Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes orvosnak tanulni...

Érdemes orvosnak tanulni Magyarországon? Vélemények a Semmelweisről?

Figyelt kérdés
Jelenleg 10.-es vagyok és idén kell faktor választanunk, a Biosz-Kémián gondolkodom. De vannak kétségeim, mindig kitűnő voltam, szorgalmas stb. plusz reál beállítottságú. De nagyon sok kételyem van. Az orvosi egyetemek közül a SOTE jöhetne szóba, mitől másabb mint pl. a debreceni vagy a szegedi egyetem? Illetve sokkal nehezebb bekerülni? Tudom a pontok változnak de gondolom csak nem lehetetlen? Sok helyen azt irjak hogy szívás es az ember mar nem tudja mi igaz és mi nem... megéri erre feltenni minden lapot? El lehet végezni az államilag támogatott 14 félév alatt (mondjuk csúszással) ? Es utana milyen hamar jon el az ido amikor munkába lehet állni? Nem szerettem volna nagyon tudatlannak tűnni, de minden választ köszönök. :)

2017. jan. 11. 21:56
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
91%
Ha orvos szeretnél lenni,akkor érdemes.
2017. jan. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
89%

A SOTE nem jobb, és nem is rosszabb, mint a többi orvosi egyetem.

Nehezebb bekerülni, mivel általában kb. 15 ponttal több kell, mint a szegedi és debreceni orvosira, és kb. 20-szal több, mint Pécsre. Természetesen nem lehetetlen, sokan megcsinálják minden évben.

Megérni csak akkor éri meg, ha tényleg ezt szeretnéd csinálni, és nem azért választod ezt, mert a szüleid ezt erőltetik vagy mert sok pénzt vársz tőle, mivel tényleg nehéz, és utóbbi esetben valóban szívás lenne, mert egyáltalán nem lennél motivált.

El lehet végezni 12 félév alatt is - szintén, sokan megteszik. 14 év alatt meg pláne.

Ezután szakosodnod kell, közben rezidens vagy és dolgozol. Általában 5 év a szakosodás. Ezután dolgozhatsz már szakorvosként.

2017. jan. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
14 félév* bocsi
2017. jan. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
38%

"Érdemes orvosnak tanulni Magyarországon?"


Szerintem igen, ha elég kitartó vagy és nem zavar, hogy nehéz és kicsit tovább tart mint a legtöbb más képzés, illetve nem nagyon van időd mellette dolgozni se, nyáron pedig gyakorlatok is vannak.

Viszont csak akkor ha szívesen csinálnád.


" Vélemények a Semmelweisről?"


SOTE nagyon jó egyetem, gyakorikérdéseken most kicsit divat lehúzni és lejáratni (vidéki hallgatóknak köszönhetően, már akkor leminuszolják a válaszod, ha megsejtik, hogy oda jársz), ettől függetlenül nagyon jó választás és én csak ajánlani tudom a Semmelweis Egyetemet.

2017. jan. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
86%

„Érdemes orvosnak tanulni Magyarországon?”

Érdemes, ha elhivatott vagy, és ezt akarod csinálni. A szakmába jobbára majd jobbára csak ott fogsz belelátni. Amit tudni kell róla, az az, hogy nagyon érdekes szakma (bár a munka élvezhetőségét a papírmunka néha eléggé le tudja rontani), nagyon sokat kell dolgozni, de a sokszor „csodálatos” gyógyulások élménye, amikben neked is részed volt, mindenért kárpótolhat. Sajnos lesznek negatív élmények is, van, hogy akkor is meghalnak a betegek, ha mindent megtesz az ember, ezzel meg együtt kell élni. A munkaidő általában nem 8 óra, ügyeletek vannak, sokszor emiatt nincse ünnep, nincs igazi hétvége. Ezeket mind mérlegelni kell, ha azon gondolkozol, hogy klinikus legyél.


Lehetsz még elméleti intézeti kutató is, ekkor nincs ügyelet, időd nagy részét kutatással fogod tölteni, ez is élmény lehet, ha a problémamegoldás okoz örömet. Kutatni klinikusként is lehet, de akkor ki kell egyensúlyozni a gyógyításra és kutatásra szánt időt. Ha egyetemre (pl. egyetemi klinikára) mész dolgozni, ott el is várják, hogy kutass.


