Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes orvosnak tanulni...

Érdemes orvosnak tanulni Magyarországon? Vélemények a Semmelweisről?

Figyelt kérdés
Jelenleg 10.-es vagyok és idén kell faktor választanunk, a Biosz-Kémián gondolkodom. De vannak kétségeim, mindig kitűnő voltam, szorgalmas stb. plusz reál beállítottságú. De nagyon sok kételyem van. Az orvosi egyetemek közül a SOTE jöhetne szóba, mitől másabb mint pl. a debreceni vagy a szegedi egyetem? Illetve sokkal nehezebb bekerülni? Tudom a pontok változnak de gondolom csak nem lehetetlen? Sok helyen azt irjak hogy szívás es az ember mar nem tudja mi igaz és mi nem... megéri erre feltenni minden lapot? El lehet végezni az államilag támogatott 14 félév alatt (mondjuk csúszással) ? Es utana milyen hamar jon el az ido amikor munkába lehet állni? Nem szerettem volna nagyon tudatlannak tűnni, de minden választ köszönök. :)

2017. jan. 11. 21:56
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
10%

Na még egyszer utoljára, mert úgy néz ki nem tudod felfogni:

Miért próbálod elhitelteleníteni az állításaimat? Gyakorikérdéseken mindenki névtelen, úgy tűnik, te ezt nem tudod felfogni, ahelyett, hogy engem próbálasz lejáratni az ÁLLITÁSAIMAT kéne inkább cáfolnod, amelyek szempontjából kb. teljesen mindegy, hogy fiú vagyok, lány, hetero/homszexuális, nem létező vagy fiktív személy.


Amit teszek annyi, hogy segíek a kérdezőnek a döntésben, miszerint a Semmelweis egy nagyon jó egyetem, illetve lineltem az állításom alátámasztásának megfelelően a kutatásokat, haza és nemzetközi felméréseket (

[link]

[link]

[link]


Az egyetemeket igenis össze lehet mérni meghatározott paraméterek szerint, lehet tagani, de minden értelmes ember kénytelen belátni.


A történet ennyi, nem tudom miért próbálasz ezek után hatóvadászatot rendezni, kissé kezdem gyaníani, hogy valami pszihiátriai próbléma lehet a háttérben a részedről, a következő az lesz, hogy ezekben a hivatalokbanis Én dolgozok vagy Topuniversities felméréseket is én állítom össze ? :)

2017. jan. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
85%

“Na még egyszer utoljára...”

Ja, már sokadszor. És egyre dühösebben.


“Miért próbálod elhitelteleníteni az állításaimat?”

Az állításaid nagy része valótlan. Ami nem az, azt hibásan értelmezed. Ami igaz állításod volt, azt elismertem. Amit rosszul értelmeztél, ott leírtam a helyes értelmezést.

1. A Semmelweis nagyon jó egyetem, ezt én is megerősítettem. Ez azonban nem jelenti azt, hogy tökéletes lenne, még azt sem, hogy a legjobb, de még csak azt sem, hogy kicsivel jobb, sőt még azt sem, hogy nem rosszabb, mint a többi. Amit nem lehet mérni, azt minek erőltetjük? Mindegyik magyar orvosi egyetem világszínvonalú, objektivitásra törekvő, értelmes ember egyikről sem meri kijelenteni, hogy jobb vagy rosszabb, mint a többi. Legfeljebb egyes paraméterek tekintetében. Hogy ezeket hogyan mérjük, és aztán végül hogyan rangsorolunk az egyes paraméterek alapján, ezek okozzák a listák közötti különbségeket. De ezt már leírtam.


2. Az általad linkelt 3 lista közül kettőn a Semmelweis az első, az egyikre meg csak az került fel, ezt sem vitattam (de a 7-esben részletesen elmagyaráztam, hogy hogyan manipulálják az adatokat, illetve miért alkalmatlanok ezek a listák arra, amire használni kívánjuk őket). Aztán a 8-asban lezártad a vitát, hogy aztán még legalább ötször mégis hozzászólj...

Több igaz állításod meg nem volt.


Ellenben:

1. Ennél a kérdésnél rögtön elkezdted a vidéki hallgatókat szidni, a legelső hozzászólásodnál. A 6-osnál folytattad.

2. Pont te vagy az, aki megpróbálja “elhitelteleníteni” mások állításait, ketdve a 6. hozzászólástól. De persze valódi érvek nélkül.... De azért fröcsögsz, hogy én teszem ezt...

