Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak itt muszlimok? Válaszol...

Vannak itt muszlimok? Válaszolnátok pár kérdésemre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretek vallásokkal foglalkozni, s most az iszlámmal próbálok ismerkedni, azon belül is a vallásgyakorlat részével. Ha valakinek van ideje, kedve, nagyon sokat segítene, ha segítene! :) Köszönöm előre is! ^^


1. Hogy oldjátok meg az imákat munkahelyen, iskolában? Munkahelyen talán még könnyebb is, ha megértőek az emberek, de suliban nem nehéz?

2. Pontosan mit "jelentenek" az imaidők? Úgy értem, hogy pl: felszólal az adan a déli imára, akkor mennyi idő van azt teljesíteni? A következő imaidőig?

3. Milyen magyar Korán értelmezésfordítást érdemes beszerezni? Kis Zsuzsanna-féle jó?

Végül annyi, hogy nektek milyen lett az életetek az iszlám felvétele után? "Érdemes/megéri" ezt az utat járni, ha szabad ezt a kifejezést használnom? Másabbak a mindennapjaitok?


Nagyon szépen köszönöm még egyszer, további szép napot! :)



2016. dec. 27. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

én nem vagyok muszlim de engem is érdekel, korábban erősen belefolytam a dologba, mára eltántorodtam tőle, de talán tudok válaszolni a kérdésedre


1: nem kell feltétlenül pöccre pontosan az adott időbn elkezdeni, ez inkáb egy időintervallum, persze amennyire rajtad múlik pontosan kell betartani, szóval amint jön egy szünet érdemes megcsinálni egy üres teremben pl

2: elvileg a következő időig de törekedni kell rá hogy pontosak legyünk, perszeez irányzat függő is van aki szerint nincs mentség, ha pl munkahelyeden vagy iskolában jön el az idő akkor ha kell akár kisétálsz a teremből

3: ezt: [link]


a többi nagyon rossz fordítás

2016. dec. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Én meg arra a kérdésre keresem a választ, hogy kik számítanak a "föld megrontóinak" és mi az elvárt viselkedés ezekkel a személyekkel szemben. Legyetek szíves hétköznapi nyelven is leírni, illetve forrásmegjelölést is adni. Köszönöm!
2016. dec. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Salem aleikum.

Én muszlim vagyok. :)

Sajnos suliban nem tudom megoldani így otthon pótolom.

A következő imaidőig de célszerű időben imádkozni ha van lehetőség.

Igen, én úgy tudom, hogy jó :)

Úgy érzem változtam belülről, másképpen látok dolgokat és máshogy állok hozzájuk. Nagyon boldog vagyok azóta is és egy percig sem bántam meg! :) Kicsit úgy fogalmaznék, hogy "örök szerelem". :)

Ha gondolod írhatsz privátot. :)

2016. dec. 29. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

Szia.

Itt is akad muszlim:)

Imát a munkahelyen nem tudom megoldani, így otthon pótolom, a munkaidő, a tempó miatt lehetetlenség félrevonulni,nem lehet ott hagyni egy percre sem: még enni/inni/mosdóba sincs lehetőség elmenni a legtöbb esetben.

2. Munkaidő alatt hiába szólal meg az adhan, ha nem lehet kimenni, akkor nem lehet - az én esetemben.

Normál esetben a következő imáig lehet, ez alól kivétel a reggeli és délutáni, de ha szó szerint úgy vesszük, hogy megszólal az adhan: itt nincsenek mecsetek, így ez eleve nem szólhat, max a telefonon egy jelzés. Arra meg az vonatkozik, amit írtam.

3. A férjem szerint a Kis Zsuzsanna-féle eddig a legjobb, de ott is vannak hibák, mint mindegyikben sajnos.

Utolsó kérdés: Milyen lett az élet?.... Néha könnyebb, néha sokkal de sokkal nehezebb, van, amikor szinte lehetetlen, de a hit erőt ad, így könnyebb elviselni a nehézségeket.