A fizetés magyar viszonylatban jónak mondható, de nem a legjobban fizetett szakirány. Klinikusként azért mostanság a különféle ösztöndíjak és kiegészítések tűrhető szintre emelik, kutatóként színtén ösztöndíjakkal, iletve idegen nyelvű oktatással lehet jobban keresni.


Aztán alkalmas vagy-e rá, lenne e türelmed az emberekhez (akik nem mindig lesznek veled kedvesek), bírnád-e a terhelést, a holtig tanulást, lenne-e kedved kutatni, stb.


Ezeket mind mérlegelni kell, ha az a kérdés, hogy „érdemes-e”. De szerintem érdemes.


„Vélemények a Semmelweisről?”

A Semmelweis nagyon jó egyetem, mint az előttem szóló is írja (és mindenki jobban járt volna, ha a hozzászólása itt véget is ér). De valóban nem jobb, és nem is rosszabb, mint a többi orvosi egyetem, mint ahogy a 2. is írja (bár vannak szempontok, amik alapján a SOTE jobb egy hajszállal (publikációs aktivitás), más szemponmtok szerint (pl. diploma elismertsége külföldi munkáltatók szemében) viszont mind a 3 vidéki egyetem a SOTE előtt van, de szintén nem sokkal. A semmit sem érő ranglistákon elfoglalt heylezés pedig azon múlik, hogy ezeket a paramétereket hogyan súlyozzák, illetve néha hogyan hamisítják.

Ezekről itt írtam részletesen:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egeszsegugyi-ellatas..

(7. hozzászólás)


Egyebekben azt tudnám ismételni, amit a 2. leír. Azokat érdemes bejelölni, amik elég közel vannak, tehát pl. közlekedés, lakhatás megoldható.


Viszont az előttem szóló pár állításával vitába kell szállnom:

„gyakorikérdéseken most kicsit divat lehúzni és lejáratni”

Egyáltalán nem divat lejáratni, sokkal inkább a fordítottja divat, ami 1-2 trollnak köszönhető, de mostanság ritkábban jön, mivel mindig szépen helyre lett téve. De tudom, nálad az már „lejáratásnak” számít, ha valaki nem magasztalja indoklolatlanul az egekig, vagy le meri írni azt a tényt (sokszor forrásokkal é logikus érvekkel alátámasztva), hogy a „vidéki” egyetemek is vannak olyan jók...


„vidéki hallgatóknak köszönhetően, már akkor leminuszolják a válaszod, ha megsejtik, hogy oda jársz”

Nem láttam olyat, hogy valakit azért „minuszoltak” volna le, mert oda jár. Arra még nem gondoltál, hogy nem azért „minuszolják le”, hanem mert valótlan dolgokat állítasz, mint pl. ez a mondat? Vagy azért, amiről itt írtam a 2. hozzászólásban:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egeszsegugyi-ellatas..

Vagy amikor sokadszorra ugyanazt hajtogatod, pedig mindig le lett írva, hogy miért nincs igazad.


Ha már pontozás: a 2-est vajon ki pontozta le, és miért, amikor minden szava igaz?

Egyesek már akkor „leminuszolnak”, ha le mered írni a tényt (forrásokkal alátámasztva), hogy Pécsre sok skandináv hallgató is jár. De azért beírják, hogy Pesten sok a skandináv, amikor a kutya nem kérdezte....

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..

De szerencsére azért létezik a „tömeg bölcsességének” nevezet jelenség, így azért a %-ok általában nagyjából jól tükrözik a válaszok hasznosságát.


A trollokkal meg nem kell foglalkozni, szerencsére a SOTE-ra is többségében normális emberek járnak, sőt a trollok szerintem soha nem jártak még a közelében sem orvosi egyetemnek.

2017. jan. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
25%

Igen, "néhány" listában valahogy vidéki egyetem előrébb van mint a SOTE, ha nem az Orvosi karra bontod le őket, meg elkezded boncolgatni, torzítani az adatokat...



