Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan tudnám fejleszteni az...

Hogyan tudnám fejleszteni az angol tudásomat, hogy akár külföldi felső oktatásba is meg tudjam állni a helyem?

Figyelt kérdés

akik 0-os vagy kéttannyelvű iskolákba jártak sokkal nagyobb előnnyel indulnak, mert idegennyelven tanulták a tantárgyakat ezáltal értik az angol szaknyelvet így simán tudják venni az akadályt egy külföldi egyetemen.

Honnan tudnék Magyarországon ilyenfajta angolt tanulni, mert egy ilyen sima nyelvtanfolyammal nem megyek semmire.

Hogyan tudnék felkészülni?



#angol-itthon
2013. jan. 9. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:

nyelvet tanulni sztem könnyű ha tényleg el vagy tökélve.

a tanfolyam kézenfekvő megoldásnak tűnik, de ha azt ne akarod, akkor próbálj meg minél több angolt magadba szívni pl. film angolul, magyar feliratal, olvass e-könyveket/rendes könyveket angolul, tandem emailezz, és így magadba szívódik egy idő után a mindennapi angol.

a 'spéci' kifejezések, amiket az ember a suliban tanul, azokért vagy érdeklődsz afelől hogy milyen tankönyveket használnak mondjuk ez amerikai suliban és megrendeled és öntanítás, vagy magántanár, esetleg egy IB felkészítő is hgasznos lehet: tudtommal a Karinthyban maga a felkészítés ingyen van, a vizsga egy külön téma (az IB gyak. egy külföldön elfogadott érettségi, és megfelelő pontszámmal egyetemre is felvételt lehet vele nyerni).

sok sikert:)

2013. jan. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én mérnöki dolgokról tudok nyilatkozni.

A szaknyelvet csak szakkönyvek olvasásával vagy szaktárgyak angolul tanulásával tudod elsajátítani. Nincs is értelme megtanulni több 100 szót úgy, hogy az adott témakört nem tanulod mellette.

Egyébként a külföldi felsőoktatásban kifejezett szakszavak ismerete nélkül is meg tudod állni a helyed, mivel létezik szótár, és egy-egy szakterületen 2-300 szó van nagyjából, ami létfontosságú. Ezeket kiszótárazod, a többihez pedig egy erős középfokú tudás már elég (felsőfokú ajánlott). Tanultam külföldön, és ez saját tapasztalat.

2013. jan. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Dubi ***** válasza:
A utolsó bölcsen szólott. :D
2013. jan. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha csak eljárogatsz 1 tanfolyamra az kevés lesz az üdvösséghez. Nem a szakmai nyelv szempontjából hanem úgy általában.

Az én receptem a következő:

1. Járj el egy beszédcentrikus tanfolyamra, ahol csak idegennyelven folyik az oktatás.


3. Mindig válassz ki egy szintednek megfelelő könyvet amit olvasol is és hallgatsz is (de amikor csak tudod napi rendszereséggel, pl. suliba menet-jövet stb.).


4. Kedvenc filmjeidet, sorozataidat szerezd be angolul, angol felirattal. És nézd őket!


5. Mindennap nézz és olvass híreket vagy valami érdeklődésednek megfelelőt.


6. Fordíts érdeklődésednek megfelelő szakmai cikkeket és akkor meg lesz a szakszókincs is. Amit így nem sikerül megtanulni azt valóban lesz lehetőséged majd az egyetemen is elsajátítani.

2013. jan. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
bocs az elszámozásért...
2013. jan. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
én még ajánlanám a khanacademy.org nevű oldalt is. van itt egy csomó 15-20 perces videó, biosz, matek, művtöri meg kb minden témában, én a rendes órákhoz is van, hogy használom, szókincset is bővíti, van felirat is (nem biztos, hogy mindenhol) és sokmindent könnyebb megérteni, mint órán :)
2013. jan. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!