Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet az 5. érettségi tantárgy...

Lehet az 5. érettségi tantárgyam is nyelv?

Figyelt kérdés

Úgy terveztem, hogy angolból emelt szinten érettségizek, és akkor az lesz az egyik kiválasztott érettségi tárgy meg mondjuk a másik a töri közép.

És 5. tárgynak a németet gondoltam, ami alapból csak az első 200 pontba számíthatna bele (ahol a jegyek és az érettségik átlaga van), mivel németből van egy C1-em is, amit be szeretnék számítani. A felvi pontkalkulátor viszont nem engedi beírni 5. érettségi tantárgynak a németet, miután már beírtam, hogy a kötelező idegen nyelvem az angol lesz. Én nem hallottam róla, illetve most kicsit utánaolvastam, és nem is láttam olyan szabályt, hogy az 5. tantárgy ne lehetne egy másik idegen nyelv. Nem tudom, hogy esetleg valaki tudna-e segíteni,mi lehet itt a gond, miért nem engedi a kalkulátor beírni a németet 5. tárgynak? (azt tudom, hogy abba a 200 pontba, ahol 2 érettségi eredményét adják össze nem kerülhet be a német, illetve nem is emeltezhetek belőle, ha akarom, hogy a c1 számítson, de attól még elvileg olyat lehet, hogy az a választottam és csak az átlagba számít bele)



2017. jan. 18. 14:07
 1/4 A kérdező kommentje:
azt tudom, hogy egy természettantárgyból számít a jegy, de abból nem kötelező nekünk még érettségizni, szóval nem lehet emiatt
2017. jan. 18. 14:09
 2/4 anonim ***** válasza:
Megnéztem a felvi kalkulátort: nekem speciel engedte a angol és német kombinációt megadni
2017. jan. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy valami mást nyomtál félre, mert lehet az 5. érettségi tárgyad német közép, és viheted a nyelvvizsggát is.
2017. jan. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mi a gondod a felvivel, de nyugodtan lehet az 5. tárgy a német, ha gimnazista vagy. Szakgimnáziumban csak 6.
2017. jan. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!