Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan készüljek fel a matek...

Hogyan készüljek fel a matek érettségire?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz vagyok matekból, anyagilag pedig nem tudom megengedni, hogy különtanárhoz járjak. Hogyan készüljek fel? A barátaim próbalják elmagyarázni, általában úgy-ahogy megértem, de amikor egyedül csinálok egy feladatot, akkor egyszerűen sehogy sem megy. Mit csináljak? Minden tantárgyból jó vagyok, kivéve ez. Már nagyon félek az érettségitől...
2017. jan. 27. 19:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Ne parázz, a matek érettségire tényleg csak gyakorolni kell! :) Csináld meg az előző évek feladatsorait, ellenőrzésnél mindig alaposan gondold végig, hogy mit ronthattál el, értsd meg, mit kellett volna csinálnod és sima ügy lesz.
2017. jan. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia! :)

A matek közép érettségiben az a jó, hogy évről évre egymáshoz nagyon hasonló feladatokat találsz benne, ezáltal jól fel lehet rá készülni. Érdemes letöltened az egyes feladatsorokat, és témakörönként átnézni az egyes feladatokat, tehát például külön az egyenletrendszereseket, külön a valószínűségszámítást, külön a halmazokat stb. Ha valamelyik típust nem érted, akkor vagy kérd a barátaid segítségét, hogy megértsd, megnézheted a megoldókulcsot is, hátha a lépések alapján rájössz, hogy mit, hogyan kellett volna, de például neten is vannak tanulásban segítő oldalak (pl. e-házi), ahol ha kéred, leírják neked részletesen, hogy mi miért úgy van ahogy. Ha egy feladatot megértettél az adott témakörben, akkor próbáld meg egyedül a többit, ezáltal egyfelől látod, hogy valóban leülepedett e a tudás, másfelől sikerül úgy begyakorolnod, hogy élesben se blokkolj le.

Mivel írtad, hogy nem az erősséged, gondolom nem a 100% a cél, így elsősorban azt javaslom, hogy az érettségisorok első részével foglalkozz kiemelten, azok menjenek biztosan, és ha ez megvan, akkor kezdj el a második felében lévő nehezebb feladatokra is koncentrálni. Mindkettőben típus példák vannak, ha megcsinálod az eddigi sorokat, te is észre fogod venni, hogy visszaköszönnek az egyes megoldási módok.

És ne parázz, túl lehet élni :)

Egyébként bármilyen feladattal kapcsolatban kérdésed van, írj rám itt nyugodtan, készségesen elmagyarázok bármit, és esküszöm, hogy türelmes típus vagyok :)

18/L

2017. jan. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!