Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hogyan tanulnátok meg ezt...

Ti hogyan tanulnátok meg ezt a mennyiségű tömény matematika definíciókat, tételeket/bizonyításokat 4 nap alatt?

Figyelt kérdés

Csütörtökön vizsgám van.

150 definíciót (kb 16 oldal), 50 tételt+bizonyítást (12 oldal kb) kell tudni.

Nem mondom, hogy mindet értem, sőt, elég sok homály van + nagyon tömény, szóval úgy a 70-80 % magolás.

Ti hogyan osztanátok be az időtöket, ha 4 napotok lenne rá? Bármilyen jó tanácsot elfogadok, előre is köszönöm!


(Már tanulom, nem csak a seggemen ülök és kérdéseket írok ki, de egyszerűen nincs jónak tűnő tervem erre a 4 napra, és félek, hogy elrontom.)



2017. jan. 8. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem csak a tételek és a definíciók magolósak. Ha megérted a bizonyításokat, azokat már magadtól is le tudod vezetni.
2017. jan. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

definícióknál, tételeknék és bizonyításoknál a kulcs sajnos nem a magolás, hanem az, hogy mélységeiben megértsd a definíciók és tételek igazi jelentését és értelmét..


legjobb ha "kötöd valamihez" az egyes részeket, lerajzolod őket stb.


én mindenképpen minimum 2 teljes napot szánnék arra, hogy mindent alaposan megértsek és a maradékot (legalább 1 napot) az ismétlésre...

2017. jan. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Magolás alatt azt értem, hogy tudnod kell, hogy melyik tételt hogy hívják. Az evidens, hogy értsd is :)
2017. jan. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem linkelnéd be ide a tanulnivalódat? Kíváncsi vagyok, miféle tételek azok, amelyekből 50 elfér 12 oldalon bizonyítással együtt.
2017. jan. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!