Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kiemelkedő szorgalommal es...

Kiemelkedő szorgalommal es ambícióval, de gyengébb tanulási képességekkel elvégezhető az orvosi?

Figyelt kérdés
A gyenge tanulási képesség alatt azt értem, hogy nem vagyok aza gyorsan tanuló típus. Azt, amit tanulok nagyon szeretem, de mindent alaposan at kell lássak ahoz hogy meg tudjam tisztességesen tanulni. Szorgalmam és ambícióm mindig is volt ahhoz hogy tanuljak már líceumba is. Ha kellet hajnalba keltem hogy tanuljak, s sokszor késő estig tanulok (persze közbeiktatott szunetekkel). Amikor nem vagyok az egyetemen, vagy nem alszok, eszek stb csak tanulok... Bár még bukó jegyem nincs, de mondjuk ugy hogy a 2-es megvan anatómiábol....Szerintetek elvégezhető igy?

2017. jan. 21. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

El. Ha anatómiából a 2-es megvan, annál nehezebb (mennyiségi szempontból) már nem nagyon lehet (tehát ah az megy, akkor a többinek is mennie kellene), viszont az anatómia alapján nehéz következteti a többi tárgyból várható eredményre. Az anatómia azért is különleges, mert ott a legtöbb a lexikális anyag. Azt nem írtad, hogy a logikus tantárgyak megértésével vannak-e gondok, de ha az jól megy, akkor el fogod tudni végezni, akár még nagyon jó eredménnyel is. Fontos, hogy mindenképp megértésre törekedj, majd ezt egészítsd ki a lexikális részekkel. De ha a szorgalmad megvan hozzá, nem hiszem, hogy gond lesz, ha kialakítasz egy jó tanulási módszert.


Másodéven még arra kell figyelni, hogy az ember jól meg tudja osztani az erejét az élettan, anatómia és biokémia között. Egyébként az csak előny, ha alaposan beleásod magad (még ha emiatt lassan is haladsz), mivel vizsgán általában arra kíváncsiak, hogy megértetted-e az anyagot, és nem baj, ha 1-2 lexikális apróság nem jut eszedbe (anatómiából azért sajnos nem mindig érvényes ez a szabály).


Én is lassan haladtam annak idején, anatómiából én is 2-es voltam, végül mégis sikerült summa cum laude végezni (és mostani szemmel az anatómia a teljesen más jellegű anyag és számonkérés miatt okozott gondot, mert vizsgán általában olyan dolgokat vártak el a "jobb jeygekért", amiket majd csak 1-2 évvel később tanultunk más tantárgyakból.


Én inkább éjjelente tanultam, de ez személyiségfüggő. Fontos a jó taktika és időbeosztás, a vizsgaidőszak végén kell mindig "biztonsági tartalékot" is hagyni. A logikus tárgyaknál, valamint azoknál, ahol nagy a lexikális anyagmennyiség (tehát elsőben az anatómiát, másodéven kb. az összes tárgyat) érdemes év közben is tanulni, és ha az első héten sikerül a legnehezebb tárgyból levizsgázni, onnantól viszonylag kényelmesen be lehet osztani a többit.

2017. jan. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tanultam szorgalmi időszakban is, hétvégén is, (1 kezemen meg tudom számolni hány nap nem). Valóban jobban mennek azok a tárgyak ahol inkább meg kell érteni a dolgokat.Próbáltam többféle tanulási módszert, tanultam már éjszaka is, nappal is, aztán egy ideig ugy éreztem éjszaka jobb, de aztán egy idő után már nem ment. Amugy Köszönöm szépen a hosszu választ :)
2017. jan. 21. 15:44
 3/6 anonim ***** válasza:
26%
Ismerek olyat aki 9 év alatt végezte el a 6-ot, szóval végülis el lehet jutni gyengébb képességekkel is a diplomáig adott esetben.
2017. jan. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ugy értettem 6év alatt :).De jogos, ezt nem írtam oda.
2017. jan. 21. 17:21
 5/6 anonim ***** válasza:
72%
Engem az érdekelne hogy az első válaszoló hogy kapott summa cum laudet 2-es anatómiával? El tudná valaki magyarázni hogy számmítják?
2017. jan. 22. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
96%

#5:

Egyetemfüggő is. Amikor én végeztem (nem volt még kreditrendszer), akkor ott az ún. "szigorlati átlag" számított, amiben minden szigorlati jegy azonos súllyal szerepelt. Anatómián kívül volt még 30 szigorlat + a záróvizsgaátlag (amely ugyanúgy számított, mintha 1 db szigorlat lenne). A diplomaátlag pedig a 32 jegy átlaga volt. És mivel majdnem minden más 5-ös volt (volt pár 4-es is), így az átlag 4,51 felett volt.


Jelenleg egyetemfüggő is a diplomaátlag kiszámítása:

SE ÁOK, SZTE ÁOK, DE ÁOK: A fentihez képest annyi a különbség, hogy az államvizsga 4 jegynek számít (mind a 4 része úgy számít, mintha szigorlati tárgy lenne). Egyebekben ugyanaz: minden szigorlati (Debrecen: + kiemelt kollokviumi, ha van olyan ma az ÁOK-n) jegyet összeadnak + hozzáadják az államvizsga 4 részjegyét (írásbeli, szóbeli, gyakorlati, szakdolgozat). Majd ezt osztják a (tárgyak száma + 4)-gyel. Hogy ma melyik orvosin hány szigorlati (+ kiemelt kollokviumi) tárgy van, azt nem tudom.

[link]

[link]

[link]

Ebben a rendszerben egy 2-es szigorlati jegyet 6 db 5-össel lehet kompenzálni a summa cum laude-hez. Hiszen ekkor 2 + 6 * 5=32; és 32/7=4,57. Tehát nagyon is lehetséges, mivel csak az államvizsgán lehet máris 4 db 5-öst szerezni. Ehhez kell még 2 db 5-ös szigorlat, és meg is van, ha a többi szigorlat átlaga meg legalább 4,5 legyen.


PTE ÁOK: össz(telesített kredit * érdemjegy)/össz(teljesített kredit).

[link]

[link]

Itt a tárgyakat kreditértékük szerint súlyozzák (ebből a szempontból az anatómia súlya nagyobb, mint mondjuk egy 1 féléves tárgynak), viszont minden apró tárgy is beleszámít (kis súlyozással), nem csak a szigorlatok. A 360 kreditből az anatómia 5 + 5, a szövet és fejlődéstan 4 + 4, a mindent tartalmazó szigorlat pedig a fentieken felül 9 kreditet tesz ki. Tehát ha ezek mindegyike 2-es lenne, minden más pedig 5-ös, akkor 27*2 = 54. A summa cum laude átlaghoz szükséges eredmény: 360*4,51=1623,6. Tehát 1624-54=1570 jegypont kell a maradék 333 kredithez, ami 4,71-es átlagot jelent. Tehát ha minden anatómiához kapcsolódó vizsga 2-es, a többi tárgyból (záróvizsgával, a nagy szigorlatokkal és a kis tárgyakkal együtt) legalább 4,71-es kreditindex kell a summa cum laude-hez.

2017. jan. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!