Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nyelvvizsga nélküli "diploma",...

Nyelvvizsga nélküli "diploma", azaz záróvizsga igazolással mennyi esély van arra, hogy találok munkát?

Figyelt kérdés

Az írásbeli nyelvvizsgám elsőre meglett, de a szóbeli egyszerűen nem akar sikerülni. Ma voltam harmadszorra, ennek még csak a "Hörverstehen" részén vagyok túl, de úgy érzem katasztrofálisra sikerült, szerencsés vagyok, ha a 40%-ot elérem. Itthon rengeteget gyakoroltam rá, a szöveg is érthető volt, de egyszerűen nekem nem megy ez a "kijegyzetelem, amit hallok" dolog, főleg nem idegen nyelven. Pár nap múlva lesz a záróvizsgám, teljesen el vagyok keseredve, úgy érzem sosem kapom meg a diplomámat és feleslegesen tanultam.

Legközelebb csak tavasszal lesznek nyelvvizsgák, ami ha sikerül is, abból csak nyárra lesz bizonyítvány, de addig nem akarnék itthon ülni munkanélküliként.

Van arra esély, hogy a sikeres záróvizsga megléte igazolással is alkalmaznak?


2017. jan. 13. 16:42
 1/2 anonim válasza:
Ha olyan szakmád van, ahová nem szükséges nyelvtudás, akkor lehetséges. Egy próbát mindenképpen megér. De pl ahová törvényileg kötelező a diploma megléte, (közalkalmazotti állások egy része) oda nincs esélyed sajnos. Ha más nem valami lótifuti állást vállalsz ideiglenesen. Az is jó pont a leendő munkáltatóknál, hogy nem ültél a fenekeden ebben a holt időben.
2017. jan. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenképp megpróbálom. Igazából van már egy "felsőfokú szakképzésem", azaz egyetemi OKJ (vagy nem tudom minek lehet nevezni), azzal még nem próbáltam soha munkát találni, mert rögtön utána beiratkoztam Bsc-re. Annyi előnye lehet, hogy ezzel is több van, mint egy sima érettségi, így talán egyszerűbb lesz még ha nem is a diplomás képzésen tanult állást betölteni, de egyáltalán munkát találni.
2017. jan. 25. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!