Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Angol középszintű érettségire...

Angol középszintű érettségire készülés. Hogyan?

Figyelt kérdés

Ötös vagyok angolból, de ennek ellenére úgy érzem (és tudom) nem elegendő a tudásom. Most nézetem az előbb érettségi feladólapokat és vannak feladtok amik kifogtak rajtam.

Kérdésem: Így érettségi előtt pár hónappal van bármi esélyem egy ötös érettségire?

A szóbeli részével, vagy például a levélírással szerintem nincs gondom , hanem sokkal inkább a feladatokkal,(amikor nem tudom "elterelni a szót", hanem egy konkrét dologra kérdeznek rá) ,ráadásul a szókincsemre is ráférne egy kis bővítés.

Hogyan tudnák készülni? Mit ajánlotok?

Ha elkezdek érettségi feladatokat csinálni , és legrosszabb esetben ,ha nem megy kiszótárazgatni, és külön tanulgatni az segítene? (Sajnos órán még egy érettségit sem néztünk, és ahogy látom nem is fogunk, tehát kénytelen vagyok egyedül készülgetni)


Bármilyen tanácsot, ötletet szívesen fogadok!

Előre is köszönöm!



2017. jan. 23. 16:20
 1/3 anonim válasza:
Szerintem vegyél valamilyen középfokú nyelvvizsgára felkészítő témakörös könyvet. Sok fajta van, azt olvasgasd, ezzel nő a szókincsed. Nekem az van meg, hogy Színes kérdések és válaszok angol nyelvből b2. Nagyon jó a szavak külön ki vannak gyűjtve témakörönként.
2017. jan. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm , mindenképpen utána nézek !
2017. jan. 24. 16:54
 3/3 anonim ***** válasza:

Mit nézel utána? (Megfejtés: utánanéz - egy szó. Egyébként meg: tudnák = tudnék.)


"van bármi esélyem egy ötös érettségire? ... Ha elkezdek érettségi feladatokat csinálni..."


Ha előre tudnád, hogy nincs esélyed az ötösre, akkor mi lenne az alternatíva? Más nyelvből érettségizni? Vagy mindenképpen angolból kell?


Ha még egy feladatsort sem csináltál végig, persze, hogy nem tudod, hányasra számíthatsz. Fent van a neten az összes korábbi vizsgaidőszak feladatsora, feküdj neki, csinálj meg legalább hármat-négyet, akkor fogod tudni, hogy hány pontod lenne kb. Javítási útmutatókat is találsz - szerintem úgy kalkulálj, hogy a fogalmazásnál is nagyjából annyi százalékra számíthatsz, mint amennyit a többi részre kapnál átlagosan.


A korábbi évekhez képest az idei kicsit nehezebb lesz, mert már nem lesznek benne A2-es szintű feladatok, de legalább azt derítsd ki végre, hogy tavaly meg azelőtt meg azelőtt hányast kaptál volna.

2017. jan. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!