Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A környezetmérnök mesterszak...

A környezetmérnök mesterszak milyen?

Figyelt kérdés
Az utolsó félévemhez érkeztem környezetgazdálkodási agrármérnök bsc-n és hát, mint mindenki tudja kb. semmit nem érek majd ezzel a diplomával.Az agrár mesterképzések abszolút kizárva, nem pazarlok el újabb 2 évet az életemből a semmire. Emiatt kezdtem el olyan mesterképzéseket keresni ahova van esélyem esetleg bekerülni és szeretnék "reális" dolgokat olvasni róla, nem csak olyanokat, hogy mit csinálhatsz ha elvégzed stb...

2017. jan. 22. 19:50
 1/5 Donald J. Trump ***** válasza:
Cseberből vederbe. Na jó, talán kicsit több értelme van környezetmérnöknek, mert valóban el lehet vele indulni olyan szakirányokba, ami keresett, de nézz meg azért más műszaki szakokat is.
2017. jan. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen sajnos, csak hála az agráros tárgyaim túlsúlyának még ide is necces bejutni, plusz ha bejutok is olyan tömény kreditmennyiséget kell pótolnom, hogy elfelejthetem milyen a normális élet.
2017. jan. 22. 20:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Gödöllőn inkább agrárosabb a köri képzés akkor már oda mennék helyedben. Vagy akkor meg simán köris alapdiploma ugyancsak Gödöllő. Azért az már nem olyan rossz kombó.
2017. jan. 23. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Talán meghökkentő kérdés lesz, de te mihez akarsz kezdeni? Milyen téma érdekel és motivál? Mert talán azt kellene tanulnod is. Csak azért elmenni környezetmérnöknek mert annak több értelmét látod még mindig egy nagy nulla, ilyen embert biztos nem vennék fel magam mellé, ellenben egy motivált és proaktív arcot aki tényleg szeretne a szakmájának legjobbja lenni viszont bármikor. A környezetmérnök nagyon interdiszciplináris szak, én mesterszaknak nem szoktam ajánlani. BSc-nél még oké, MSc-nél már specializálódni kell. Ráadásul egy BME KM msc-n szörnyethalnál. Szóval inkább arról beszélj, hogy mi az amivel foglalkozni szeretnél, akkor lehet tanácsokat adni. Ha lövésed sincs, csak melegednél még pár évig valahol, akkor viszont lehetetlen. Ha biztos munkát akarsz, akkor menj programozónak. Ha biztos munkát akarsz egy izgalmas szakmában akkor pedig tedd oda magad.
2017. jan. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én környezetmérnök vagyok, és tapasztalat alapján mondom, hogy tőlünk kapkodták ki az embereket már államvizsga napján. Két csoporttársamnak is ajánlottak fel munkát rögtön, plusz a szakmai gyakorlatok helyein is elmondható általánosan, hogy várják vissza az embereket. Elég zárt szakma, csak jó helyen kell elvégezni. :)


27/l, ME MFK

2017. jan. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!