Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek csökkenni fog így...

Szerintetek csökkenni fog így a ponthatár, hogy nehezebbek voltak az érettségik?

Figyelt kérdés

Főleg a kereskedelem és marketing szak érdekelne a BGF-en, tavaly 415 volt

szerintetek egy mennyire változik?


2010. máj. 6. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

sztem nem voltak nehezebbek, csak a matek...

a ponthatárok nem hinném,h. csökkenni fognak.

2010. máj. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
55%
Hát, aki matekból is duplázok, annak szopás
2010. máj. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%

Aki egy 415ös BGF szakra készült, annak nem volt nehezebb.

Többet törte rajta a fejét, de megoldotta.

2010. máj. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem bizonyos felkapott szakokon nőni fognak, mert ugyebár idén mégtöbben jelentkeztek felsőoktatásba mint tavaly.Én is ker.markot tanulok de csak következő évben érettségizek, de én nem ilyen irányba akarok továbbtanulni majd.

L18

2010. máj. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
72%

Elmondom, hogyan változik a ponthatár, mert középiskolában még én sem értettem:

Van egy iskola, mondjuk X. Ez az X iskola azt mondja, hogy neki van az Y és a Z szakja.

Te felvételiztél az Y szakra. Az iskolában azt mondják, hogy erre a szakra 50 főt vesznek fel.

Amikor megvannak az érettségi eredmények, akkor látják, hogy kinek hány pontja van, de nem ez érdekli őket, hanem hogy az 50 legjobbat veszik fel. Az 50. emberke után meghúzzák a vonalat, és megnézik, hogy az 50 közül melyik az, akinek a legkevesebb pontja van. Mondjuk a listán az 50. embernek 340 pontja van, akkor azt mondják, hogy tessék: 340 ponttól veszünk fel hallgatókat.

2010. máj. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!