Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2016 ban érettségiztem sajnos...

2016 ban érettségiztem sajnos a német nem sikerült pótvizsgán se és idénsem, jártam tanárhoz próbáltam több fajta módszert is de nem megy a tanulása feltudom cserélni más tananyagra a németet?

Figyelt kérdés
1 éve dolgozom autószervizben de jó lenne tanulni is a szakmát viszont ahoz érettségi kellene

2016. jún. 20. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem. 1 idegen nyelv kötelező. De ne add fel, hanem tanulj rendületlenül, csinálgasd a korábbi évek feladatsorait, szótározz.
2016. jún. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egyik osztály társam annó felmentette magát és helyette fizikából érettségizett viszont őt nem érem el. Szóval biztosan lehet csak gondoltam itt megtudok valamit a menetéről vagy hogy hol kell csináltatni
2016. jún. 20. 20:31
 3/9 anonim ***** válasza:
Diszlexiával. Ha úgy végezted el a középiskolát, hogy nem voltál az, akkor most már nem is leszel.
2016. jún. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Eszperantóból is lehet érettségizni. Csak mondom ...
2016. jún. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Korábban kellett volna kideríteni, hogy nem megy. Most már nem fognak felmenteni.
2016. jún. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Dehogy lehet eszperantóból, ne téveszd össze a nyelvvizsgával.
2016. jún. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet Eszperantóból, nem kevertem össze. Közép és emelt szinten is lehet: [link]
2016. jún. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem lehetetlen megtanulni németül. Ne add fel!

Egy érettségi nem nagy szám németből, egy év ráfordítással simán raksz egy erős négyest. Próbáld meg felkelteni az érdeklődésedet a német felé. Ne tantárgyként kezeld, hanem fogd fel egyfajta szórakozásnak a tanulását. Vedd elő a jàtékos formáját: skype-on beszélgess németekkel, nézz sorozatokat németül, kukkans bele néhány youtube videóba. Ha egy szót sem beszélsz, akkor is csináld ezeket! A németek nagyra értékelik, ha csak pár szót makogsz a nyelvükön, majd belejössz.


Egy ismerősöm úgy rakott négyes érettségit németből, hogy konkrétan három hónappal a vizsga előtt kezdte megtanulni a nyelvet, előtte csak részt vett az iskolai németórákon. És ment neki, pedig diszlexiás, magyarból csak 40%-ot rakott...


Egy szónak is száz a vége: én nem adnám fel a helyedben. Ne hagyd, hogy egy ilyen hülye papíron múljon a szakmád. Ausztriában amúgy is keresett az autoszerelő. :)

2016. jún. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


Töltsd le a "Német nyelvtan magyaroknak" androidos applikációt. Hátha ad egy kis motivációt.

2016. jún. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!