DE ha megnézed a hazai és nemzetközi listákat akkor SOTE az első:


[link]


[link]


[link]


Vagy nemzetközi listákat:

Topuniversity


[link]

(itt a "Location--nál keresd ki a "Hungary -t.



Nem azt mondom, hogy a SOTE jobb vagy sokkal jobb, de listákban előrébb van...


Bár sajnos mindjárt nekem támad 30 vidéki, hogy nem is úgy van az. :/


Jó felkészülést az érettségire! :)

2017. jan. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
80%

#6:

Ezek a ranglisták egyetlen dologra jók: lehet velük pöffeszkedni.


Óva intek mindenkit, hogy a ranglisták alapján válasszon egyetemet. Főleg az orvosik közül, mivel köztudott, hogy mind a 4 magyar orvosi világszínvonalú. Azt érdemes választani, amelyik legközelebb van, amelyik a nyílt nap alapján a legszimpatikusabb, amelyik vonzáskörzetében később az illető dolgozni akar, vagy az amelyiken éppen folyó kutatási témákba szeretne bekapcsolódni. Ha ezek egyike sem szempont, akkor azt, amelyikről első kézből jókat hallott. Ha ezen kérdések többségére a Semmelweis a válasz, akkor azt érdemes választani. Ha másik egyetem a válasz, akkor viszont azt. Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie. Aki nem tud dönteni, az fog a ranglistákhoz nyúlni (amelyek azonben nem az ő preferenciái alapján vannak összeállítva), és lehet csak azért jelöli meg mondjuk a Semmelweist, mert a HVG ranglistáján az vezet, miközben mondjuk pl. Pécs vagy Szeged minden szempontból jobb választás lenne számára. A SOTE-n meg elveszi valaki elől a helyet, akinek meg lehet, hogy valóban oda lett volna inkább érdemes mennie. A ranglisták ezért is károsak.


„Igen, "néhány" listában valahogy vidéki egyetem előrébb van mint a SOTE, ha nem az Orvosi karra bontod le őket, meg elkezded boncolgatni, torzítani az adatokat...”

A listák felén van elöl, a másik felén meg leghátul, akkor is, ha karokra bontom, és akkor is, ha nem. Aki meg orvos akar lenni, annak amúgy is az lesz a munkája, hogy részletesen boncolgassa az adatokat, ne pedig a látszat alapján döntsön. Neked is ezt javaslom.


Szeretettel ajánlom az alábbi cikket is:

[link]


Tehát a nemzetközi listákat:

- Az EECA university rankings nem tematikus listájára a SOTE fel sem került az első 200-ba, a 3 vidéki egyetem meg igen (mindegyik az első 60-ban).

- A QS rankings nem tematikus listájára a SOTE fel sem került az első 1000-be, a 3 vidéki egyetem meg igen (a második 500-ban).

- A CWUR nem tematikus listáján a SOTE annyival van előrébb, hogy a 100-ból 44,64 pontot ért el, míg a többi 44,33-44,60 között. Ez alapján azt kellene gondolnunk, hogy a lista 1. helyezettje 2x olyan jó, mint a magyar egyetemek? Esetleg mégis a listákkal val baj?

- Az URAP nem tematikus listáján annyival van előrébb, hogy 66,27 pontot ért el, míg a többi 63,64-66,05 között.

Tehát a 4 nem tematikus lista közül kettőn minimálisan előrébb van, kettőn meg annyira hátul, hogy nem is rangsorolják.


Nézzük a tematikusakat:

- A QS rankings nem tematikus listáján előrébb van, mivel a publikációs teljesítménye magasabb (és a 4 paraméterből 3 ezt méri), a 4. paraméter, a diploma nemzetközi elismertsége (employer reputation) viszont a 4 közül a legalacsonyabb. Pontiosan ezt írtam az 5. hozzászólásban is.

- Az EECA-nak nincsenek tematikus rangszámai, de a paraméterek megnézhetők az egyes képzési területekre specifikusan is. A SOTE-t nem rangsorolják, mivel az employer reputation nevű paramétert annyira alacsonynak mérték (most nem tüntetik fel, amikor még látszott, akkor 33,9 volt, a másik 3 egyetem meg valahol 78 és 83 között).

