Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Biológus szak 1. félévében...

Biológus szak 1. félévében megszerzett tudás és a biológia emelt szintű érettségire elvárt tudás mennyire egyezik meg?

Figyelt kérdés

Szeretnék emelt szinten érettségizni de biológiából és kémiából is. De még nem érzem magam elég felkészültnek így ezen az éven májusban csak középszinten szeretnék érettségizni. Biológus szakra szeretnék jelentkezni addig és ha sikerül jövőre az emelt szintű kémia és biosz, átmennék az orvosira. Azért lenne fontos mert még gondolkozom azon is, hogy itthon maradjak 1 éven keresztül...

Szóval mit gondoltok? Mennyire egyezik a 2 tudásszint? Gondolom ez vmennyire egyetemfüggő ezért kérlek titeket írjátok le nekem hogy melyik egyetem biológus szakáról írtok véleményt /van információtok! (persze azt tudom, hogy biológusképzésen nem készít fel engem az emelt szintre, mert azért én is olvastam, de úgy vettem hogy segítséget jelenthet, és többet mintha itthon ülnék 1 teljes éven keresztül, és ha esetleg mégsem sikerülne az orvosi akkor folytatnám a biológusképzést)

Köszönöm előre is!


2015. jan. 6. 20:34
 1/4 anonim válasza:

Szerintem, ha államin akarsz menni, akkor ne fogyaszd a maximális féléveid.

Egy év alatt biztos fel tudnál készülni otthon az érettségire és biztos be is kerülnél az orvosira, valamint még dolgozhatnál is közben.

2015. jan. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudod megtenni. Amint államin felvételiztél, és beiratkozol, a lapod alján lesz egy sor, hogy "aláírásommal elfogadom az állami támogatás feltételeit". Ezzel aláírsz egy harmincpár pontból álló hallgatói szerződést. Ennek a hallgatói szerződésnek többek között lényegi pontja az, hogy nem válthatsz szakot, be kell fejezned, amit elkezdtél. Ha nem teszed, ki kell fizetned a szakodat. Csak szakon belül válthatsz iskolát - tehát mondjuk ELTE bioszról átmehetsz PTE bioszra -, de bioszról orvosira nem mehetsz át.


Egyébként a biosz egyetem az ország legkeményebbjei között van, messze érettségi feletti színvonal, de nem biztos, hogy sok átfedés lesz az érettségi anyaggal. (ELTE-biosz infó, nem közvetlenül, ismerősök jártak oda. Jó kis sztorikat hallottam féreg- és csótányboncolásról. :) Mind lemorzsolódtak, pedig okos emberekről van szó.

2015. jan. 7. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én az ELTE biológus szakára járok,lassanként már harmadik éve.Biológiából emelt szinten érettségiztem annak idején,kémiából nem érettségiztem,és utáltam is ez utóbbi tárgyat még akkor.Első félévben (és másodikban is,ha az elsőben nem sikerül,viszont az első év végére teljesíteni kell mindenképp,úgy tudom) van kémia és biológia felzárkóztató tárgy (régebben matek volt biosz helyett,de már nincs tudtommal). A kémiáról van csak tapasztalatom,ami gyakorlatilag a középiskolás kémiaanyag. (persze ha a félév elején a zh sikerül belőle,nem kell ezt a tárgyat felvenni,azért csak felzárkóztató).A többi első féléves tárgy pedig már a középiskolás anyagon túlmutató dolgokat tartalmaz főleg,nem olyanokat,amiket érettségin kérdeznének. (van sejtbiológia EA,ami bővebben foglalkozik az állati és növényi sejtek felépítésével,működésével,bevezetés az állattanba,ami állatrendszertan,és szervezettan részekből áll,stb)

Szerintem nem sok segítséget jelentene a biosz szak az emelt érettségihez,bőven meg lehet csinálni nélküle is,és a féléveket sem pazarolnád,ha utána mégiscsak átmész az orvosira. Az Oláh féle biosztankönyvek (3 db),és a 130 tétel biológiából,emelt szint sokat segít,én is ezekből tanultam csak (nem olyan sokat,mint akartam mondjuk),és 5-ös lett.

2015. jan. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Igazán hasznosnak bizonyultak. ;)
2015. jan. 15. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!