Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 45%-55% emelt matek,2 év...

45%-55% emelt matek,2 év matek fakttal mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

Úgy áll a helyzet, hogy bekerüljek a kívánt felsőoktatási intézménybe, vagy egy 85-90+ feletti matek közepet kellene írjak, vagy egy matek emeltet az 50 többletpont miatt. 2 éve járok matekfaktra, négyes voltam-vagyok belőle, érteni értettem az anyagot, a gond inkább mindig azzal volt hogy nem tudtam befejezni időben minden feladatot dolgozatoknál.


A kérdésem az lenne, hogy akár tapasztalatból, akár hallásból, melyiket kellene megcélozni? Gyúrjak rá a közép tananyagra hogy 90-95 pontos legyen, vagy "kockáztassam" meg a matek emeltet, amivel ugyan jobban járnék, még ha pusztán tudom is én 51% lenne, de ha nem érem el a 45 % ot, akkor lőttek a kívánt egyetemnek, VAGY inkább gyakoroljak közepes feladatokat, hogy 90% felett írjam meg.



2017. jan. 11. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem inkább emelt. Nem olyan nehéz azért az érettségi, 45%-ot nem túl nagy kihívás elérni semmiből sem.

Pont, hogy inkább a középszintűvel kockáztatnál véleményem szerint, mert ott alig hibázhatnál. Hibázni meg elég könnyű, ha alapból ideges az ember. Emeltnél meg ronthatsz többet is.

2017. jan. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Nézz meg egy emeltet, majd nézz meg egy közepet_ ég és föld!

Emelten van egy csomó témakör, ami középszinten nem tananyag: határérték, differenciálás, integrálás, igényesebb val. szám, paraméteres feladatok stb. Ráadásul van szóbeli is, ahol bizonyítások is szerepelnek, aki középszinten megint nincs.. Az emeltnél megkockáztatod sajnos azt is, hogy nem éred el a 45%-ot és akkor elúszott a plusz 50 pont.

De a legjobb, ha előveszel egy emeltet és megnézed, hány pontot tudnál belőle írni. (írásbeli 115 pont, szóbeli 5 pont)

2017. jan. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem az emelttel jobban jársz. Gondolom matekfakton is a bővített tananyagot veszitek. 45 százalékot nem lesz nehéz összeszedni, szóbelin meg még javíthatsz. Összességében a középpel (ahol nincs szóbeli, és alig hibázhatsz) sokkal nagyobb esélyed van arra, hogy valami ne menjen jól. Szerintem nyugi célozd meg a 75 százalékot, és készülj rá úgy.
2017. jan. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 tatagami ***** válasza:
31%
Most fogsz érettségizni vagy jövőre? Még középsuliban nekem a tanárom szólt hogyha az őszi érettségi határideje előtt le tudok osztályozó vizsgát tenni a 12.-es anyagból akkor ősszel a közepet, tavasszal meg az emeltet is meg tudom csinálni és azt számolják felvételinél amelyik jobban sikerült.
2017. jan. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
Kedves 4-es! A tanár a Holdban él... évek óta csak informatikából és nyelvből lehet előre hozott érettségit tenni!!
2017. jan. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 tatagami ***** válasza:
19%
4-es vagyok. 2014 óta tényleg nem lehet előrehozottat csinálni matekból. Bocsánat, én még azelőtt csináltam.
2017. jan. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
most fogok érettségizni
2017. jan. 13. 22:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Milyen szakra akarsz menni? Mert sok helyre "elég", de nem ér semmit... Nálunk nem maradtak bent, azok akik nem tették/ nem akarták odatenni magukat eléggé, és megelégedtek a minimummal. Vigyázz, mert a felvételi pontszám becsapós!
2017. jan. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!