3. Később elkezdtél személyeskedni is.

4. Miután szépen megkértünk, hogy ne tedd, egyre dühösebben sértegetsz mindenkit.

5. Fillentettél, mikor azt állítottad, hogy korábban az oldalon neked támadtak. Én belinkeltem, hogy hogy történt az eset, azóta néma csönd a témáról....

6. Legalább kétszer fillentettél, mikor fél éven belül azt állítottad, hogy a POTE-ra jársz, majd azt, hogy a DOTE-ra, majd azt, hogy 17 éves vagy, majd azt, hogy a SOTE-n már legalább negyedéves vagy.

7. Egy másik kérdésnél leidiótáztad hallgatótársadat, aki egyébként teljesen jogos kritikát mert megfogalmazni a SOTE előadásainak átlagos színvonalát illetően (és amely kritika egyébként sok más egyetmen sem lenne alaptalan, ez betudható annak, hogy az oktatókat publikációs aktivitás alapján mérik, nem előadói kvalitások alapján).

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..

8. Persze úgy próbálod beállítani, mintha mindezt mi csinálnánk, és te lennél az áldozat.


Ezek után hadd ne én szégyenkezzek...


“az ÁLLITÁSAIMAT kéne inkább cáfolnod...”

Amikkel egyetértek, azt minek cáfoljam meg?

Sok más témába illő álíltásod meg nem volt, ugyanazt ismételgeted, miközben nem veszed észre, hogy nem az általad citált tényekkel, hanem az azokra adott magyarázattal van baj. Ezeket kijavítottam. Innentől nálad pattogna a labda, mivel neked kellene az én állításaimat cáfolni, de valahogy nem sikerül.... :) Inkább dühöngsz meg személyeskedsz, meg hatodszor is lezárod a vitát, de aztán mégsem bírod ki, hogy ne válaszolj, miközben újat nem tudsz mondani.


Azokkal az állításaiddal, amikkel nem értettem egyet, azokat egyébként meg is cáfoltam (pl. következőket: te értelmesen és nyugodt hangnemben válaszoltál, neked támatak a vidéki hallgatók, a fillentéseidről szóló rész mint fiktív agymenés, vidékiek próbálják kétségbeesetten igazolni, hogy az ő egyetemük a jobb, stb.), de egyik sem volt témába illő.


“Gyakorikérdéseken mindenki névtelen, úgy tűnik, te ezt nem tudod felfogni, ahelyett, hogy engem próbálasz lejáratni...”

Saját magadat járatod le azzal is, hogy nem mondasz igazat, meg a stílusoddal is. Ha egymásnak ellentmondó dolgokat írkálsz ki, akkor ne csodálkozz, ha valakinek feltűnik (főleg, hogy kezdetben még a nickneved is látható volt, aztán meg már hiába kapcsolatad ki, a stílusodról meg a jellegzetes %-odról meg annak változásairól bárki felismer).

Nem mondtál igazat, lebuktál. Viseld méltósággal. Gondolkodj el, hogy nem lenne-e egyszerűbb, ha legközelebb nem kezdenéd újra.


“Amit teszek annyi, hogy segíek a kérdezőnek a döntésben...”

Te inkább megpróbálod megtéveszteni. A többi hozzászóló és én is tényleg segíteni próbálunk, és rólunk még az sem derült ki, hogy folyton fillentenénk...


Az egyetemeket igenis össze lehet mérni meghatározott paraméterek szerint.

Igen. De tudni kell, hogy ezek mit is mérnek valójában, mert nem azt, amire hazsnálni kívánjuk őket. Erről írtam korábban:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egeszsegugyi-ellatas.. (16. hozzászólás ott)


“lehet tagani, de minden értelmes ember kénytelen belátni. „

Nem tagadtam, mivel pont én hoztam fel 2 paramétert is az első itteni hozzáazólásomban (5.). nevezetesen, hogy a publikációs aktivitás szinte minden elemző szerint a SOTE-n magasabb egy picivel (és a leegtöbb lista ezt veszi figyelembe sokfléle módon, ezért van ezeken a SOTE az első helyen). Ellenben a diploma értékét mindkét elemző, aki mérte (QS és EECA) a SOTE-n alacsonyabbnak mérte, mint a másik 3 egyetemen. És pontosan ezért nem került fel sem az EECA listájára, sem a QS nem tematikus lisájára. Ezekről részletesen írtam a 7. itteni hozzászólásban.


