Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A muszlimok alul iskolázottabb...

A muszlimok alul iskolázottabbak lennének?

Figyelt kérdés

[link]


Ez komoly?


Esetleg a világméretű iszlámellenes propaganda lejáratás része :-)



2017. jan. 9. 12:29
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

-egy mérvadó képet kapunk arról, hogy mely vallás kulturális örökségében él erősebben az oktatás, azaz az iskolázottság és műveltség kérdésének fontossága.-


Volt idő amikor az iszlám messze Európa előtt járt !

2017. jan. 9. 12:32
 2/23 anonim ***** válasza:
24%
Evidens. Ez külön kutatás nélkül is megállapítható. Azt nem tudom, hogy te miért csodálkozol ezen?
2017. jan. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
59%
Egy igazi muszlim nem aluliskolázott. A Koránban is benne van, hogy művelődni fontos. Sok muszlint ismerek. Mindegyik legalább egy diplomás, nyelveket beszélő ember.
2017. jan. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
888... masfel milliard emberrol egyszerre megmondjak a tutit :"D. A keresztenyek iskolazottak? Hogyan mondod ezt meg? A brazil favellaban napi 2 dollarbol elo emberreteg iskolazottab, mint az europai egyetemekre jaro pl. arabok, csak azert mert kereszteny? Hulyeseg igy altalanositani. Mindenhol vannak ilyen meg olyan retegek is. Meg Magyarorszagon belul se lehet osszehasonlitani a iskolazottsag merteket a keleti es nyugati orszag reszekben, nemhogy masfel milliard ember kozott pl. Nemetorszagtol Indoneziaig.
2017. jan. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
51%

Személyes példa:

Az én muszlim ismerőseim közül a férfiak magasan iskolázottak, viszont a család nőtagjai pár kivétellel ANAlFABÉTÁK...

Mikor rákérdeztem, miért nem jártak a nők iskolába azt a választ kaptam, hogy nem volt rá idejük...

(Gondolom gyereket kellett szülni.)

2017. jan. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Van ez is az is:)

Nyilván van a civilizált muszlim, meg a civilizálatlan...

A civilizálatlan(kb analfabéta) megtéveszthető és befolyásolható ezért robbantja fel magát. A koránban ha jól tudom nincs benne a hitetlenek lemészárlása, főleg nem a nőké és gyerekeké... vagy épp a szexre való kényszerítés:)

2017. jan. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
19%

Amúgy meg iszlám soha de soha nem járt európa előtt... ez tévedés.

Az iszlám népek főképp hódítással tartották fenn magukat, illetve az ott rabolt nemesfémből, ékszerekből valamint az ott élő emberek kizsákmányolásából. Soha nem ésszel háborúztak hanem túlerővel:)

2017. jan. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
100%

Soha nem járt Európa előtt???

Mi újság az arab számokkal? A trigonometria, a gömbmértan, a szinusz, tangens táblázatok, a fény alptörvényei, a papírgyártás, a könyvkiadás, az iránytű, a csilagászati alaptörvények semmik?

Igaz, hogy később sok mindent plagizáltak, de attól még onnan jön.

2017. jan. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Előbb kifejtettem egy jó hosszú irományban amit ide szántam, hát nem kitöröltem? :( Tunéziában jártam, az ugye afrika, ott is több diplomás emberrel beszéltem, mert mondták, hogy ez a kitörési/feltörési lehetőség, ha tanulnak.

1. Európai muszlimok (bevándoroltak v itt születettek v áttértek) megint nem mindegy. Pl itt van csomó muszlim orvos, országszerte, de a helyi magyarok is akik áttértek, egyet sem ismerek olyat, akinek nincs legalább egy diplomája, plusz nyelvismerete, meg még valami plusz egyéb iskolája.

1. Ez a cikk egyértelmű uszítás és ferdítés, mert nem lehet kereken kijelenteni társadalmakról, hogy tanulatlanabbak: egy társadalom nem lehet CSAK tanult vagy CSAK tanulatlan.

De akkor térjünk már rá: helyes lenne-e, hogy ha azt írnám le, hogy a magyar a legbutább Európában, mert a sajátján kívül egy nyelvet sem beszél??? Van aki még az anyanyelvén sem tud. És akkor a felmérés szerint ez az ÁTLAG? NEM LENNE HELYES, sőt baromság lenne így kijelenteni, mert ez nem igaz, bár nagyon sokan nem beszélnek idegen nyelvet, de sokan mások, a fiatalabbak meg többet is, attól függ csupán, hogy kit és miylen korosztályt kérdezünk. AZaz hogy aki készíti és végzi a kutatást, milyen eredményt akar kihozni.

Most ha lemennék az utcára, tudnék megszólítani legalább 20 embert, aki tudna nekem pl angolul visszafelelni a kérdésemre, de simán tudnék másnap 20 olyan embert megszólítani, hogy ne értse, mit akarok. És akkor ebből le tudnék hozni jópár cikket és kutatást - kb ennyire hitelesek.

Uszítás ez, kérem, nem lehet ilyet írni, csak gerjeszteni az indulatokat.

Keresztények átlagos iskolázottsága? :D Nincs ilyen. Van aki iskolázott van aki nem. Zsidók iskolázottsága? ugyanez. Mindenhol így van. Jó, ha sarkítani akarjuk: akkor pl beszélhetünk pl a namíbiai oktatási rendszerről., hogy az ottani emberek mennyire iskolázottak:D De miért lenne ennek értelme? Más az értékrend, összehasonlíthatatlan életfeltételek. Én sem hüézem le az oroszlánokat kergető embereket, és nem jelentem ki, hogy a namíb emberek iskolázatlanok, mert ők túlélik azt, amit én kb fél v 1 napig élnék túl és a diplomáinkat csak max legyezőnek tudnánk használni. Mekkora idiótaság ez a cikk, fel is húztam magam :D Bocsi :D

2017. jan. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
21%

Akkor nézzünk egy másik megközelítést.

A muszlim országokban a mai napig kirekesztik a nőket az oktatásból. Szóval ők kiesnek ebből.

Az elmaradottabb helyeken (Pakisztán, Afganisztán, Bangladesh) szerencsétlenek még írni és olvasni se tudnak. Hallottatok már iraki/iráni/szíriai doktornőről itthon? De ott sincsenek nagyon, ezt a hímsoviniszta társadalmuk nem tűrné meg.

A keresztényeknél, zsidóknál nincsen alá-fölérendeltségi viszony a nemeket illetően...Ezzel nem nagyon lehet vitatkozni.

2017. jan. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!