Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Letudnék hamarabb érettségizni...

Letudnék hamarabb érettségizni, de erre már nincs lehetőség?

Figyelt kérdés

Be vagyok kényszerítve egy csapat velem egykorú gyerekhez akik teljesen egy másik mentális szinten vannak.

Mindenből letudnék 10.-ben érettségizni és menni egyetemre, de ezt úgy tudom már nem tehetem meg.

Tényleg ez lenne a magyar közoktatás? Miért jó ez?



2017. jan. 26. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kérvényezheted, hogy ugorj évfolyamot, le kell tenned az osztályozó vizsgákat, és utána mehetsz érettségizni. Korábban is kellett osztályozni azokból a tárgyakból, amikből érettségizni szeretnél, de ahhoz, hogy teljesen leérettségizz, mindig is be kellett fejezni a középiskolát.


Hozzáteszem, a legtöbb tizedikes már le tudna érettségizni, de attól, mert értelmesebbnek érzed magadat az osztályodnál, még nem biztos, hogy érdemes osztályt ugranod és érettségizni menni. Tizennyolc évesen sokkal magabiztosabban fogod megírni őket (mert úgyse az érettségi megléte, hanem a 90 százalék/ötös fontosabb), jobban képben leszel azzal, hogy mit akarsz kezdeni az életeddel, és jobban készen állsz majd arra a szintre, amit egy egyetem megkövetel. Sok gáz van a magyar oktatási rendszerrel, de nem olyan baj, ha normális kamaszkora van az embernek. (plusz évfolyamugrásra eleve csak kimagasló eredményekkel van lehetőséged)

2017. jan. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a "le tudnék érettségizni" külön van, ez fontos lesz a magyar érettségin, mert pontozzák a helyesírást.
2017. jan. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kiegészítés: korábban sem volt ilyen lehetőség, csak a zseniknek, akik több évet végeztek egyben. Az előrehozott érettségi csak azt jelentette, hogy le lehetett tenni a vizsgákat, és utána ugyanúgy végigjárni a középiskolát, és a végén megkapni az érettségit. Hiszen attól, hogy öt tárgyból levizsgázol, még nem végezted el az iskolát.
2017. jan. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, én is ezt írtam, de igen, szóval akkor érettségizhetsz le teljesen, ha elvégezted a középsulit, amit évfolyamugrással tehetsz meg hamarabb.
2017. jan. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!