Tehát a te 3 listád (amik közül legalább 1 bizonyítottan manipulálja is az adatokat, részletesen ld. 7. hozzászólás) mellé már is lehet tenni másik kettőt, ami alapján már mégsem olyan egyértelmű a SOTE fölénye, még a ranglistákon sem. Ráadásul szerintem a diploma elismertsége fontosabb is, mint a publikációs aktivitás.


“illetve lineltem az állításom alátámasztásának megfelelően a kutatásokat, haza és nemzetközi felméréseket “

Nem. A vak is látja, hogy ferdítesz, mivel te továbbra is ugyanazt a 3 listát lobogtatod, a többiről tudomást sem véve. Én viszont objektíven írtam mindegyikről. Azokról is, amelyeken a SOTE az első, és azokról is, amelyeken annyira hátul van, hogy fel sem került. Egyszerre meg nyilván nem lehet a legjobb és a legrosszabb, így talán mégis azokkal a fránya listákkal lehet baj... Amúgy sem az egyes listákon elért helyezést kellene nézni, hanem a paraméterket (tudod, amelyek alapján az egyetemeket igenis össze lehet mérni), hanem eldönteni, hogy nekünk melyik a fontos, és ezt is figyelembe venni az egyetemválasztásnál. De tudni kell, hogy a kis különbségek egyrészt nem mérvadóak, meg amúgy sem korrelálnak a képzés színvonalával.


“A történet ennyi, nem tudom miért próbálasz ezek után hatóvadászatot rendezni...”

Nem próbálok “hatóvadászatot” rendezni. Leírtam, miért nincs igazad. Személyeskedni és pattogni kezdtél. Ekkor úgy döntöttem, hogy joguk van másuknak is megtudni, hogy hány dologban fillentettél már, és ez alapján mindenki eldöntheti, hogy mennyire veszi komolyan, amit írsz.


“kissé kezdem gyaníani, hogy valami pszihiátriai próbléma lehet a háttérben a részedről...”

*pszichiátriai probléma

Attól én még nyugodtan alszom, hogy te mit gyanítasz. Amikor én jártam az orvosira, akkor még volt pszichológiai alkalmassági felmérés is, mindent rendben találtak. Miután elvégeztem, azóta ott tanítok, a hallgatók nem panaszkodtak még a viselkedésemre. Évente járok üzemorvosi ellenőrzésre, így valószínűleg feltűnt volna már valakinek, ha bajom lenne.


Amúgy is várj a diagnózisokkal addig, ha esetleg el tudnád végezni mégis az orvosit. Egyelőre neked vannak tüneteid, hozzászólásaid alapján úgy tűnik, hogy kényszeresen bizonyítani próbálod a téveszméidet, meg konfabulálsz is. De egyelőre nem gyanakszom enyhe személyiségzavarnál súlyosabbra. De pár hozzászólásból amúgy sem lehet diagnózist mondani, mert ha trollkodni akarnék, én is tudnék úgy írni, mintha nem lennék épelméjű... Tehát a trollkodás önmagában nem kóros, de attól függetlenül befejezhetnéd már. Bár engem nem zavar, türelmes vagyok hozzád.


“a következő az lesz, hogy ezekben a hivatalokbanis Én dolgozok vagy Topuniversities felméréseket is én állítom össze ? :)”

Akik összeállítják, őket meg legkevésbé sem érdekli, hogy melyik egyetem mennyire jó. Ők kevés munkával akarnak anyagi haszonra szert tenni. Szomorú, hogy a mai világban meg lehet ebből élni. Te meg próbálod a listákat úgy elferdíteni, hogy a saját fillentéseidet/téveszméidet igazold velük.

1. Kórosan ismételgeted ugyanazt a 3 listát, ahol véletlenül a SOTE van elöl.

2. Nem veszel tudomást arról, hogy még ezeknél az elemzőknél is vannak paraméterek, amik a SOTE-t csak 4.-nek mérik a 4-ből.

3. Nem veszel tudomást arról, hogy a paraméterek nagy része (ha nem mindegyike)teljesen alkalmatlan az oktatás színvonalának megítélésére.