Tehát a 2 tematikus rangsor közül az egyiken megint legelöl van, a másikon megint leghátul. Akkor most a „legjobb” vagy a „legrosszabb”? Vagy esetleg ennél bonyolultabb a dolog? Ez kb. mutatja is ezen rangsorok használhatóságát.


„DE ha megnézed a hazai és nemzetközi listákat akkor SOTE az első:”

Objektivitásodat mutatja, hogy a számos lista közül „véletlenül” pont azt a 2-t sikerült kiválasztanod, ahol a SOTE az „első”. Aki orvos akar lenni, legyen objektív és vizsgáljon meg minden rendelkezésre álló információt.


A 3 linked ugyanazt a listát (HVG/Eduline) hozza elő, de te 3 linket tettél ide, hogy úgy tűnjön, hogy 3 listán is a SOTE vezet. Ez a lista egyébként teljesen komolytalan, korábban már leírtam, hogy miért. Most azzal fogsz jönni, hogy „magyarázom a bizonyítványom”, meg „boncolgatom az adatokat”, de sajnos azokkal a tényekkel, amiket leírok (és bárki ellenőrizheti a linkjeim alapján) nehezen lehet vitatkozni. És ez engem szomorít a legjobban, mivel nincs rosszabb annál, amikor egy elemző megtéveszti a tömegeket, akik hisznek neki.


[link]

Pl. ha megnézed a 2016-os listán az oktató/hallgató arányt, feltűnik, hogy 3 db 1. helyezett van (9-re kerekített aránnyal) (SE ÁOK, SZTE ÁOK, SE EKK). PTE ÁOK a 4. (10-re kerekített aránnyal). Ha valaki kiszámolja a valós értékeket (mert a táblázat adataiból lehet, egyszerűen el kell osztani a hallgatók számát az oktatókéval), akkor kiderül, hogy az SE-ÁOK csak a 3. lenne 8,999-cel (mivel az SZTE ÁOK és SE EKK is előtte lenne), Pécs meg azért 4., mert a 9,6-ot már felfelé kerekítjük. Valószínűleg ezért kellett egyébként kerekíteni, hogy a SOTE ne harmadik legyen, hanem első. Persze a felületes szemlélő (aki nem nézi, azt gondolja, hogy az SE az első, és akkor Szegeddel egyforma, Pécsnél meg 3 hellyel jobb, míg a valóság az, hogy Szeged 1-gyel megelőzi, Pécs meg csak 1-gyel van mögötte ebben a mutatóban). De egyébként teljesen mindegy, hogy 8,5 vagy 9,5 hallgató jut egy fokozattal rendelkező oktatóra...


De rendben, ne legyünk elfogultak, és vegyük úgy, hogy véletlen, hogy pont ezt a paramétert kerekítették. A tudományos fokozattal rendelkező oktatók számát tanulmányozva még érdekesebb dolgokra bukkanhatunk. Megtudhatjuk pl., hogy a 79,4% + 10,7% ugyanannyi, mint a 82,8 + 14,1%, hiszen az SE ÁOK és a DE GYTK is második, hiába magasabb mindkét paraméter a DE-n... SZTE GYTK nyilván a 2. érték miatt került az SE ÁOK mögé, mert az 2%-kal alacsonyabb, hiába magasabb a másik 10%-kal.... Erre még mondhatnánk, hogy a DsC-k aránya nyilván nnyivel nagyobb súllyal számít, de akkor meg az nem világos, hogy az SZTE ÁOK miért van a SE ÁOK mögött.... Ez egyféleképp lehet, ha csalnak a rangszámokkal (tehát ha a 2 közül bármelyik magasabb SE ÁOK-n, akkor SE kerül előre, ha mindkettő az SE-n alacsonyabb, akkor pedig holtverseny...). Lehet szépíteni, de nyilvánvaló, hogy így van... Arról már nem is beszélve, hogy a 70 és a 85 % között megint nem lehet érdemben különbséget tenni, mivel a túl alacsony és a túl magas % is rossz. A túl alacsony a tapasztaltabbb oktatók hiányát jelenti, a túl magas pedig az utánpótálás (fiatal oktatók) hiányát. A 70-85% közötti arány pontideális, és felesleges rangsort felállítani köztük.


