Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz a EKE biológia...

Mennyire nehéz a EKE biológia szak? Időben lehet teljesíteni vagy nagyon szivatós?

Figyelt kérdés

2017. jan. 9. 11:37
 1/2 anonim válasza:
Maga a biológia szak az nehéz és szivatós. Ergo akárhova mész tanulni kell és nehéz dolgokat.Az hogy te időben el tudod-e végezni és szeretni fogod-e ez tőled függ én a magam nevében tudok nyilatkozni. Nekem középsuliban nem volt beállítottságom 4-es tanuló voltam nem sokat tanultam de amikor nekiálltam nem értettem én sem miért nem tanulok többet hisz nem volt nehéz.Emelt biosszal jöttem bioszból erős voltam. A tanulásban az időmet nem tanultam meg beosztani megmondom őszintén.Én jövőre 5-öd évre csoda ha végzek vele de kipergők és csúszók vannak mindenütt. Akikkel kezdtem kevesen csúsztunk és az egyik éltartó vagyok sajnos de többen főleg a fiúk otthagyták vagy leadták ezt a szakot.Megmondom őszintén nem értem miért nézik amúgy sokan le. Kamu az egész egységes az alapszak. Drága öcsém Debrecenbe ment tanulni. Ugyanazt tanulják. De amíg ott legalább nincs pofavizit,több helyről tudnak anyaghoz jutni,nem nézik annyira a bejárást,jobb a mintatanterv elosztása. Itt minden egy rakás sza.r szerintem.De ha tanulásban időbeosztásban profi vagy és tényleg érdekel a szak igazán akkor gyere mert menni fog. Nyelvvizsgád ha van akkor még több esélyed van. Ha nincs csak úgy szólok hogy marhára nincs idő nyelvet tanulni utána vagy kicsibe elosztva. Sokan megcsinálják először a tárgyakat,szakdogát utána ha időben nem kezdte el és csak utána a nyelv..Jobban teszed ha valahogy elsőtől beszorítod mert a nyelvvizsga is egy roh.adékság.Én ha visszatekerném az időt valami nagyon laza szakra mennék vagy humánra nem erre.De az én vagyok.Vannak azért akik időben végeznek de akkor vagy életed nem lesz vagy profin kell puskázni. Amit a tanárok most már annyira nem néznek el.
2017. máj. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sulirol csak az ELTErol es a SZIErol tudok nyiltkozni.

Ha a kettot nezzuk, akkor az utobb emlitett szakon sokkal jobb lehetoseg van a kutatasra. Ez szerintem hatalmas elony, foleg hogy a bioszosok kb. 100%-a kutatni akar. Emellett ha inkabb az elmeleti resze erdekel, inkabb az elte!(es ezzel nem azt mondtam, hogy ott nincs eleg gyakorlat)

Miert nezik le sokan? Nem a tudassal van baj, amit az ember megszerez, hanem rohadt nehez vele elhelyezkedni. Nem konnyu szak, viszont nem fogsz fele annyit se szenvedni mint gyogyszereszetin. Osszegezve itt a legjobbnak kell lenned hogy ervenyesulhess. Ha lazsalsz? Vagy atmesz, vagy nem. Vagy kirugnak, vagy kirugnak.

2017. okt. 18. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!