Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hogy ösztönzitek magatokat...

Ti hogy ösztönzitek magatokat tanulásra? Hogy nem kalandozik el a figyelmetek? Én egyszerűen nem bírom ki hogy ne nézzek fel ide vagy valami.

Figyelt kérdés

Mindig elmegy valamerre a figyelmem. Vagy a könyvembe írkálok, vagy zenéket váltogatok félpercenként, egyszerűen nem megy. Ez szimpla önuralom?



17/f



2017. jan. 10. 22:42
 1/4 Donald J. Trump ***** válasza:
47%

-Törlöd a regisztrációd

-Üres A4-es lapra dolgozol könyv helyett

-Teljes lemezt hallgatsz folyamatos zeneváltogatás helyett


Nem feltétlen önuralom, inkább csak nem vagy eléggé rákényszerítve a tanulásra, vagy nem érzed kellő súllyal a fontosságát.

2017. jan. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Gyors, tömör és pontos. Köszönöm szépen! Ez tényleg hasznosnak bizonyult! :)
2017. jan. 10. 22:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Én egyik napról a másikra tettem le a cigit 5 év dohányzás után( napi egy doboz), 1 nap alatt át tudok állni pizza-chipsről szigorú diétára úgy, hogy annak a vége egy 85kgs 14% tzs, viszonylag izmos forma.

Ehhez képest a mai napig nem tudok 30 másodpercnél hosszabb ideig koncentrálni egy dologra, főleg ha ingerszegény tanulásról van szó, még akkor sem ha akkora tétje volt mint pl a záró vizsga, nem hogy tanuláskor de szinte minden vizsgámon a tétel kidolgozás közben élesben is el-el kalandoztam...

Szerintem ha önuralom kérdése akkor minimum kétféle önuralom létezik :)

Ettől függetlenül nem mentség nem csinálni, így is lehet haladni a tanulással es kell is.. mielőtt önigazolásra találsz soraim között, hogy jo akkor feladod ha más is ilyen.. :) 25/f

2017. jan. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igyekszem azért tartani magam. Köszönöm a tanácsokat és a beszámolót!
2017. jan. 10. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!