4. Nem veszel tudomást arról, hogy a HVG/Eduline listája nyilvánvalóan és bizonyíthatóan csal a rangszámaival.

5. Arról sem veszel tudomást, hogy más listákra pont a SOTE nem fért be.


Nem mondom, hogy “nem bírod felfogni”, mivel egyrészt nem süllyedek le a szintedre, másrészt meg szerintem nagyon is fel tudod fogni, csak épp örömöd leled a trollkodásban (mert nyilván abban a tévhitben élsz, hogy engem pl. ez idegesít). Pedig nem idegesít, sokkal inkább mulattat.

2017. jan. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
10%

Köszönöm megint a fél oldalas esszét amire senki nem volt kíváncsi, gyorsan átfutva a felesleges részek kihagyásával viszont megint arra lettem figyelmes, hogy megpróbálod félrevezetni a kérdezőt, miszerint:


"...Ellenben a diploma értékét mindkét elemző, aki mérte (QS és EECA) a SOTE-n alacsonyabbnak mérte, mint a másik 3 egyetemen..."


1 )Ez tudod úgy van, hogy a pontrendszer ezen egyetemek esetén a diploma értékét (ami pár ponttal lett alacsonyabb a sote-n) az egész egyetemen értékelte, thát ezen pontrendszer szerint NEM AZ ORVOSI, NEM A MEDIKUS részre vonatkozott, hanem az összes többi egyéb szakra amivel pl. Szegedi Tudományi egyetem foglalkozik... ugye itt sokkal nagyobb a spektrum mint a SOTE-n ahol 13 KAR van SOTE-n meg csak 5.


2) A SOTE-nak a fő profilja az orvos és egészségügyi személyzet képzése, Szegeden, Pécsett, Debrecenben ... vidéken meg sokminden más, sokminden másba belekapnak egy kicsit... így nem csoda, hogy több pontot be tudnak zsebelni néhol. (Pl. vajon hanyadik helyen lenne a SOTE jogi képzésben szerinted? :) - na ugye. )


3) Pont ezért kell SZELEKTÁLNI: nézd meg az értékelést, a helyezetteket csak "MEDICINE", csak a Medicine, orvosképzés témában a külföldi pontrendszer szerint és láss csodát: SOTE az első helyen van, pont ezért mert ez a fő profilja. Semmelweisen van medikusoknak továbbá a lehető legtöbb TDK téma közül választani, lehető legtöbb kutatásban résztvenni és nemzetközi része az egyetemnek is felülmúlja bármelyik másik vidéki orvosképzést, ezen felesleges vitatkozni.


Remélem tudtam segíeni kedves kérdező.

2017. jan. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
10%
Magyarul ne hasonlítsuk a SOTE orvos képzését mondjuk a Szegedi egyetem jogi képzéshez vagy a Debreceni egyetem Bölcsészkarához. Hülyeség ilyen módon összemérni a diploma értékét.
2017. jan. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
87%

„Köszönöm megint a fél oldalas esszét amire senki nem volt kíváncsi”

Mint egy papagáj. Csak TE nem voltál kíváncsi. Engem meg ez egyáltalán nem érdekel. Én azoknak szeretnék segíteni, akiket az objektív tények érdekelnek. Rajtad kívül senki sem panaszkodott, és minden itteni válaszomat az olvasók 80-90%-ban hasznosnak is találták (és gondolom ebben a te piros kezed is benne van). Viszont a te 0-20% közötti hasznosságú válaszaidra talán tényleg senki nem volt kíváncsi. De nyugodtan írkálj, aki tud gondolkodni, úgyis látja, hogy nincs igazad.


„Ez tudod úgy van, hogy a pontrendszer ezen egyetemek esetén a diploma értékét (ami pár ponttal lett alacsonyabb a sote-n) az egész egyetemen értékelte”

Nem, nem. Medicine kategóriában. Megnézheted a saját QS-es linkeiden is.


Forrás:

[link]

[link]

[link]

[link]


A diploma elismertsége (employer reputation) a QS University Rankings alapján !! MEDICINE KATEGÓRIÁBAN !! (ha megnézted volna, amit linkelsz, akkor te is láttad volna).

SZTE ÁOK: 64,4, DE ÁOK: 63,7, PTE ÁOK: 62,5, SE ÁOK 59,7.