Az elmúlt években is kozmetikáztak, hol durvábban, hol kevésbé durván.

Ha az összes egyetem összes karát külön nézzük, akkor a 2012-ben a PTE ÁOK az „oktatók kiválósága” alapján az 1., a „hallgatói kiválóság alapján” a 23. A SOTE az oktatók alapján 26., a hallgatók alapján 2. Ez alapján abban az évben az jött volna ki, hogy a PTE ÁOK a „legjobb” orvosi egyetem (1+23=24; míg SOTE: 26+2=28).

[link]


Ez valószínűleg sokak szemét szúrta, és akkoriban úgy oldották meg, hogy az SE FOK-ot még betették a PTE ÁOK elé a hallgatói rangsorban, hogy valahogy mondhassák, hogy mégis a Semmelweis „a legjobb” (hiszen így az SE ÁOK az oktatóiban 3., a hallgatóiban 1.). A PTE ÁOK meg 1. és 4. volt, de ha a SE FOK-ot kivennénk, akkor szintén 1. és 3. lenne. Az, hogy oktatói szempontból az SE FOK nem volt még az első 5-ben sem, az meg persze nem számított a Semmelweis megítélésében, de a hallgatóinál muszáj volt a PTE elé betenni, hogy az eggyel hátrébb kerüljön, és így az SE ÁOK-nak jöjjön ki a „legjobb” átlag... Lényeg, hogy az adatokkal valahogy alá tudjuk támasztani, amit állítani akarunk...

[link]


Utólag pedig találtak egy még „elegánsabb” megoldást a problémára:

[link]

Ugyanaz a lista, ugyanabból az évből, mégis teljesen más számok szerepelnek benne.... (az előző cikk 2011-es dátuma ne tévesszen meg, mivel mindig a következő évi rangsort közlik előző év végén) PTE ÁOK: 2. és 23., SE ÁOK: 16. és 2.). Rejtélyes módon a PTE itt már eggyel hátrébb került az „oktatói kiválóság” terén, az SE a „hallgatói kiválóság” terén 10-zel előrébb. Csak nem utólag változtatták meg, hogy itt is csont nélkül az SE legyen az első? (mert hiszen a készítők szerint úgy kell annak lennie, mint ahogy minden évben).... Ezek után hogy vegyük komolyan a HVG (Eduline) bármilyen ranglistáját?


A fentiek tükrében talán még az is előfordulhat, hogy a többi számadat sem valós. Bár ha az lenne, akkor sem lenne semmi közük az oktatás színvonalához (mivel azt nem a felvettek adatai vagy az oktatók publikációs teljesítménye alapján kellene megítélni), így nem tudom, miért pont ezeket kell mérni. Ja, de.... (mert egyszerű, olcsó, és nem kell vele dolgozni, ráadásul még az is jön ki belőle (kis kozmetikázással), ami a „kívánt eredmény”. A hiszékenyek meg bedőlnek ennek.


„de listákban előrébb van...”

Ha nem azt mondod, akkor miért tartod olyan fontosnak kiemelni, hogy „a listákban” előrébb van? Meg miért pont azt a 2 listát idézed ide 5 linkkel, ahol tényleg előrébb van, és miért hallgatsz a többiről?


Meg ezzel, hogy „nem azt mondom, hogy a SOTE jobb vagy sokkal jobb”, lényegében pont azt mondod. De nincs ezzel baj, te így gondolod. Nyilván az önérzetednek kell, hogy az általad legjobbnak tartott egyetemre járj. De ezt ne a „vidéki” hallgatókra vetítsd ki, hiszen a hozzászólásaidból is kiderül, hogy valójában neked fontos.


„Bár sajnos mindjárt nekem támad 30 vidéki, hogy nem is úgy van az. :/”

Miért sajnos? Csak neked szabad elmondanod a véleményed, de nekik nem? De majd ha egyszer belinkeled, hogy hol támadt neked 30 vidéki, mélységesen együtt fogok veled érezni. Komolyan.


