Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri geofizikusnak tanulni?

Megéri geofizikusnak tanulni?

Figyelt kérdés

Van valakinek bármilyen tapasztalata? El lehet helyezkedni egy ilyen diplomával ( főként itthon, de külföldi lehetőséget sem zárok ki)?


(Jelenleg ELTE fizika Bsc)



2017. jan. 6. 13:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Nagyon kétesélyes szakma


Vagy bejön vagy sem. Itthon főleg közalkalmazotti munkakör az ennek megfelelő fizetéssel.

2017. jan. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én földtudományin vagyok szintén az ELTÉ-n, én is elgondolkoztam azon, hogy a geofizikus szakirányt választom. Nem szakosodnak rá olyan sokan, még kevesebben végzik el, de még így is túlképzés van, ahogy kb. az összes földtudományi szakterületen. Ha nagyon jó vagy az egyetemen, elmész szakmai gyakorlatokra, rögtön, amint lehet, tdk-zol, és úgy általában, ha látják rajtad, hogy motivált vagy, akkor nagy eséllyel fogsz állást kapni. (Ez egyébként kb. az összes szakra igaz.) Ja, a TDK főleg akkor jó, ha kutatni akarsz, de szerintem mindenhol jó pont. Elhelyezkedhetsz vele itthon is, pl. olajipar, Mol, itt elég magas a fizu. Elmehetsz külföldi cégekhez is, ott még magasabb a fizu. Főleg valami jó pozícióban. Olyan is van, hogy Geofizikai Szolgáltató Kft, és még néhány hasonló cég. Mehetsz kutatónak, pl. a Földtani és Geofizikai Intézetbe, közepes fizu. Maradhatsz az egyetemen, szintén kutatni, közepes, alacsony (?) fizu. A fizika szak jó alap, nálunk csak úgy szórják a népet a fizikával és szerintem ott is ez lesz.
2017. jan. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!