Ugyenz pl. Pécsett „modern languages” esetén Szegeden 64,5 Pécsen 60,9, Debrecenben 50,4. SOTE-n pedig nincs ilyen szak, így nincs is olyan fül. Az összesített adatok valószínűleg átlagolják az egyes szakok adatait, és azon valóban lehetne elmélkedni, hogy van-e ennek értelme. De én nem is erről beszéltem eddig sem, csak ugye „nem bírod felfogni”...


Pár pont vagy nem, de MEDICINE KATEGÓRIÁBAN a QS-nél a SOTE van leghátul. Tény. Szerintem amúgy a hibahatáron belül van, és ezért nincs is jelentősége. Mint ahogy a publikációk terén meg a SOTE van előrébb, és az is hibahatáron belül van, így annak sincs.


„thát ezen pontrendszer szerint NEM AZ ORVOSI, NEM A MEDIKUS részre vonatkozott”

De bizony arra. Remélem most már lassan te is megérted.


AZ EECA alapján az employer reputation (forrás megint a fenti link, felül a kis köröcskék közül az utolsó):

DE ÁOK: 82,4, SZTE ÁOK: 82,4, PTE ÁOK: 78,7, SE ÁOK most nincs adat (ez érdekes kérdés, hogy miért, talán idővel kiesnek?), korábban 33,9 volt.

Az utolsó elérhető adatok alapján itt már a különbség is óriási volt, a SOTE nagyon kilóg lefelé. Szerintem ez szintén inkább a listát minősíti (hiszen gondolom maximum 2-3 értékelés alapján számol, amelyik közül lehet, hogy valamelyik nem reális, mégis el tudja vinni az átlagot bármelyik irányba), mint a SOTE-t. Ennél a listánál valóban jogosan merülne fel, hogy nem különíti el a szakirányokat.


Viszont ha ez így van, akkor a következő állításod megfoghatatlan:

„vidéken meg sokminden más, sokminden másba belekapnak egy kicsit...”

Ha csak „belekapnának egy kicsit”, akkor ennek eléggé le kellene vinnie a diploma értékét, de nem ezt látjuk. Vicces, hogy egyszer azt mondod, hogy „mindenbe belekapnak kicsit”, utána meg azzal érvelsz, hogy bizonyára ezek viszik fel az ottani diplomák átlagértékét az orvosi képzéshez képest... De ha így is lenne, akkor is el lehetne mondani, hogy a 3 orvosi karral rendelkező vidéki egyetem minden képzése átlagosan legalább olyan jó színvonalú (sőt, ha hiszünk a listáknak, akkor picivel még magasabb is), mint a SOTE egészségügyi képzése. Amúgy arra még nem gondoltál, hogy pl. a gyógyszerészkar vagy az ETK (amit még a SOTE irányába igen pozitívan elfogult HVG/Eduline sem értékelt vaalmi nagyra) a SOTE-diploma értékét is módosítja az összesített listákon a medicine listákhoz képest, és talán pont azok valamelyike viszi le az átlagát? (bár az ÁOK-nál is alacsonyabb volt) Ezt a kérdést itt vitattuk meg:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar.. (4. hsz.)


De mindenképp elgondolkodtató, hogy mindkét elemzőnél a SOTE diplomájának értéke lett a 4. a 4-ből (az egyiknél !!MEDICINE KATEGÓRIÁBAN!!, a másiknál pedig összességében). Meg az is, hogy publikációk terén meg mindegyik elemzőnél első lett (de szintén csak pár ponttal, persze azt nem láttad szükségesnek kiemelni, szintén jelzi az elfogultságod). A QS-nél a publikáció háromszoros súllyal számít, mivel azt 3 paraméter (academic reputation, citations per paper, H-index citations) is méri, ezért első ott a SOTE. Az EECA meg nyilván másképp súlyoz, ezért lett ott utolsó a SOTE.


„hanem az összes többi egyéb szakra amivel pl. Szegedi Tudományi egyetem foglalkozik... ugye itt sokkal nagyobb a spektrum mint a SOTE-n ahol 13 KAR van SOTE-n meg csak 5”

Ennek a jelen kérdés szempontjából semmi jelentősége nincs.


„Magyarul ne hasonlítsuk a SOTE orvos képzését mondjuk a Szegedi egyetem jogi képzéshez vagy a Debreceni egyetem Bölcsészkarához „

Nem is tette senki. Sem magyarul, sem angolul, sem németül.


