Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bajban vagyok. Most 10. es...

Bajban vagyok. Most 10. es vagyok és nagyon rosszul teljesítek a gimnáziumban. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elég erős gimnáziumba járok, jelenleg 10. osztályba. Sajnos hétvégente dolgozom, ami szintén rossz döntés volt. Az első félévben nagyon ellustultam, mondhatni elszoktam a tanulástól, most pedig ha nagy nehezen rászánom magam, egyszerűen nem megy. Megkaptam a 3,2-es átlagú félévi bizonyítványt, talán a legrosszabb lett az osztályban... A legtöbb jól sikerült témazárómnál puskáztam, különösen történelemből. Eddig a 2. félévben nagyon rosszul jött ki, csak 1esem van, és igazából azt sem tudom mi érdekel, ötletem sincs hol akarok továbbtanulni. Úgy érzem én vagyok az elkallódott gimnazista. Teljesen tanácstalan vagyok. Egyedül az vigasztal, hogy csak 11.től visszük a jegyeket, de érettséginél úgyis előlről kell kezdenem mindent.. Egyedül biológiából vagyok jó. Szerintetek lehet/érdemes javítani még, vagy adjam föl és menjek inkább szakmát tanulni? Esetleg tudnátok abban segíteni, hogy hogyan tudnék javítani?

2017. febr. 5. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Eddig a 2. félévben nagyon rosszul jött ki, csak 1esem van, és igazából azt sem tudom mi érdekel, ötletem sincs hol akarok továbbtanulni


Hát, ilyen teljesítménnyel leginkább sehol. Az nem opció hogy átmész egy szakgimibe? Hátha ott menne.

2017. febr. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
Semmi nem keso! Ha a kepesseged meg van csak lusta vagy, azon lehet segiteni. Tanulni, tanulni es tanulni! Legyen meg az ev, es nyaron meg mindent bele. Mindent lehet, csak akarni kell!
2017. febr. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ezt elfelejtettem mondani. Jó nyelvérzékem van. Angolt és Franciát tanulok. Angolból 5öst kaptam, Franciából sajnos csak 3ast
2017. febr. 5. 14:41
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor részben meg is válaszoltad a kérdésed. Azt írod, hogy angolból és bioszból vagy jó. Ez már mindenképpen több a semmitől, ha ezek tényleg érdekelnek is, akkor megnézegetheted a felvi.hu-n, hogy hova fogadják el ezeket.

Először valóban érdemes lenne arra koncentrálni, hogy meglegyen a félév, a tőled telhető legjobb eredménnyel. Én azt javasolnám, hogy a bioszra meg az angolra ezen belül is próbálj minél többet tanulni, hogy jó is maradj belőlük. Aztán jövőre pedig célirányosan gyakorolhatsz az érettségire(ezeken kívül leginkább a 3 érettségi tárgyat elég ha komolyan veszed).

Ha egyébként nem sikerül jól a többi jegy/érettségi akkor se jött el a világvége, mert ha van egy jó angolod és egy bioszod akkor duplázással is bekerülhetsz.

Én javasolnám, hogyha tudsz csinálj egy nyelvvizsgát, ill. ha a biosz érettségi mellett döntesz, akkor próbáld meg az emeltet, nem sokkal nehezebb, mint a közép és ha 45% felett vagy akkor plusz 50 pontot kapsz.

Esetleg még annyi, hogy ha nem muszáj dolgoznod, akkor próbáld meg hogy nem dolgozol és csak a sulira koncentrálsz(bár nem látok bele hogy ez mennyire megoldható).

És a legfontosabb, soha ne add fel, sosincs késő!!!

2017. febr. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, srácok!
2017. febr. 6. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!