Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek sikerülhet bejutno...

Szerintetek sikerülhet bejutnom az orvosira? Van értelme, hogy jelentkezzek ebben az élethelyzetben? (lennt) Nagyon szorgalmas vagyok.

Figyelt kérdés
27 éves vagyok, van egy kislányom. A kémiát szinte az alapoktól tanulom, a bioszt szerettem és sok anyag szinte teljesen megmaradt a középiskolai tanulmányaimból. nagyon sokat olvasok, még a kislányom altatása közben is a telefonra letöltött mozaikos felkészítőt olvasom. Eddig dolgoztam, a férjem most is dolgozik. Nincs anyagi problémánk, de biztosan megéreznénk, ha hat évig nem keresnék semmit. Ja és szeretnék még babát is, de ki sem szeretnék csúszni az időből. Minden vágyam az volt középsuliban is, h orvos leszeg, de a szüleim nem tudtak támogatni,így teljesen más irányba mentem el. Van olyan aki orvosi alatt terhes lett? Hogy lehet egyeztetni a babát a tanulással? Szerintetek van értelme elkezdenem vagy hagyjam inkább és keressek mást?

#orvosi egyetem #biológia érettségi #terhesség gyerek az orvosi alatt #27 évesen orvosira jelentkezni
2016. jan. 6. 13:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha értesz a biológiához, tudod, hogy még messze vagy attól, hogy "kicsússz az időből". Ha ez a vágyad, és úgy gondolod, meg tudod valósítani, tedd meg. De biztonság kedvéért gondolkozz B-tervben is.
2016. jan. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Persze, hogy van értelme. Soha sem késő, van aki 40 éves korában kezdi el. De arra viszont készülj, hogy ha most kezdesz el készülni, akkor az húzós lesz főleg a kémia miatt. A számolások nagyon nehezek és hónapokig tart mire minden példát megoldasz az ajánlott könyvből (ötösöm lesz kémiából példatár). + még megtanulni az elméletet könyvekből (mozaik - 10.-es könyv, 11-12 érettségis könyv).

Aztán még ennek fejében a bioszt. Biosz könyvekkel pedig az a baj, hogy nagyon hiányosak. Például állatokról nem írnak túl sokat, növényeknél kihagyják, vagy csak megemlítik a növényi módosulatokat, amit azért szeretnek kérdezni, szóval itt többféle könyvből kell, hogy tanulj és azért ez sem pár hónap mire megmarad.

De mindenképpen sok szerencsét és ne add fel! :)

2016. jan. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
fogorvosin nem gondolkodtál? az csak 5 éves és jobban is keresnél vele,mint a sima orvosival :)
2016. jan. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
biztosan nehezebb lenne, mint valakinek akinek nincs gyermeke, de szerintem az álmokat nem szabad feladni. és szerintem a gyerekek is büszkék lennének az anyukájukra, ha már tudják, mit is jelent ez. ez pedig tudom, nem nagy segítség, de a sote nagyvárad téri épületében láttam már kismamát tanárra várni majd beszélni vele, szóval gondolom ő is ott tanult bár nem tudom melyik karhoz tartozhatott. én azt mondom vágj bele, és sok sikert kívánok!:)
2016. jan. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha nagyon szeretnél mindenképpen!!

Az a legjobb, ha azt csinálod,.amit szeretsz :)

2016. jan. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!

1.válaszoló: B tervem van, fotózok és azt is szeretem, de jobban szeretném az orvosit. Ha nem sikerülne akkor folyatom ezt a pályát.

2. válaszoló. Igazad van. megoldottam néhány kémia feladatot és hogy is mondjam nagyon nehéz volt. Maximalista vagyok és ha egy apró részlet is homályos akkor addig ülök rajta,/próbálom megoldani míg meg nem értem. A biosszal viszont jól haladok. Úgy döntöttem, hogy idén megcsinálom a bioszt, mert arra fel tudok készülni tisztességesen. Bár így csúszok egy évet, de felkészületlenül sem szeretnék neki vágni. A kémiára pedig jelentkezem szeptemberben, addigra fel tudok készülni rá.

3.válaszoló:A nőgyógyászat érdekel elsősorban de nagyon jól hangzik, hogy csak 5éves a fogorvosi, viszont ott magasabb a ponthatár. Az első két évben talán együtt is vannak az ÁOK-okkal, ha jól tudom. Az is eszembe jutott, hogy esetleg ha meggondolom magam átkérhetem-e magam a fogorvosok közé... Bár nem tudom, hogy van-e ilyen.

4-5. válaszoló: Nagyon szépen köszönöm a bíztatást. Nem adom fel. 28évesen fogom elkezdeni, mert úgy érzem könnyebben fogok jó eredményt produkálni, ha külün-külön érettségizem le belőlük. Igyekszem a lehető legjobban felkészülni és a lehető legnagyobb sikerrel levizsgázni.

2016. jan. 9. 00:37
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja és mindenkinek ment a zöld kéz :D
2016. jan. 9. 00:39
 8/9 anonim válasza:
Gratulálok a kitartásodhoz! Én idén próbálom meg harmadszorra, egy másik országban. Csináld végig, és Te leszel a legboldogabb.Egyébként én is fotózgatok.:)
2016. jan. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező. 28 évesen kezdtem a a gyógyszerész képzést. Fél évem van még hátra. Nem csúsztam, nem buktam, jó eredménnyel végzek. Nekem is ez volt az álmom, imádtam, de megszenvedtem vele. DE... Nekem nincs gyerekem. Őszintén mondom neked, hogy ne csináld. Én csak a gyógyszerészit csináltam egyesek szerint ez is megvan olyan nehézségű, mint az orvos, én nem tudom.... orvosira nem jártam. Szóval ez tényleg arról szól, hogy 5 vagy esetedben 6 évig tanulsz, mint egy őrült és nincs mellette más. Nekem ugyan gyerekem nincs, de a férjem nagyon sokszor kiakadt, hogy nincs rá időm. Mert most szorgalmi időszak van azért nincs..., aztán vizsgaidőszak van azért nincs... nyáron gyakorlat van azért nincs.... És ő egy felnőtt, rendkívül toleráns ember. Arról nem is beszélve, hogy az általános háztartási feladatok ellátására sincs idő, főzés, mosás, takarítás stb... Folymatos versenyfutás az idővel, ha meg akarsz felelni mindkét oldalon. Úgy indultam, hogy közben majd gyerek is lesz, hát esélytelen. A férjemre nem volt időm, nemhogy még gyereket nevelni, babázni. Ezek mellett a szakok mellett nem lehet normális családi életet élni. Dolgozgatam közben, mert valamiből élni is kellett, de ez még mindig nem igényelt annyi időt, mint egy gyerek. Most jönnek a kislányod legszebb évei és nem tudod kivenni belőle a részed, mert az anatómia, élettan könyv felett kell heteket töltened, hogy átmenj a vizsgán. Ne haragudj, de tapasztalatból és őszintén mondom, hogy gyerekes családiéletet nem lehet összeegyeztetni az orvosi képzésekkel. A másik meg, hogy szorgalmi időszakban reggeltől esetig bent kell lenni órán szinte és semmilyen indok nem fogadható el távollétre.. Hová teszed az egy vagy 2 gyereket évekig? Más nem érdekel? Valami levelező képzés? Mondjuk, ha valami erősebbet szerenél, a jog?
2016. jan. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!