„(Pl. vajon hanyadik helyen lenne a SOTE jogi képzésben szerinted? :) - na ugye. )”

Mivel ott nincs jogi képzés, akkor az a SOTE átlagát a nem tematikus listákon nyilván nem fogja módosítani sem felfelé, sem lefelé. Na ugye.


„Pont ezért kell SZELEKTÁLNI”

De hiszen én is ezt mondom, és te vagy az, aki ezzel nem értett eddig egyet.


„nézd meg az értékelést, a helyezetteket csak a Medicine, orvosképzés témában”

Most az értékelést vagy a helyezéseket? Mert nem mindegy.... Ez az, amit nem értesz. Lehet a helyezéseket lobogtatni, ha már olyan fontos neked, de ha megnézted volna az értékelést is a paramétereknél, rájöttél volna, hogy alig nincs egy sem, ahol ne hibahatáron belül lenne a különbség a 4 orvosi kar között. Ez alapján meg akkor ne mondjuk, hogy bármelyik is jobb vagy rosszabb lenne, mint a többi.


Valóban jobb egy egyetem, aminek picit többet citálják a cikkeit vagy picit nagyobb a PhD-val rendelkező oktatók aránya? Egyébként utóbbinál az is aggasztó, ha túl magas, mert az utánpótlás hiányát jelzi (pedig a HVG/Eduline listát alapul véve minél magasabb, annál jobb). De szerencsére nincs probléma sehol, a 70-85% körüli arány ideális. És a 85 sem jobb, mint a 70, mivel pont az arányt „rontó” fiatal oktatók jelentik az egyetemek jövőjét. Az employer reputation kapcsán meg szintén felmerülhetne, hogy van-e jelentősége annak, hogy a SOTE az egyiknél pár ponttal, a másiknál meg vastagon gyengébb lett.


„Semmelweisen van medikusoknak továbbá a lehető legtöbb TDK téma közül választani, lehető legtöbb kutatásban résztvenni”

Hiteles forrás? Hogyan mérjük ezt? A témák száma alapján? Máshol is végtelen lehetőség van. Csak rajtad múlik, hogyan élsz ezekkel. Mindhárom másik karon igen élénk TDK tevékenység folyik. Pécsen még összesíti is a témákat, így kiderül, hogy 877 előre kiírt TDK-téma van, (meg kb. még egyszer annyi szakdolgozati / dékáni pályamunka téma). A többinél számolgatni kellene, amihez se kedvem, se időm, de nem hinném, hogy nagy különbségek jönnének ki.

PTE ÁOK: [link]

SZTE ÁOK: [link]

SE ÁOK: [link]

DE ÁOK [link] , [link]


Megint nem látok jelentős különbséget sem a témák számát, sem a kutatási területek diverzitását tekintve sem. Az előre kiírt témákon kívül egyébként mind a 4 orvosi karon bármi mással is lehet foglalkozni, ha az ember megbeszéli a leendő témavezetőjével.


„és nemzetközi része az egyetemnek is felülmúlja bármelyik másik vidéki orvosképzést”

Miért múlná felül? Érdekes, hogy megint tettél a végén 2 tényszerű kinyilatkoztatást. Persze se forrás, se indoklás. Látszik, ki az, aki mindenképpen kényszeresen és görcsösen „bizonyítani” próbálja, hogy az általa preferált egyetem a „legjobb” (és közben próbálod kivetíteni a vidéki hallgatókra, miközben CSAK TE csinálod). Bár nem tudom, hogy tényleg attól jó-e egy egyetem, mert sok ott a TDK-téma,vagy mert sok külföldi jár oda. De ha attól, akkor sem jár a SOTE semmivel sem előrébb, mint 3 „vidéki” társa.


Ha csak az ÁOK számít (hiszen azt írtad, hogy „felülmúlja bármelyik másik vidéki orvosképzést”), akkor PTE ÁOK-n 2300-2400 külföldi hallgató tanul, SE ÁOK-n meg „csak” 2241. SZTE ÁOK-ról és DE ÁOK-ról nem találtam adatot, de már kettőből sem a SOTE az első...

[link]

[link]


Nyilván Pécs azért nyer sorozatosan nemzetközi díjakat az egyetem miatt, mert annyira „színvonaltalan” az ottani képzés: [link]

Tegnapi hír: [link]


Ha nem az ÁOK számít, hanem az egész egyetem, akkor pedig Debrecenben több a külföldi hallgató, mint a Semmelweisen: [link]


„Remélem tudtam segíeni kedves kérdező.”