A jelen vita is úgy kezdődött, hogy te kijelentetted, hogy a „SOTE-t most divat lehúzni és lejáratni (vidéki hallgatóknak köszönhetően, már akkor leminuszolják a válaszod, ha megsejtik, hogy oda jársz)”. Tehát a vitát megint TE kezdted, ezzel a nyilvánvalóan valótlan és provokatív kijelentéssel, nem pedig a vidéki hallgatók.


Ugye nem akarod újra végigzongorázni a korábbi vitánkat?

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egeszsegugyi-ellatas..

A 6-os hozzászólásban ugyanezzel jöttél.

Én vagyok a 2,5,7,16. hosszászóló.

Nagyjából ugyanazt válaszoltam akkor, mint most.

Úgy veszem, hogy megint azt hozod fel, hogy amelyiken a SOTE nincs rajta, ott csak véletlenül nem számolnak vele, esetleg az autós példával (vagy valami hasonlóval) jössz.

Úgy veszem, hogy ugyanazt válaszolom rá, mint akkor a 16-osban.

Felesleges újra leírni, a linken mindenki elolvashatja.

De ha akarod, írd le, legyen a tiéd az utolsó szó, ha már olyan fontos neked.

2017. jan. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
18%

Nem szeretném. Úgyhogy én itt le is zárnám. Ahogy a Semmelweises dékánunk is mondta, Magyarországon a Semmelweisre érdemes menni.


Persze lehet itt mellébeszélni, én őszintén nem nézek le senkit aki vidéki, tisztelem őket ugyanúgy, mintha évfolyam társam lenne, viszont ez a diszkriminatív viselkedés elég zavaró amit vidéki hallgatók tanúsítanak Semmelweises medikusokkal szemben.

2017. jan. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
12%

Kérdező, itt egy másik lista is, ez amerikai:


[link]


- a tárgy "Medicine" -ben egyedül SOTE ért el ilyen jó rangozást. A többi egyetem még csak lista vételig se jutott el Medicine tárgyból, holott ismeri őket a lista, csak vidéki egyetemek ahol előrébb vannak ott ezt annak köszönhetik, hogy orvosi mellett van más profiljuk is. Ennek köszönhető, hogy ugyanebben a listában, ha egyéb karokat is beleveszünk, akkor például Pécs és ELTE is megelőzte a SOTE-t:


[link]


Csak ugyebár ez nem "Medicine", hanem minden egyéb, ÁOK, Orvosi vonatkozásban, SOTE az első, ahogy az első linken is látszott.

2017. jan. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
79%

#8:

„Ahogy a Semmelweises dékánunk is mondta, Magyarországon a Semmelweisre érdemes menni.”

Ja, ha ő mondta, akkor az úgy van.....

De csak kibújt a szög a zsákból.


Egyébként csak szólok, hogy még a SOTE rektora (aki azért nagyobb ember, mint a dékán) szerint sincsenek jelentős különbségek.

[link]

„Ami pedig a képzést illeti, nincsenek óriási különbségek az intézmények között, ha ma valaki Magyarországon végzi el az orvosi egyetemet, nyugodt szívvel mondhatom, hogy nagyjából azonos színvonalú képzést kap Debrecenben, Pécsett, Szegeden és Budapesten is. Helyi eltérések persze vannak, és a Semmelweis rektoraként nyilván azt kell mondom, hogy mi vagyunk a legjobbak, de számottevő különbség nincs.”


Tehát lényegében elismeri, hogy mind a 4 egyetem azonos színvonalú, habár hivatalból azt kell mondania, hogy a SOTE a legjobb.


Pécsen meg azt mondják, hogy a PTE ÁOK a legjobb: [link]

Debrecenben meg azt, hogy a DE ÁOK a legjobb: [link] , 12. oldal

Szegeden meg valószínűleg azt, hogy a SZTE ÁOK, bár arra most pont nem találok forrást.


„ viszont ez a diszkriminatív viselkedés elég zavaró amit vidéki hallgatók tanúsítanak Semmelweises medikusokkal szemben.”

Linkelhetnél pár ilyet, ha már szerinted olyan gyakori....

