Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki már érettségizett magyarbó...

Aki már érettségizett magyarból emelt szinten! Megéri, vagy nagyon nehéz?

Figyelt kérdés
Pszichológiára szeretnék menni. Erre a szakra nagyobbak az esélyeid, ha van két emelt szintű érettségid, de félek, ha nem sikerül jól, akkor az egész érettségi átlagomat viszi le. Ha pedig csak egy emelt szintem van, akkor pedig attól félek, hogy lehetetlen a bejutás.

2017. jan. 23. 11:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem éri meg.

Nagyon szubjektív és nincs egzaktan megadva, hogy mi is lehet a feladatok között.

Inkább töri és nyelv emeltet ajánlom, ha elfogadják. (de még a töri+biosz is sokkal élhetőbb)

2017. jan. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mivel pszichológiára elég sok mindent elfogadnak (az összes kötelező érettségi tárgyat, többféle nyelvet és a bioszt is), én azt javaslom, csak akkor emeltezz magyarból, ha nagyon-nagyon biztos vagy benne és a többi tuti nem menne jól.

Én németből és töriből emelteztem, egyik se kapcsolódik igazán a szakhoz, nem nagyon veszem közvetlen hasznukat, viszont mindkettő jól ment, ezért simán felvettek.

2017. jan. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!