Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire fura a "csendőrpertu"...

Mennyire fura a "csendőrpertu" egyetemen egy fiatal tanár és diák között? Illetlenség nem viszonozni a tegezést?

Figyelt kérdés

A volt tanárom fiatal és magázott minket az óráján. Én szerettem a tárgyát és eleinte őt is kedveltem, de év végére megutáltam mindkettőt. Ennek ellenére csak én kaptam ötöst. Most már nem tanít, városban összefutottunk, volt egy kínos "small-talk" és ő végig tegezett. Én nem kedveltem, ezért eldöntöttem, hogy nem tegezem. Ha legközelebb látom, nem fogom tegezni, de akkor vajon visszaáll a magázódásra? Mennyire sértő, ha nem viszonozzuk a tegezést? Én most húsz vagyok és ő olyan 25-30 között lehet. Mennyire fura 5-10 korkülönbséggel az egyoldalú tegezés?


Mondjuk az illemszabályok szerint én "nő" vagyok, ő meg férfi, szóval nekem illett volna felajánlani. De mivel ő magasabb "státuszban" van, ezért itt ő van előnyben.


2017. jan. 6. 15:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pedig nem neked kellett volna felajánlani, én úgy tudom, hogy a férfi ajánlja fel a nőnek (cáfolj meg, ha nem ìgy van). De én azt mondom, hogy nem kedvelésből ne menj át magázódásra, mert ha már tegezőviszonyban vagytok, akkor már maradjon is úgy! Vagy valami rosszat követett el a tanár?
2017. jan. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A tegeződés a protokoll hármas szabálya szerint ajánlható fel: nő a férfinak, idősebb a fiatalabbnak, magasabb rangú az alacsonyabb rangúnak. Kivétel lehet a lényegesen idősebb, vagy magasabb rangú által történő tegezés. Ezekben az esetekben illik a tegeződést elfogadni. Amennyiben a tegeződést felajánlják, ezt megtiszteltetésként illik megköszönni.
2017. jan. 18. 11:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát jó :D
2017. jan. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!