Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Anya nem akar elvinni diszkalk...

Anya nem akar elvinni diszkalkulia vizsgálatra! 16/F többi lent?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szóval a helyzet az,eléggé nem értem a matekot.Nem egy,hanem két magántanárhoz is jártam/járok.De még így se megy.

Félévkor megbukok,hiszen nem megy.Van összesen 4 db egyesem,és 1 db hármasom.A hármast úgy szereztem meg,hogy elmondtam 2 szabályt + a tanár adott 2db feladatot a táblán amit a segítségével tudtam csak megcsinálni,mert nemtudtam... és ezért kaptam hármast... (és azelőtt egy nappal voltam matektanárnál hogy hátha..de nem.)

Most is üllök a házi felett és azt se tudom hogy kezdjek bele.


E-mellé betársul egy tanulási nehézség is.Nehezen fogom fel az adott tananyagot,és nehezen számolok fejben.(Eléggé nehezen sajnos,amíg a boltban próbálok fejben számolni inkább kiszámolom a telefonom,mert mindig félre számolok)

A papíron az van,hogy több időt kapok dogánál,illetve a tanárok " 2 embernek tekintenek" (gondolom mert lassan fogom fel az anyagot,nemtudom valahogy így lehetne a legjobban leírni) illetve,ha jól csinálok valamit pozítiv megjegyzést tegyenek.De egyiket se kapom meg.

Holnap is lehet lesz egy matek doga,matektanárnál is voltam,de már most tudom,hogy az is egyes lesz.


Amikor ezt elmondom Anyának öszintén,rögtön felmérgeli magát és azzal jön hogy lusta dög vagyok... hollott más tantárgyból jobban állok mint matekból..


2017. jan. 9. 19:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Két különböző magántanár? Hát... Nem túl hatékony, inkább az egyikhez járnál kétszer annyit, ha már erről van szó.

Nézd, nem ismerünk téged, fogalmunk sincs, hogy ez valóban tanulási nehézség és/vagy diszkalkulia, de én hiszem azt, hogy a szülőket is meg tudod győzni. Lényeg az, hogy nyugodt pillanatban, higgadtan és érvekkel próbáld meg őket meggyőzni őket, hogy vizsgáljanak meg. Ahogy látom, a pénz nem akadály, ha már két tanárhoz is jársz.


Egy próbát megér...

2017. jan. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!