Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz a matek gazdálk...

Mennyire nehéz a matek gazdálkodási és menedzsment illetve nemzetközi gazdálkodás szakon?

Figyelt kérdés
Elsősorban Corvinus, BGE, BME érdekelne. A matekkal mindig is problémáim voltak, gimiben egy félév kivételével sajnos mindig megbuktam. Aggódok, hogy nem mennének ezek a szakok, holott egyébként nagyon érdekelnek, igaz különösen a kevésbé matekos tárgyak miatt. Töriből és angolból csinálnék emelt érettségit. Aki oda jár vagy ott végzett leírná a tapasztalatát? Ugyan nem igazán reménykedem, de ha alkalmatlan vagyok rá inkább most derüljön ki mint utólag. :)

2017. jan. 30. 22:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%
Fogadj magántanárt, mert azért keményebb a metek, mint a gimiben.
2017. jan. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem nem kéne akkor erőltetni ezt a szakot ha már gimiben megbuktál. Egyetemen sokkal keményebb. Gimiben a legalapabb dolgokat tanulják.
2017. jan. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%

játék a számokkal :))



egyébként a kalkulus pont az a tárgy,ami gyakorolható :)


lineáris algebra dettó ilyen


a statisztika meg a valószínűségszámítás már feladhatja a leckét azoknak akiknek nincs affinitása a matematikához,de egy kettest össze lehet szedni szorgalommal



egy matematikus

2017. jan. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%
Kínkeserves szenvedés lenne számodra, még azoknak is akik 3-asok voltak. Sajnos az egyetemen akiknek a középiskola nehézséget jelentett nem szokott menni, ha elvégzik is 5-6 év alatt... Keress valami mást!
2017. jan. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! van itt olyan aki konkrétan az említett szakik valamelyikére jár? ne értsetek félre, nem kételkedem abban amit írtok, csak szívesen meghallgatnék olyat is aki oda jár:) matektanárt egyébként mindenképp fogadnék ha mégis jelentkeznék.
2017. febr. 1. 23:15
 6/13 anonim ***** válasza:
46%
Nemzetközi gazdálkodásra járok. Közgazdász szakra erős matekos alapok nélkül menni olyan, mint tériszonyosan pilótának jelentkezni. Pont az az alapja. Viszont jó hír, hogy sok emberről kiderül, hogy igazából nem rossz matekból, csak a tanára nem volt megfelelő. Gimiben még mindenki alkalmas mindenre. Ha nem vagy diszkalkuliás, akkor nincs kifogás, neki kell ülni.
2017. febr. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%

Itt kezdődik a matek:

[link]

2017. febr. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
49%

Gazdálkodás Menedzsment szak.

Én 5-ös voltam matekből, viszont érettségi után 5 évvel mentem egyetemre. Azelőtt OKJ Boltvezető (némi matek ott is volt, sokaknak az is nehézséget okozott, nekem ment) és boltot nyitottam. Mivel már jártas voltam a gazdasági életben, meg korábban nagy matekes voltam, úgy gondoltam sima ügy lesz. Tévedtem :D

Az már nagyon komoly szint, főleg, hogy kb semmire sem emlékeztem, ezekből, amit tanultunk. + vállalkozás mellett tanulni se nagyon volt időm, meg ugye levelező képzésen, heti 1x 2 órában tömörítve... Nem buktam meg, hoztam egyből egy kettesre. A társadalmi tárgyak viszont 4-esre. Pedig Suliban anno pont ellenkezőleg, a matek volt ötös, az ilyen tárgyak meg 3-as.

De nem akarlak elijeszteni: akinek megvan a magához való esze, ügyes és kreatív, az nem fog bukni, egymás után 3x biztosan nem. Én simán kidumáltam magam vert helyzetből is. Egyszer sem buktam semmiből.

Ha mégis erre a szakra mennél, magántanárt első évre mindenképpen javasolnák, illetőleg a videó leckék nézését. Meg addig is, YouTube-on ismételt át az alap dolgokat is, az elejétől matekból. Kezdve egészen a törtekkel.

2017. febr. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
34%
De úgy buksz meg matekból, hogy készülsz rá rendesen, próbálod felmérni, miért nem megy, miben vagy lemaradva és aszerint tanulni? Mert ha így buksz meg mindig, akkor lehet, azt mondanám, hogy ne. De az írásod alapján szerintem vagy olyan értelmes, hogy meg tudj birkózni vele, csak kéne valami új perspektívát kapnod a matematikáról és megérteni, hogy ezt is tanulni kell. Az a közoktatás szégyene, hogy egyáltalán létezik ez a megkülönböztetés, hogy van aki "jó" matekból, van aki meg "rossz". Szerintem érdemes lenne már most egy jó tanárt fogadnod, akivel felméritek, miért nem megy, aztán ha ezt a lemaradást behoztad, nézegetheted a matekinget.
2017. febr. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat! Ha felvennének nyáron mindenképpen intenzíven matekoznék, és félév közben is járnék matektanárhoz. Nagyon nyitott vagyok ezekre az online matekozós honlapokra és matekozós youtube csatornákra, úgyhogy ha valaki tud még ilyet ami jó ne legyen rest megosztani velem. :) Köszi!

Alapjáraton máshogy gondolkozom, mint az emberek 80%-a, lehetséges, hogy ezért vannak nehézségeim matekból. Szerintem csak meg kell találnom a magam módját a megértéséhez. Persze az is abszolút elképzelhető, hogy tényleg hülye vagyok hozzá. Ebben az esetben pedig csak a szorgalmamra és a kitartásomra támaszkodhatok, hiszen megtanulhatatlan dolog nincs, legfeljebb sokat kell hozzá szenvedni.

2017. febr. 3. 11:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!