Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hogyan éltététek meg a...

Ti hogyan éltététek meg a felvételit? Mit csináltatok, hogy ne izguljatok annyira? 14/L

Figyelt kérdés

kevesebb, mint 2 hét múlva írom a felvételit egy gimiben, de ahogy közeleg, napról, napra jobban izgulok.

Mit tegyek? Így is rengeteget tanulok rá, de semmi



2017. jan. 11. 10:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld azt tudatosítani magadban, hogy nem ez dönti el az életed. Bármelyik középiskolából mehetsz egyetemre, ha szakközépbe vesznek fel és nem egy erős gimibe, attól még ugyanúgy bekerülhetsz az orvosi egyetemre is. Nem a sulitól függ majd, hanem a szorgalmadtól.

Középiskolát ráadásul válthatsz bármelyik évben, ha nem tetszik a suli.


Nekem annak idején nagyon jól sikerült a felvételim és felvettek az egyik legerősebb budapesti gimibe. Mi lett utána? Pár hónap múlva átmentem egy gyengébbe, mert rájöttem, hogy nem nekem való a sok stressz és a nagy hajtás. A második gimibe simán bekerültem volna akkor is, ha 25 ponttal kevesebbet írok a felvételin, mégsem ez volt a mérvadó, hanem az, hogy a 4 gimis évemet egy olyan suliban töltöttem, ahova örömmel mentem be minden nap.

És innen is felvettek arra az egyetemre, ahova szerettem volna menni.


Szóval felesleges izgulnod, mert nagyon sok lehetőséged van akkor is, ha nem lesz 80 pontod.

2017. jan. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére sosem voltam különösebben izgulós típus - írásbelin pláne!

Bízz abban, hogy a lelkiismeretes felkészülésed eredménye nem marad el:)


Amúgy tényleg nem AKKORA a tétje, mint most gondolod.

2017. jan. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!