Ez a részedről már rég nem arról szól, hogy segíts (szerintem az elején sem arról szólt), hanem hogy a saját nézőpontodat próbálod lenyomni mindenki torkán. Ezzel meg nem segítesz, mint ahogy válaszaid „hasznossága” alapján is jól látható. Meg az alapján is, hogy megint csupa butaságot írtál, amiket ismét könnyen cáfoltam (bár ezen állítások egy részét már korábban is, de azért te megint elismételted).

2017. jan. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
9%

Segítek elemezni amit küldtél:


Válaszd ki itt a helyet: Location: Hungary

[link]


Vagy itt ha megnézed:


[link]

[link]

[link]

[link]


-Kijelölöd: "QS WU Rankings by Subject": Medicine (listából)


Ezek szerint:

Semmelweis: 151-200

Pécs: 250-300

Szeged: 151-200

Debrecen: 201-250


Vagyis Szegeden kívül mindegyik SOTE megött van.


Arról nem beszélve, hogy mindegyik egyetem vidéken sokkal vegyesebb tömeggyáros, sokkal több hallgatóval, így nem csoda, ha több olyan pontrendszer is van, ahol nem számolnak vele, csak olyan egyetemekkel ahova több tízezer hallgató jár.


De pl. amerikai toplistában vidéki egyetemeknek mégcsak bereküln se sikerült:


[link]

2017. jan. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
88%

Mindenre, amit a 26-osban már sokadszror újra elismételtél (pedig ugye senki nem volt rá kíváncsi) ;), megtalálod a választ eggyel feljebb.


„Segítek elemezni amit küldtél”

Te nem elemezted, csak bemásoltál belőle pár adatot, azt is hibásan (pl. Szegednél).


A helyezés szempontjából valóban a SOTE az első a QS tematikus listáján, de ennek oka csupán a hajszállal magasabb publikációs aktivitás, ami háromszoros súllyal szerepel. Így ez túlkompenzálja azt, hogy a SOTE-n pedig a diploma értéke alacsonyabb egy kicsivel. Személyes véleményem az, hogy a diploma értéke fontosabb, mint a publikációs teljesítmény, vagy az összesített helyezés.


„De pl. amerikai toplistában vidéki egyetemeknek mégcsak bereküln se sikerült”

Érdekes, amikor a SOTE nem kerül be , akkor ennek oka az, hogy a „vidéki” egyetemek „sokkal vegyesebb tömeggyárosok”, bezzeg ha a „vidékiek” nem kerülnek be, akkor meg az az oka, mert a „SOTE annyival jobb”. Lárifári.


Mivel minden hozzásszólásodban ugyanazt ismétled, nem látom több értelmét foglalkozni a témával (természetesen ha érdemben hozzá tudnál még tenni, amit kétlek, arra szívesen válaszolok majd). Foglaljuk tehát össze vitánk eredményeit:


Az offtopic részekhez:

Te mindenképp kényszeresen és görcsösen igazolni próbálod, hogy a 4 magyar egyetem közül a SOTE a „legjobb” (miközben azt állítod, hogy a vidéki hallgatók teszik ezt a saját egyetemükről, de ilyenre nem volt itt példa). Én objektíven bemutattam, hogy nincs lényegi különbség. Mivel érveid már nincsenek, ezért vagy személyeskedsz, vagy saját viselkedésed vetíted ki másokra, vagy egyszerűen csak újra és újra elismétled ugyanazt. Miközben az is kiderült rólad, hogy nem vagy szavahihető (tudom, az oldal anonim, de senki nem köteleztett téged rá, hogy bármit is leírj magadról, amiket leírtál, önként tetted, és mivel ellentmondó állításokat tettél, valaki észrevette), lebuktál. Leidiótázol másokat, ok nélkül nekitámadsz olyanoknak, akiket vidéki hallgatóknak gondolsz. Miközben folyton azt próbálod sulykolni minenkinek, mintha ez fordítva lenne. :) Emiatt megint hadd ne nekem kelljen szégyenkezni.