Az ünnepek időszaka kifejezetten kínossá válik, azok a régi barátok eltűnnek mellőled, akik felszínesek, még esetleg ellenségessé is válnak, de azok viszont nem számítanak, így keletkezik egy "mag", aki viszont minden körülmény közt veled marad, bennük lehet bízni, van szülő is, aki ilyenkor elpártol a gyereke mellől, ha áttér (láttam már ilyet, de pont az ellentétét is). A mai terrorista világban viszont még nehezebb, van, aki megtudja, hogy muszlim leszel, akkor elkerül, mert nem akarja majd holtan végezni körülötted, mert szerinte te merényelni fogsz - stb ilyen gondolatokkal nemcsak a félrevezetett emberek vannak "megáldva" néha, hanem a média által agymosott egyéb emberek is, nem beszélve a migránsgyűlölettől: "mi van, menj a kecskeba-idhoz, te áruló!"

Mostanában sajnos a hétköznapok nehezek, minek szépítsek, az nem lenne igaz. Attól, hogy valaki áttér, ugyanaz az ember marad, de még más lesz a belső világa egy kicsit. Ha eddig nem ittál, most sem fog gondot okozni, így nem jelent nehézséget - ez csak egy példa ami hirtelen eszembe jutott.


Én mielőtt áttértem, egy évet vártam, TANULTAM, magát a vallást, hogy mivel jár, ismerősöket kérdeztem, nehogy valami olyan legyen, amit nem értek, stb, így tudtam, hogy mit miért csinálok, nem idegen dolgokba ugrottam bele. De nem szabad pár ember véleményére adni csupán, sok-sok tanulás kell, amit sosem lehet abbahagyni. És nem az számít, hogy "mit szólnak" mások, hanem hogy TE hogy éled az életed.

2016. dec. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

"Én meg arra a kérdésre keresem a választ, hogy kik számítanak a "föld megrontóinak" és mi az elvárt viselkedés ezekkel a személyekkel szemben. Legyetek szíves hétköznapi nyelven is leírni, illetve forrásmegjelölést is adni."


Például a fáraó:


7/103 És elküldtük utánuk (korábbi próféták után) Mózest a Mi jeleinkkel a Fáraóhoz és a vezetőihez, de igazságtalanok voltak azokkal szemben. Lásd hát milyen volt a vége azoknak akik romlást okoztak.


Hétköznapi nyelven olyanok akik erőszakkal rákényszerítik saját vallásukat másokra és ha ez nem történik meg, gyilkosságtól sem riadnak vissza. Ilyen volt a keresztény inkvizíció vagy jelenleg az ISIS terrorszervezet.

2016. dec. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is a muszlim testvérektől kérdeznék ha már itt vagyok, de nem akarok új kérdést nyitni.

Szóval az a kép, ami a médiában és a köztudatban él a muszlimokról, hogy fanatikusok, nem elég toleránsak a más vallásúakkal, nem tisztelik a nőket stb., ezek végülis igazak vagy csak kifestik a dolgokat?

Én egyetlen muszlimot ismerek, akinek gyros-étterme van :), vele is csak néhány percet beszélgettem, így nem akarok úgy ítélkezni egy embercsoportról, hogy annak nem ismerem a tagjait.

2017. jan. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

...és fél évvel később valaki válaszol is a kérdésedre :D


Ez így kicsit általános, nehéz rá válaszolni. Hadd közelítsem meg innen a témát: az elmúlt hónapok-évek bizonyították, hogy a magyarok nem elég toleránsak, az pedig sajnos a családon belüli erőszak elterjedtsége és megítélése miatt régóta tudható, hogy a magyarok nem is tisztelik a nőket.


Ezek alapján elítélnéd a magyarokat?


Az iszlám maga békére, türelemre, jóságra inti az embereket, de természetesen nincs tökéletes muszlim és sok muszlim annyira muszlim, amennyire a magyarok keresztények. Ehhez még hozzájöhetnek a kulturális különbségek, amelyek nem az iszlámból adódnak, mint pl. a nők körülmetélése, ami egy ókori egyiptomi szokás, de az iszlám nem tudta eltüntetni, ezért Afrikában és a Közel-Keleten továbbra is alkalmazzák sajnos, így ez a köztudatban a muszlimokhoz kapcsolódik.

2017. jún. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!