó vagy benne, akkor könnyen el tudsz majd helyezkedni és lehetsz sikeres, csak rajtad múlik.

2017. jan. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!