Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jelentkezhetek érettségire...

Jelentkezhetek érettségire olyan tantárgyból amit nem tanultam, de rendelkezem már érettségi bizonyítvánnyal?

Figyelt kérdés
Jelenleg élelmiszer technikusnak tanulok 2. éves vagyok és idén először van élelmiszer ismeretek szakmai érettségi, több helyen olvastam hogy már eltörölték azt hogy 2 évet tanulni kell, és azt is, hogy ha rendelkezem bizonyítvánnyal akkor bármiből érettségizhetek, és ha igen akkor valaki ennek a jogszabályát eltudná nekem linkelni előre is köszönöm!

2017. jan. 20. 17:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha van már érettségi bizid, akkor bármilyen érettségire jelentkezhetsz. Az emeltre kormányhivatalban, középre bármelyik szakközép iskolában, gimiben.
2017. jan. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen ezt már tudom, de az iskolában nem hiszik el
2017. jan. 21. 06:23
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kérd adjanak arról neked egy írást, hogy nem engednek érettségire jelentkezned ezért meg ezért, amit ők állítanak. Írják le egy papírra és bélyegezzék le írja alá az igazgató, azt küld be az Oktatási Hivatal Ügyfélszolgálatára emilben beszkennelve egy levéllel, hogy magyarázzák el a középsulinak, hogy rosszul tudja.

Vagy jelentkezz másik suliba. Bármelyik suliba jelentkezhetsz, de a suli nem köteles fogadni, de nyilván ezt megfelelően meg kell indokolnia, hogy miért nem. Ilyenkor újabb sulit kell keresni, vagy kérni az Oktatási Hivatal segítségét.

2017. jan. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nincs, hogy nem hiszik el, ez a jogszabály, tudniuk kell. Neked viszont fizetned kell érte, ezt remélem, tudod.
2017. jan. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!