Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosira készülök, tapasztalat...

Orvosira készülök, tapasztalatokat, tippeket tudnátok adni nekem?

Figyelt kérdés
Most vagyok 10.es gimnazista ( 5 éves képzésre jelentkeztem, ez a harmadik évem, de a tananyag alapján 10.es vagyok most). Idén kell faktot választani, és nagyon régóta az orvosi szakma az amit közel érzek magamhoz, és eldöntöttem, hogy általános orvosi képzésre szeretnék jelentkezni. A jegyeimmel nincs gond, mindig is kitűnő voltam. Azonban, tisztában vagyok vele, hogy a bekerülés mennyi tanulást, elszántságot és szorgalmat igényel. Úgy gondolom, a biológia mellett a kémiát választom emelt érettségiként. Viszont azért be vagyok rendesen f*sva is, és szívesen fogadnék pár már ezeken az első megmérettetéseken átesett egyetemistától/már orvostól pár tippet, tanácsot. Könyv címeket, feladatgyűjteményeket. Kémia szakkörön az Ötösöm lesz kémiából című feladatgyűjteményből oldunk meg feladatokat, de biológiából is szívesen fogadnék pár könyv címet, olvasmányokat (bármit). Nagyon nagyon megköszönném!! :) 17/L

2017. jan. 19. 21:04
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Ha eddig azt hitted hogy sokat kell tanulni, és hogy nagyon durva a gimnázium, akkor azt szorozd meg kb. 10-el, nagyon sok tanulás, szorgalom, elhivatottság, motiváció..és sok sok idő. Viszont ha elszánt vagy, akkor hajrá! :)
2017. jan. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem mondhatnám, hogy szörnyűnek tartom a gimnáziumot viszont tudom, hogy hatalmas ugrás lesz az egyetem ehhez képest! Köszönöm szépen!:))
2017. jan. 19. 21:43
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

nekem egy valami volt nagy változás: a mennyiség

személy szerint bonyolultabbnak nem éreztem, viszont rengeteg kell megtanulni rövid idők alatt, így nem árt ha erre kifejleszt az ember magának jó taktikát

2017. jan. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%
Szia! Negyedéves vagyok jelenleg a Semmelweis ÁOK-on! Szerintem egyáltalán nem kell félned, az írásodból az a benyomásom, hogy szorgalmas motivált és körültekintő vagy! Pontosan ezekre a tulajdonnságokra lesz szükséged az egyetemen is! (Természetesen a hivatástudat sem árt) Valóban, ahogy korábban is írták, htalmas a tananyag mennyisége és rövid az elsajátításra való idő, na de számomra pontosan az első szemeszter volt az, ahol megtanultam tanulni, ezt a dolgot csak tapasztalat útján lehet elsajátítani! Bonyolultnak én sem mondanám az orvosit, habár sok tárgy van, ahol a puszta magolás eredménytelen! (Biofizika, immunológia, élettan, ) Az érettségire nem árt időben elkezdeni felkészülni, mind a biológia tudás mind a kémia tudás bőven megtérül! Bioszból Mándik féle könyvet+mozaikot javaslom, kémiából Villányit esetleg SH kémia vagy abból is mozaik! Sok sikert a jövőben! :)
2017. jan. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%

Szia! Én most végzős gimnazista vagyok és szintén az orvosira készülök. Nekem a Fazekas György - Szerényi Gábor féle biológis könyv jött be, nagyon részletes és szerintem jol átveszi az egész biológia anyagot. Kémiából mi is az ötösöm lesz-ből készülünk, szerintem nagyon jo. Ezen kívül ajánlom az érettségi feladatokon való gyakorlást, teljesen más hangulatú.

Egyébként ezt csak halkan és zárojelben jegyzem meg, de azt hallottam, hogy fizikából sokkal könnyebb az emelt érettségi, szóval ha esetleg még nem határoztad el magad a kémia mellett ezt még érdemes fontolóra venni. Természetesen az egyetemen szükséged lesz a kémiatudásodra is, igy azt sem érdemes elhanyagolni!

Sok sikert:)

2017. jan. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A hozzáállás nagyon is tökéletes! :D De ne feledd, bekerülni könnyű, bennmaradni nehezebb sokkal!
2017. jan. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!