Itt csak egyvalaki tanúsít diszkriminatív és zavaró viselkedést: te. Nem a vidéki hallgatók a SOTE-hallgatókkal szemben, nem is a SOTE-hallgatók a vidékiekkel szemben, hanem csak és kizárólag te. Olvass vissza, miket írsz. Folyton a saját viselkedésedet vetíted ki az állítólagos vidéki medikusokra, akik egy rossz szót sem írtak sem a SOTE-ról, sem a hallgatóiról. Még csak azt sem próbálták bizonygatni (veled ellentétben), hogy márpedig az ő egyetemük a legjobb ám, meg még a dékán is megmondta ám...


Te viszont rögtön így kezdted:

„(vidéki hallgatóknak köszönhetően, már akkor leminuszolják a válaszod, ha megsejtik, hogy oda jársz)”

Ez alapján nem úgy tűnik nekem, mintha olyan nagy tisztelettel beszélnél vidéki hallgatótársaidról (már ha tényleg orvosira jársz, bár egyre nehezbben hiszem, de nem zárható ki, mivel sajnos ma már nicns se szóbeli felvételi, se pszichológiai alkalmassági beszélgetés). Alapban rosszat feltételezel róluk (ráadásul ok nélkül), miközben valószínűleg pont te minuszolgatsz ilyen alapon, mivel mindig pont akkor csökken a százalékom, amikor hozzászólsz. Gondolom, a skandinávos kérdésnél is te pontoztad le a jó válaszokat (érdekes, hogy aki utánad írt, ő pl. nincs még lepontozva):

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..


Mindig másra próbálod kivetíteni azokat a magatatásformákat, amig igazából az eddigi hozzászólók közül csak rád jellemzőek.


„Bár sajnos mindjárt nekem támad 30 vidéki, hogy nem is úgy van az. :/”

Ez a mondat sem túl tiszteletteljes.


„Persze lehet itt mellébeszélni, én őszintén nem nézek le senkit aki vidéki, tisztelem őket ugyanúgy, mintha évfolyam társam lenne...”

Hát, nem irigylem szegény évfolyamtársaidat....

De valóban lehet itt mellébeszélni, mint ahogy meg is teszed (de ismét másokra vetíted ki, és ez már a sokadik).


„Nem szeretném. Úgyhogy én itt le is zárnám.”

Örülök :)


#9:

Látom, mégsem sikerült lezárni.

„- a tárgy "Medicine" -ben egyedül SOTE ért el ilyen jó rangozást. A többi egyetem még csak lista vételig se jutott el Medicine tárgyból”

Mint ahogy az EECA-n meg a SOTE nem jutott el, szintén medicine tárgyból. Most akkor hogy értékeljük ezt? Az USA-ban egyébként a SOTE-n végzetteknek ugyanúgy le kell tenniük az amerikai államvizsgát, mielőtt dolgozni kezdenek, mint vidéki társaiknak. Ranglista ide vagy oda.


Egyébként ugyanazt az érvelést másolod, amit a 7-es hozzászólásban linkelt topicban a 92%-os hozzászólónál láttál. Bezzeg akkor még nem értettél vele egyet. :) Innen látszik, hogy nem tudsz objektíven gondolkodni, hanem a magad kettős mércéjét alkalmazod. A kérdezőt meg szerintem nem kell meggyőznöd, mivel amúgy is a Semmelweisre akar menni, és valószínűleg neki van is annyi esze, hogy nem azért fog odamenni, mert az van elöl az általad linkelt ranglistákon, hanem valamilyen normális indokból.


Engem szintén nem kell meggyőznöd, mivel én mind a 4 egyetemnek tisztában vagyok az erősségeivel és gyengeségeivel is (valószínűleg jobban, mint azok, akik az USA-ban pár számadat alapján generáltak egy listát, miközben azt sem tudják, hogy hol van Magyarország...), sőt még azoknál is, akik valamelyik egyetem hallgatói, miközben a többit csak hírből ismerik, mégsem merném egyikről sem kijelenteni, hogy az a „legjobb”.


Magadat meg szerintem már meggyőzted. Tanulj inkább a vizsáidra, ha tényleg a SOTE-ra jársz.

2017. jan. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!