Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A tanárom utál, és nyíltan...

A tanárom utál, és nyíltan meg akar buktatni, hiába tanulok, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
A belemet kidolgozom, az osztályelső gyerekek jegyzeteit tanulom + a tankönyvet. Eddig csak 4-esre rontotta le a jegyem (9-10-11) de most már random 1-eseket írogat be, mondvacsinált indokokért. Konkrétan megszabja, hány mondatot írhatok, ha túllépem, rengeteg pontot levon, ha csak annyit írok, hiányjelezik és szintén levon rengeteg pontot. Az osztályelsőkkel ellenőriztetem a dolgozataimat, ők a szemüket kerekítik, nem értik, miért a sok pontlevonás. Mások feleennyit írnak és 5-öst kapnak. Én most már 1-eseket kapok. Az órán egyébként is szidalmaz, az értelmi képességeimre tesz megjegyzéseket, anyámat nyíltan szidta az osztály előtt. Céloztam is rá, hogy igazságtalan, ilyenkor nem is tagadja, hanem kifejezetten elégedetten mosolyog rám. Szinte már beismeri. Tanácstalan vagyok, ha idén megbuktat, nem tudok érettségizni, és ha nála kell évet ismételnem lehet, hogy jövőre se...

2016. dec. 14. 16:34
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és a tanár az igazgató kedvence.
2016. dec. 14. 16:36
 2/10 anonim ***** válasza:
Melyik tantárgyból?
2016. dec. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Magyar ?
2016. dec. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Töri
2016. dec. 14. 16:43
 5/10 anonim ***** válasza:
33%
De ha tanulsz nem buktathat meg
2016. dec. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 chtt ***** válasza:
Az ötösnek igaza van. Olyan nincs, hogy megbuktasson, ha tudsz. Tessen összeszedni a dogákat, az igazadat bizonyítandó, készen állni arra, hogy más tanárnál vagy vizsgabizottság előtt bizonyíts, a szüleid pedig beszéljenek az ofővel, dirivel (csak azért, nehogy szó érje a ház elejét, hogy nem tartották be a sorrendet), és a dirinek is van felettes szerve - ha nem intézkedik, lehet menni az önkormányzathoz, és annál feljebb is... Te diákként mást nem tehetsz, mint rendesen tanulsz.
2016. dec. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Lefénymásoltathatod a dogát és megkérhetsz egy másik tanárt hogy javítsa ki a dogát persze fű alatt:) és nézd meg az eredményt:) Esetleg magántanárral is lehet.


Ha nagyon el vagy keseredve biztos vannak jogi lépések de ahhoz meg kell írni pár dogát vagy el kell tenni:) és az igazgatónak kell hivatalos levet írni meg persze a szülődnek kell bemenni (ált. a szülő elég) de ne csodálkozz ha másképp néznek majd rád:)

2016. dec. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálam nem volt ennyire kiélezett a helyzet a tanàrommal, de nekem is hasonló volt csak a magyarral, bármit csináltam mindenbe belekötött, abba is kb. h miért így dőlnek a betűim miért nem úgy, a töri tanárommal pont jóban voltam ő sem értette, h h lehetek ennyire gyatra magyarból, amikor töriből végig 5ös voltam és felelni is "szépen" tudtam. Nem tudtam mit tenni mindig megkérdeztem dogák után, h most mi volt a gond a legnagyobb jóindulattal, h ha elmondja, akkor majd változtatok, semmit nem ért sosem mindig lehúzott érettségin is mindenből 4-5ös lettem, a magyar 3as, nem tudok megoldást mondani anyukám is beszélt vele semmit nem ért csak jaj de kis aranyos anyukád van jópofiskodva, anyád..... ha meglátom a városban inkább elfordulok, kösszöni sincs kedvem neki, nem tudom, h mi lenne a jó lehet, h beszélni vele személyesen nyilván a tiszteletet megadva én ezt tenném veszteni valód nincs, ha már most is ennyire lehúz... és esetleg megváltozna a véleménye rólad az mellékes h te ugyanúgy utálni fogod de az érettségidet ne rontsa le már annyira
2016. dec. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen esetekre találták ki a független vizsgabizottságot. Ha 102 egyest írt be neked a tanár, de te a bizottság előtt ötösre vizsgázol, akkor ötös leszel év végén. A kérvényt a leírás szerint az igazgatónak kell benyújtani, de ő továbbítja a kormányhivatalba, és ezt nincs joga megtagadni. Azért legyen nyoma a benyújtásnak, például a szüleid tértivevényes levélben adják fel az igazgatónak.


Ezt olvasd el figyelmesen: [link]

Nagyon figyelj a jelentkezési határidőre! Most még időben vagy.

Ez csak év végén él, a félévi jegytől függetlenül. Háromtagú bizottság előtt vizsgázol, és egyik tanár se a saját iskoládból lesz.

2016. dec. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Utolsó: még nem kezdtük el tanulni az idei tankönyvet, most fejeztük be a tavalyit...

2016. dec. 18. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!