Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nem sikerül az érettségi...

Ha nem sikerül az érettségi akkor mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés

Már utána néztem ennek a kérdésnek itt az oldalon de mindenhol azt írták hogy pótérettségi, meg hogy úgy is menni fog stb..De!

Ha esetleg nem sikerülne egyáltalán,pót érettségim sem, akkor mit tudok csinálni? van közép iskolai bizonyítványom és ennyi? Elkezdhetek szakmunkás iskolába járni, vagy csak okj-s képzésre?

és ha a csak okj marad, akkor az egyenrangú azzal, mintha eleve szakmunkás iskolában kezdtem volna a középiskolai tanulmányaimat?

a majdnem 4 év alatt majdnem minden tanártól megkérdeztem de senki nem mondott semmit.

válaszokat előre is köszi.



2017. jan. 20. 15:40
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
konkrétan, ha nem akarok tovább foglalkozni az érettségivel, akkor nyilván belekezdek egy szakmába. de hogyan tudok belekezdeni? okj-n mondjuk villanyszerelő. ahhoz nem kell érettségi, de azt halottam, hogy az a végzettség, nem ugyan az mintha 14 évesen egyből szakmunkásban kezdtem volna. szóval akkor csak az okj marad?
2017. jan. 21. 09:27
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
A villanyszerelő OKJ 3 éves. Tekintve azt, hogy szakiskolában (most már szakközépiskola!) a szakma mellett mást is tanulsz ez a 3 év tökéletesen megfeleltethető a szakiskolai végzettségnek. Úgy is az számít, mennyire vagy jó a szakmában (lai hosszútávon!!!). Ha nem kell érettségi hozzá, és jobb ötleted nincsen, megélni abból is meg lehet. Ha neked ez megfelel, akkor nincs is szükséged érettségire, pláne ha ennyire félsz, hogy még harmadjára se sikerülne. (Az érettségi nem véletlenül csak "érett"-ségi, ez még csak a megérettséget szolgáltatott tükrözni, azt hogy nem hiába jártad ki a középiskolát...)
2017. jan. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
77%
Igen, ilyen értelemben "csak" az OKJ marad. Nyilván nem ülhetsz be megint 9.osztályba (hiszen azt már elvégezted.), olyan meg nincs, hogy csak a szakmai tárgyra jársz be. Az általános után te nem a szakiskolai utat választottad, utólag már nem lehet visszakozni, hogy te mégsem ezt akartad - szóval maradnak a felnőttképzések.
2017. jan. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Na végre fény derült a dolgokra. Köszi mindenkinek.
2017. jan. 21. 21:50
 15/15 anonim válasza:
71%
En is úgy jártam mint te. Van 12. osztalyom viszont nincs érettségim. 11-12 osztály is csak azért lett meg mert a suli azt akarta hogy ne iratkozzak ki mivel kaptak ram támogatást. Ezért atengedtek a pótvizsgákon. Magyarul csőbe húztak. Az hogy az érettségim meg buktam az meg mar őket nem erdekli. Valószínűleg veled is ez történhetett. Mivel aki tényleg saját magától lerakja az összes osztalyt annak elméletileg az érettségit is le kell tudnia rakni. Hülye voltam nem iratkoztam ki onnan es mentem volna valami szakmara, de mar mindegy. Veled mi lett azóta??
2018. nov. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!