A lényegi részhez:

1. A SOTE-n picivel magasabb a publikációs teljesítmény, és mivel a 4 közül 3 paraméter is ezt méri, ezért a QS tematikus listáján megelőzi a többi egyetmet (amúgy Szegedet is, csak gondolom elmulasztottad a „medicine” fület kiválasztani, mivel a tőled megszokott „alapossággal” jártál el). Én ezt nem is vitattam soha, te pedig ezen kívül semmi mást nem is vagy hajlandó észrevenni, de ezt legalább minden egyes hozzászólásodban elismétled, mivel nincsenek érveid.


2. Az általad linkelt amerikai listára csak a SOTE került fel, talán azért, mert ezen lista készítői valóban azt tartják jobbnak, de talán csak azért, mert a többit nem ismerik vagy nincs elég adatuk az orvosképzésről.


3. Az EECA university rankings nem tematikus listájára a SOTE fel sem került az első 200-ba, a 3 vidéki egyetem meg igen (mindegyik az első 60-ban). A QS rankings nem tematikus listájára a SOTE fel sem került az első 1000-be, a 3 vidéki egyetem meg igen (a második 500-ban). Ennek lehetséges magyarázataid ld. a 2-es pontban.


4. A SOTE-diploma értéke a QS-nél alacsonyabb medicine kategóriában, mint a másik 3 orvosi karé. Ezt végül te is elismerted a 23-asban, bár próbáltad úgy beállítani, mintha nem az orvosi karra vonatkozna, én pedig a 24-esben bemutattam, hogy igen.


5. A SOTE-diploma értéke az EECA-nál összességében alacsonyabb, mint a PTE-n, SZTE-n vagy a DE-n. Ezt próbáltad azzal elmosni, hogy „nem medicine” kategória (ami az EECA listájára még igaz is lenne), de a 4. pontban láttuk, hogy „medicine” kategóriában is ugyanez a helyzet.


6. TDK-témák szempontjából egyik egyetem sem emelhető ki, mivel nem derült ki az sem, hogy milyen szempontok alapján kellene összehasonlítani, a lehetőségek meg mindenhol szinte határtalanok. Próbálatad úgy beállítani, mintha a SOTE lenne a jobb, de nem voltak érveid. Ja de, az, hogy „ezen felesleges vitatkozni”.


7. A külföldi hallgatók száma alapján, ha csak az ÁOK-t nézzük, akkor Pécs a „legjobb”, ha az egész egyetmeket, akkor Debrecen. Próbálatad úgy beállítani, hogy vitathatatlanul a SOTE jobb, de ezt cáfoltam.


Mivel a fenti 7 szempont alapján nem tudtunk a 4 egyetem között érdemi különbséget tenni, továbbra is mindenkinek azt javaslom, hogy látogasson el mindegyik nyílt napjára, és döntsön az alapján, vagy egyszerűen válassza azt, amelyik közlekedésileg/lakhatásilag a legegyszerűbb. Vagy ha kutató akar lenni, nézze meg, hogy az őt érdeklő témát melyik egyetemen kutatják.

2017. jan. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
7%

Már bocs, de nekem több külfödi ismerősöm is van, pl. Svédországban és Angliában is akik nem SOTE-ra járnak és ők is megerősítették, hogy a magyar orvosi egyetemek közül a SOTE a legkiemelkedőbb és a Semmelweis egyetemnek van a legjobb híre. :)


Lehet szájat húzni, de ez tény.

2017. jan. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
97%

Messziről jött ember azt mond, amit akar....


Ha igaz is lenne, amit írsz, akkor sem több néhány ember magánvéleményénél.

De szerintem kb. úgy „erősítették meg” ezt, mint azt, hogy a SOTE a legkönnyebb, amikor még saját bevallásod szerint a POTE-ra jártál...

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..


A te szavadat meg innentől hadd ne tekintsük mérvadónak, miután rólad derült ki, hogy folyton konfabulálsz :)

De tegyük fel, hogy kivételesen igaz, amit írsz, és valóban „megerősítették”. Ha én „megerősítem”, hogy a föld lapos, attól igaz lesz? Na ugye.


Nekem is van sok külföldi ismerősöm, akik meg azt "erősítették meg", hogy szerintük az egyik „vidékinek” (nem írom le melyik, nehogy beleköss, hogy reklámozom) van ott a legjobb híre. De ez is csak magánvélemény. Meg akár még engem is meg lehetne azzal vádolni, hogy hazudok.


Lehet szájat húzni, de ez tény (mármint az, hogy ezek csak magánvélemények, akár igazak, akár nem). :)

2017. jan. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!